Які жалюзі вибрати для кухні

         

Як відомо, кухня – одна з найбільш відвідуваних місць в будинку, а тому її потрібно облаштовувати з особливою ретельністю. Не останню роль в інтер’єрі кухні грає декор вікна – штори, жалюзі, фіранки. Серед усього різноманіття найбільшу популярність мають жалюзі – саме вони допомагають дизайнерам втілити свої задуми в життя.
Якщо Вам потрібні будівельні матеріали для ремонту кухні – то найкращі товари Ви знайдете тут

Жалюзі на кухні: потрібні чи ні?

Зрозуміло, потрібні, адже у них безліч переваг: відмінний декор, функціональність, антистатичність, захист від надмірного перегрівання приміщення сонячними променями, ергономічність. Крім цього, жалюзі завжди можна підібрати практично «під замовлення», за формою вікна – і при цьому вони не займають багато місця на кухні, як фіранки, під які часом неможливо поставити додаткові шафки для зберігання посуду і кухонного начиння.

Кухонні жалюзі можуть бути вертикального і горизонтального виконання. Різниця їх полягає лише в оформленні – перші являють собою смужки тканини, з’єднані в один ряд по напрямних, другі ж можуть виготовлятися як з тканини, так і з пластику або дерева. Вертикальні жалюзі є відмінним рішенням для маленьких кухонь, горизонтальні – для кухонь, оформлених в стилі хай-тек.

Жалюзи на кухне

Жалюзи на кухне

Примітка: горизонтальні жалюзі можна поєднувати з повітряними шторами – така комбінація додасть не тільки родзинку інтер’єру, але і зробить його більш затишним і «домашнім».

У окрему групу варто виділити жалюзі рулонного типу – закриті і відкриті. Їх механізм відкривання / закривання відрізняється від звичайних жалюзі тим, що при піднятті вони згортаються в рулон, який забирається в короб (закритий тип) або фіксується в підвішеному стані на рівні карниза. Такі жалюзі дуже зручні в ванних кімнатах, там, де потрібно закривати вікно повністю.

Матеріал для жалюзі

  1. Дерево. Це самий екологічний матеріал, який практично в будь-якому кухонному інтер’єрі виглядає виграшно, до того ж спеціальне просочення паличок дозволяє зберегти вид на довгі роки, захищаючи від вологи, сонця і підвищеної температури.
  2. Пластик. Безсумнівно, дешевий пластик прослужить не довго – матеріал швидко пожовтіє, вигорить на сонці, облупиться і піде тріщинами. А ось більш дорогий матеріал не вбере в себе бруд і запахи, не деформується при підвищеній вологості і температурі, буде стійкий до ультрафіолету. До того ж пластик простий в догляді, бруд легко змивається і жалюзі знову набувають первинний вигляд.
  3. Тканина. Цей матеріал теж вважається одним з екологічних, відрізняється пилостійкістю і вологонепроникністю. Тканинні жалюзі стануть справжньою окрасою інтер’єру, правда, у них є один мінус – складність у догляді. Якщо пластик і дерево можна протирати вологою губкою, то тканину протирати не рекомендується – бруд повинен відійти сам. Для цього кожну смужку тканини знімають, видаляють вантажі, смужки скачують в рулон і поміщають в теплу воду з милом на деякий час. Після цього смужки ретельно прополіскують, прикріплюють вантажі і мокрими вішають на карниз – так смужки не деформуються. Віджимати смужки забороняється!
  4. Метал. Так-так, сьогодні виготовляють жалюзі і з металу – правда, не на кожній кухні він виглядає добре. Це пов’язано з «холодністю» матеріалу. Однак в догляді металеві жалюзі досить прості – досить протерти їх м’якою вологою ганчіркою. Як бачите, вибір жалюзі для кухні великий, а тому можна порівняно легко підібрати для своєї кухні відповідний декор, було б бажання і можливість!
(Visited 890 times, 1 visits today)