Бюджетний ремонт ванної кімнати – на чому можна заощадити

         

Коли в квартирі починається ремонт, то на покупку необхідних матеріалів йде вагома частина сімейного бюджету, і ванна кімната не виняток. Але що робити, якщо кошти обмежені, а хочеться ванну «не гірше, ніж у інших»? І при цьому, щоб зроблений ремонт прослужив мінімум років п’ять? Відповідь проста: економія повинна бути правильною і не йти на шкоду якості.

На чому можна заощадити?

Будь-який ремонт складається з двох витратних складових:

  • вартість роботи;
  • ціна використовуваних матеріалів.

Зробити недорогий ремонт – це цілком реально. І заощадити можна за обома пунктами.
Деяку частину робіт, наприклад, демонтаж кахлю, вирівнювання і фарбування стін, стелі, можна виконати своїми руками, не маючи особливих будівельних навичок. А це вже суттєва економія, адже оплата будівельних робіт висока і іноді перевищує вартість матеріалів.

Бюджетний ремонт ванної кімнати

Бюджетний ремонт ванної кімнати

На матеріалах теж можна заощадити, але не на всіх. На такі важливі речі, як труби, вентиляція і гідроізоляція економити безглуздо. Наслідки неякісної установки або придбання дешевих комплектуючих можуть бути плачевними.

При покупці оздоблювальних матеріалів, не варто переплачувати за бренд і купувати дорогі імпортні товари, можна звернути увагу на вітчизняних виробників, а фурнітуру і сантехніку купити середньої цінової категорії польського, словенського або болгарського виробництва. У них прийнятна ціна і сертифікований товар.

Для створення комфорту у ванній кімнаті можна придбати недорогі, симпатичні аксесуари, які додадуть бюджетному ремонту індивідуальності і комфорту: килимки, штора для душа, мильниці, полички, кошики та інші функціональні предмети.

Варіанти недорогої обробки

1. Стеля. Найекономніший варіант для стелі – покрити його водостійкою фарбою. Звичайно, спочатку потрібно провести підготовчі роботи – очистити від старого покриття, зашпаклювати нерівності і заґрунтувати. Якщо підібрати фарбу відповідного відтінку, стеля буде виглядати дуже непогано.

2. Стіни. Для недорогого ремонту стіни у ванній кімнаті можна пофарбувати акриловою або олійною фарбою. Попередньо доведеться штукатурити нерівності і знімати старе покриття, що теж з метою економії можна зробити самостійно.

Ще один спосіб – ПВХ панелі або вагонка. Це практичний і бюджетний варіант, їх нескладно встановлювати і легко мити. До того ж колірна гамма панелей дуже різноманітна: імітація дерева, каменю, мармуру та інших природних матеріалів, а також фотодрук на будь-який смак. Це дозволяє зробити ванну кімнату стильною і сучасної.

Можна купити простий недорогий кахель і розбавити його декоративними бордюрами і вставками. Вийде недорого, а виглядати буде цілком гідно.

3. Підлога. Водостійкий лінолеум для ванної з малюнком під плитку або мармур буде виглядати не гірше справжньої керамічної плитки. Але, якщо дозволяє бюджет можна придбати і плитку для підлоги. Її текстура повинна бути нековзною, з виступаючим малюнком, щоб уникнути падінь і травм.

Зробити хороший ремонт ванної кімнати і при цьому заощадити – цілком реально. Головне, підійти обдумано до вибору матеріалів і по можливості робити ремонт власними руками.

(Visited 1,490 times, 1 visits today)