Якою буває електропроводка

         

Працювати з електрикою необхідно максимально уважно і при цьому дотримуватися техніки безпеки, в іншому випадку можна отримати удар струмом, аж до погіршення здоров’я або летального результату. Ця стаття представлена для ознайомлювальних цілей і не повинна використовуватися як посібник. Електропроводка – це система електричних проводів покритих ізоляційною обмоткою, яка захищає від удару струмом, короткого замикання і витоку струму. Функція дроту підвести електрику до потрібного електричного приладу, щоб він міг правильно функціонувати.

Електропроводка буває трьох видів: комбінована, зовнішня і прихована

Як провести заміну електропроводки самостійно

Якщо ввести в пошукову систему Google запит магазин электрики то кращим вибором буде інтернет-магазин за адресою https://sek.com.ua/, що пропонує своїм покупцям цілий комплекс товарів, пов’язаних з електричними інженерними мережами. Вигідна ціна, зручні форми оплати та оперативна доставка по всіх регіонах України – далеко не повний список переваг роботи з цією компанією.

З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як знизити навантаження на електропроводку в старому будинку своїми руками. Поговоримо про те, як підвести окрему лінію електропроводки для побутових приладів в нашому випадку це пральна машинка і мікрохвильовка (або холодильник). Пускаємо новий провід від лічильника (автоматів) до приладів в першу чергу для того, щоб значно зменшити навантаження в старій алюмінієвої проводці, яка проектувальниками не була розрахована на високу напругу.

Зазвичай в “хрущовках” і “сталінках” люди стикаються з такою проблемою, при включенні потужного електроприладу (фен, праска, пральна машинка, чайник), часто вибиває автомати або світло від ламп сильно тьмяніє. Це викликано перевантаженням електропроводки, і краще вирішити цю проблему зробити ремонт і не відкладаючи на потім.

Отже, насамперед потрібно визначитися з метражем і способом прокладки проводу (скільки метрів потрібно купити). Тепер про спосіб проводки. Найпростіший варіант пустити провід зовні, але можна і заштробіть стіну або закрити електропровід в кабель-канал (комбінована). Наприклад, у нас в квартирі електропровід до електроприладів проходить під дерев’яною підлогою по лагам.

Монтаж проводиться за лічені хвилини, а зовні кабель не помітний. Небезпека такого рішення полягає в тому, що при короткому замиканні може виникнути пожежа, але це малоймовірно, тому що провід захований в захисній гофре, проведений розрахунок проводу на певне навантаження і струм проходить через автомат.

Для нової проводки до енергоспоживаючих приладів краще використовувати мідний провід, так як він краще проводить електрику, довговічнішій та більш еластичний. Якщо грошей не дуже багато і ви знаєте, що електропровід постійно не перегинатися, можна придбати і алюмінієвий.

Скільки жил повинен мати кабель? Якщо заземлення немає тоді купуйте двожильний. Перетин дроту розраховується від споживаного напруги про це трохи нижче.

Як вибрати автомат? Наприклад, пральна машинка споживає Потужність 2200 Вт, плюс мікрохвильовка 1000 Вт в результаті всі ці цифри підсумовуються, і виходить загальну напругу 3200 Ватт. При однофазному навантаженні 1 кВт розраховується на 5А (або 200Вт на 1А), тому отримані в сумі 3. 2кВт множимо на 5 – виходить 16А, але це робочий струм, тому потрібно взяти трохи більше з запасом 20%. Підійде автоматичний вимикач однополюсною з відключає здатністю 20А виробництва ABB, Legrand, EKF, IEK і т. Д. Рекомендую купувати виділені вони перевірені вартість 60-70 рублів.

Електричний кабель (15 руб. М.) Так само вибирають в залежності від напруги. Кабель з перетином 1. 5 в нашому випадку не підходить, краще купити 2. 5 і поставити до нього автоматичний запобіжник на 20А. Тоді ви з великою впевненістю уникнете перегріву кабелю і його загоряння, а в разі короткого замикання в ланцюзі автомат в будь-якому випадку відключить електрику. Розетка для під’єднання вилок від побутових приладів також підбирається по ампер. У нашому випадку краще купити і поставити подвійні або потрійні надійні розетки (мінімум 16-20А), щоб одночасно змогла працювати пральна машинка і мікрохвильовка, і не було нагрівання контактів.

Електропроводка в квартирі

Електропроводка в квартирі

Вибравши правильно автоматичний запобіжник, провід і розетку повернемося до підключення всього цього добра до електрики. Для цього нам буде потрібно викрутка ізольована плоска, індикатор і пасатижі (ізол). Встановіть автомат в коробку і простягніть електропровід з запасом до місця, де передбачається розміщення розетки. Змонтуйте розетку і приступайте до підключення проводу до автомата. Щоб дізнатися, де фаза, а де нуль на лічильнику скористайтеся викруткою-індикатором. Характерне світіння індикатора показує напругу, а відсутність світла повідомляє, що його немає. Зробіть перемичку від фазового проводу і підведіть її до нижнього полюсу автомата (Пам’ятайте, що фазний провід під напругою!). Один провід фазний прикручуєте до фазного полюсу нового автомата, а нульовий провід кидається до окремого раніше встановленому автомату з нулем.

Після цього можете користуватися встановленої розеткою, а напруга в мережі буде стабільне при включених електроприладах, можна навіть його перевірити, використовуючи мультиметр.

(Visited 826 times, 1 visits today)