10 Порад для зручності в малому житлі

         

Хоча у вас маленька житлова площа, завжди є спосіб, щоб організувати своє оточення так, щоб ваше житло було більш зручним для проживання. Сьогодні ми покажемо вам 10 свіжих ідей для облаштування маленької квартири. Фантастичні пропозиції, які змусять вас задуматися які дрібні деталі можна змінити в домі.

Найкращий спосіб, це почати з роз’яснення особистої концепції стилю і дизайну інтер’єру.

1. Магія багатофункціональності

Приємною особливістю невеликих будинків є наявність нетрадиційного обмеження простору, які можуть бути використані різними способами. Це є основною перевагою перед будинками з великими площами.

Спробуйте максимально використовувати свої приміщення, переосмисліть кожен функціональний елемент житла. Створіть правильну конфігурацію в розстановці меблів і акцентах. Виберіть підходящі кольори, у відповідності з вибраним стилем. Не забувайте, що невелика ніша в квартирі може бути одночасно використана як місце для сну, а також бути місцем відпочинку. В місці, де ви спите також можна організувати поруч робоче місце.

При створенні багатофункціонального простору, вибір меблів має важливе значення. Складні і переносні конструкцій мають велику перевагу. Вбудовані шафи, ліжка приховані в стінах і біфункціональні елементи будуть вам особливо корисні в практичному дизайні.

Багатофункціональний простір

Багатофункціональний простір

2. Звільнення простору

Якщо ви хочете, щоб у вас була свобода дій, а також хочете домогтись візуального збільшення простору вибирайте світлі тони. Також знизьте до мінімуму кількість меблів. Занадто багато прикрас в кімнаті може призвести до небажаного відвертання уваги.

Вибір простого дизайну, є найкращим вибором. Легкі конструкції, ніжні штори, м’які колірні відтінки і багато природного світла забезпечать успіх проекту.

Простір звільнений від непотрібних деталей

Простір звільнений від непотрібних деталей

3. Правильне позиціонування меблів

Як правило в хорошому дизайні невеликих приміщень головним елементом є правильне позиціонування меблів. Найбільш великі меблі ставте завжди далі від дверей. Нічні тумбочки, табуретки і невеликі додаткові столики можуть бути розміщені в безпосередній близькості від стіни в задній частині кімнати. Щоб уникнути зайвого загромадження стін, використовуйте легкі, плаваючі конструкції.

Хороше розташування меблів в малій кімнаті

Хороше розташування меблів в малій кімнаті

4. Відкритий дизайн

Найбільш вдалою ідеєю для інтер’єру в маленькій квартирі є вибір відкритого дизайну. Це являє собою свого роду безперервну лінію між окремими просторами. Досягається це через прозорі вітрини, скляні стіни або секційні модулі відкритого типу. Популярною ідеєю є використання хаотично розташованих відкритих конструкції, різноманітних форм і розмірів. Такі конструкції пропускають світло в простір і дають можливість повністю оглянути простір з будь-якої позиції. Одночасно з функціональністю, секційні стелажі можуть зберігати улюблені книги або дрібні декоративні елементи для акцентів в кімнаті.

Дизайн з відкритим простором

Дизайн з відкритим простором

5. Штори замість стін

Ви могли б використовувати красу і практичність штор в своєму інтер’єрі, замість того, щоб вставити стіни між кімнатами. Одна пишна штора монохромного відтінку могла б створити красивий перехід між вітальнею і їдальнею, наприклад. У випадку, якщо вам потрібно об’єднати простір ви просто зсуваєте штору в кут і тоді простір стане набагато більшим. Це простий спосіб, щоб створити гармонічну обстановку і досягти функціональну конфігурацію для вашого будинку.

Штори які розмежовують житло

Штори які розмежовують житло

6. Використання дзеркала

Світло надає простору житлу. Чим більше натурального світла є в кімнаті, тим візуально більшим здається приміщення. У малих квартирах ми намагаємося знайти додаткові хитрощі, щоб розширити візуально площу. Одним з найбільш ефективних методів є використання дзеркала. Для того, щоб досягти своєї мети ви повинні розташувати дзеркало навпроти вікна. Відбиття сонячних променів у ньому, створюють ілюзію додаткового простору. Інше, не менш гарне рішення, це розмістити дзеркала по всій лицьовій частині шафи.

