Який лінолеум вибрати на кухню: складності вибору

         

Перш ніж поговорити про те, який лінолеум вибрати на кухню, згадаємо, що раніше лінолеум був одним з небагатьох варіантів підлогових покриттів. Він легко піддавався монтажу та недорого коштував. Існувало всього декілька забарвлень. Сьогодні лінолеум відповідає найвищим стандартам, тому його використовують в стильних і складних інтер’єрах, а його палітра орнаментів і фактур рясніє розмаїттям.

Спробуємо розібратися, які тонкощі і правила треба враховувати при покупці лінолеуму для кухні, якому виду і забарвленню віддати перевагу.

Лінолеум як і раніше залишається лідируючим покриттям для підлоги на кухні, так як він не боїться ударів, плями і забруднення різного походження, відмиваються легко. Він не деформується від тиску важких предметів меблів. Всі ці переваги залучають до вибору даного підлогового матеріалу.

Який лінолеум вибрати на кухню

Натуральний лінолеум передбачає особливу технологію виробництва. Він виготовляється на основі джуту, який просочується спеціальними смолами і маслами. На нього наноситься коркове борошно і натуральні пігменти. Таке покриття легко переносить перепади температур, бруд, пил і будь-який механічний вплив. Термін служби дуже великий. Єдиним недоліком є ​​висока ціна, синтетичний варіант коштує в рази дешевше.

Натуральний лінолеум

Натуральний лінолеум

Лінолеум зі штучних матеріалів виробляють їх ПВХ, полівінілхлориду. Переваги такого лінолеуму схожі з характеристиками натурального, а от термін експлуатації помітно менше, залежно від умов користування.

Лінолеум ПВХ кухня

Лінолеум ПВХ кухня

Синтетичний лінолеум при виробництві, якого використовуються якісні компоненти, абсолютно безпечний. Штучне покриття буває гомогенним і гетерогенним, що означає наявність або відсутність основи.

Для кухні ідеальним варіантом стане напівкомерційний лінолеум, він більш щільний і має товстий захисний шар. Матеріал з легкістю переносить будь-які впливи.

Декор і колір

Сучасний лінолеум може мати найрізноманітнішу палітру відтінків, малюнків і фактур. Натуральне покриття відрізняється малюнками, які довго служать і не вицвітають. Синтетичне покриття має найширший спектр забарвлень. Саме ПВХ покриття вміє передавати текстуру каменю, дерева і навіть плитки.

Велику популярність набирає лінолеум з імітацією паркетної дошки. При цьому поверхня може повторювати фактуру дорогих порід дерева. Мозаїку з різних видів шпону називають маркетрі.

Лінолеум повторює фактуру дерева

Лінолеум повторює фактуру дерева

З таким величезним вибором завжди є місце для експерименту. Можна неординарно і сміливо доповнити дизайн кухні. Цікаво й багато виглядає оформлення під камінь. Це може бути мармуровий ефект або гранітний. Існують варіанти з елементами зістарювання, що додасть інтер’єру особливий вигляд. Традиційною є різновид лінолеуму, що імітує плитку – це найпоширеніше рішення, дуже актуальне для кухні. У продажу є навіть окремі плитки з ПВХ.

Кухня – місце, де скупчуються мікроби, тому у покриття повинен бути якісний захисний шар. Сучасні виробники забезпечують всі види лінолеуму такими властивостями. З часом захисний шар можна оновлювати. Він володіє протимікробними відразливими функціями.

Лінолеум повинен мати гарну основу з здатністю проти скользіння, для кухні це дуже важливо. На покритті, відповідному даній вимозі, буде нанесено тиснення. З його допомогою сила тертя збільшиться. Такі функції захищають від випадкових падінь на вологій підлозі.

Хороше покриття складається з широкого полотна, щоб можна було уникнути швів і стиків. Транспортування необхідно виробляти дбайливо, щоб лінолеум не тріснув. Перед укладанням, весь рулон слід розмотати і дати покриттю прийняти форму. Різні шматки повинні ставитися до однієї партії, таким чином, вийде близьке попадання в колір і малюнок.

Важливим етапом є підготовка підстави підлоги. Поверхня повинна бути гладкою і чистою, її необхідно позбавити від тріщин і нерівностей, а потім добре просушити. Якщо вона залишить на собі вологу, після настилу покриття почне з’являтися неприємний запах. Укладання покриття – складний процес, його краще довірити фахівцям, особливо якщо кухня має складний проект, з різними виступами і поворотами. Стелять лінолеум на клей, або монтують шляхом холодного зварювання швів.

Монтаж лінолеуму

Монтаж лінолеуму

Якщо ви вирішили вибрати лінолеум в якості підлогового покриття для кухні, варто продумати всі деталі і віддати перевагу великим, перевіреним виробникам, тоді підлога прослужить довго, радуючи око оригінальним дизайном.

Лінолеум багато років є найпоширенішим покриттям. Згодом його навчилися робити більш барвистим і цікавим, що повернуло йому любов і відданість покупців. Лінолеум практичний, зручний і довговічний. Його можна сміливо вибирати для будь-якого приміщення, у тому числі і для кухні, де особливо важливо вибрати правильну підлогу, яка буде відповідати всім сучасним вимогам.

(Visited 617 times, 1 visits today)