Значення кольору в інтер’єрі

         

Психологами було доведено, що кольори можуть впливати на емоційний стан, здоров’я, думки і загальну діяльність людини. З цієї причини при оформленні інтер’єру важливо ретельно вибирати відтінок. Кожен колір має свою особливу характеристику. Докладне вивчення кольорів допоможе гармонізувати різні відтінки. Кольори можуть не тільки надати красу, а й зіпсувати весь інтер’єр. За палітрою кольори діляться на холодні і теплі.

Червоний відтінок в інтер’єрі

Червоний відтінок має стимулюючу властивістю. На цій підставі в інтер’єрі червоний відтінок не використовується у великій кількості. Оскільки цей колір підвищує людську збудливість і викликає гіпертонію. У китайців червоний відтінок – це символ життя і довголіття. У стародавньому Римі даний колір приносив влада і силу. З боку медицини червоний відтінок підвищує кровообіг і звільняє адреналін. Негативною стороною відтінку є агресія, гнів і апатія. Даний відтінок застосовується для інтер’єру кухні, сходового майданчика, спортзалу, передпокої і офісу.

Приклад червоного відтінку в інтер'єрі

Червоний відтінок в інтер’єрі

Помаранчевий відтінок в інтер’єрі

 Помаранчевий відтінок дарує тепло і бадьорість людині. Даний колір дизайнери створюють при змішуванні жовтого і червоного тону. Тому помаранчевий поєднує в собі кілька властивостей як доброта і активність. Помаранчевий колір – це символ вогню і радості. У буддійських ченців цей відтінок означає повну відмову від життєвих благ. В інтер’єрі помаранчевий відтінок дарує комфорт і дружелюбність в обстановці. За психології подібний колір підвищує функціонування мозку. Тому колір застосовується в інтер’єр офісу, їдальні і бібліотеки. Крім оформлення інтер’єру можна придбати дизайнерські аксесуари цього кольору.
Приклад помаранчевого відтінку в інтер'єрі

Помаранчевий відтінок в інтер’єрі

Жовтий відтінок в інтер’єрі

Жовтий колір вважається священним відтінком для китайців і символізує святість, шляхетність і мудрість. У сучасному значенні жовтий відтінок асоціюється з сонцем, щастям, радістю і свободою, підвищує настрій і дарує бадьорість духу. Даний відтінок відмінно гармонізує з іншими кольорами в інтер’єрі. Даний колір підходить для інтер’єру кабінету, офісу, кухні і вітальні. Крім стилю інтер’єру, рекомендується використовувати аксесуари жовтого відтінку.

Приклад жовтого відтінку в інтер'єрі

Жовтий колір в інтер’єрі

Блакитний колір в інтер’єрі

Блакитний колір уособлює лід, відпочинок, небо, чистоту і спокій. Блакитний відтінок заспокоює і дарує натхнення на творчі ідеї. У блакитному інтер’єрі психологи рекомендують займатися йогою і медитацією. Так можна позбутися від безсоння і підвищеного тиску. Блакитним відтінком рекомендується оформити інтер’єр спальні.

Приклад блакитного відтінку в інтер'єрі

Блакитний колір в інтер’єрі

Зелений колір в інтер’єрі

Зелений відтінок має універсальні властивості і уособлює природу, життя, гармонію, весну і доброту. Світлі тони дарують радість, стимулює до нових починань і оновлень життя. Зелені кольори рекомендується застосовувати в інтер’єрі спальні, ванній, кухні, вітальні та дитячої кімнати.

Приклад зеленого відтінку в інтер'єрі

Зелений колір в інтер’єрі

(Visited 2,423 times, 1 visits today)