Дзеркало візуально розширить невелике житло

Дзеркало візуально розширить невелике житло

7. Вибір правильних кольорів

Вам напевно хочеться щоб ваші стіни були прикрашені барвистими малюнками та фігурними елементами. Однак ми повинні вас застерегти і радимо переглянути свою концепцію. Колоритні прикраси, а також насичені кольори замикають простір. Таким чином, найбільш підходящим варіантом буде використання приглушених відтінків і м’яких пастельних тонів. Це є однією з основних елементів скандинавського дизайну, який так часто виступає в оформленні невеликих житлових приміщень.

Крім усього іншого, при виборі світлих відтінків, ви отримаєте легкий і плавний перехід між кімнатами. Навіть якщо ви їх пофарбували в різні відтінки, вони збалансовано будуть співіснувати один з одним. Природне світло, в поєднанні з правильними кольорами забезпечить достатній простір і гарантує злагоду естетичної концепції.

Маленька кімната в світлих кольорах

Маленька кімната в світлих кольорах

8. Використання килимів та килимових виробів

Підлога в будинку відіграє важливу роль для побудови загального дизайну. При невеликій площі житла краще зробити ставку на однотипному підлоговому покритті, яке об’єднує приміщення у будинку. Як правило, у відповідності з вибраним стилем, люди роблять ставки на ламінат, паркет або дерев’яну підлогу. Плитка не є особливо придатним покриттям для житлових кімнат, вона може використовуватись виключно для санвузла і рідше для кухні.

Килимове покриття в невеликій кімнаті

Килимове покриття в невеликій кімнаті

9. Використовуйте висоту приміщення по максимуму

Не всі дизайнерські ідеї для маленьких квартир зроблені по конкретному шаблоні. Іноді, озираючись вгору, до стелі ми можемо взяти нові нестандартні рішення.

Коли ви ремонтуєте будинок, ви повинні переконатися, що освоїли максимально площу у висоту також. Висока стеля в кімнаті може виявитися новим корисним простором. Легка трубчаста конструкція, невеликі полки і ось вам відмінне рішення для гардеробної над головами в спальні.

Стратегія використання простору у висоту є особливо ефективною і дозволяє застосувати більш творчий підхід та практичні рішення.

Один із стандартних способів використання високої частини кімнати – це розмістити в ній секційні шафи і полиці для зберігання речей. Це рішення забезпечить додатковий простір в нижній частині приміщення.

Ефектні люстри розміщені високо під стелею, як і сміливі декоративні рішення на стелі відповідним чином можуть розширити візуально площу приміщення.

Високе приміщення це великий плюс

Високе приміщення це великий плюс

10. Визначте лінії в дизайні

Будь-який дизайн можна розглядати як безліч ліній, які надають певну спрямованість в просторі. Щоб вибрати кращий дизайн для маленької квартири ви повинні бути впевнені, що лінії в просторі йдуть паралельно з загальним потоком і напрямком руху. Перпендикулярність в напрямку ліній закриває приміщення і робить його вигляд значно меншим і більш тіснішим.

Ці лінії визначаються конкретною частиною інтер’єру. Це може бути розкладка дерев’яної підлоги, положення меблів в кімнаті, а також напрямок і форми декоративних елементів в інтер’єрі.

Лінії руху дуже важливі в дизайні

Лінії руху дуже важливі в дизайні

Висновок!

Якщо вам потрібно створити зручний і красивий простір в невеликій квартирі зведемо все вище сказане в три основні функції: мінімалізм і функціональність, вільний простір, стильний вибір мягких і пастельних тонів і посилення візуального розширення простору.

Все це досягається за допомогою різноманітних дизайнерських рішень, свободомислення, творчості та дози бажання. Кожен з нас може досягти оптимального простору і зручності для власних потреб. Зміна шпалер або зміна позиції меблів може повністю перевтілити простір житла. Не пропустіть цю можливість!

(Visited 1,403 times, 1 visits today)