Демонтаж старої підлоги, очищення поверхні підлоги

         

Оцінюючи готовність підлоги до укладання, не можна забувати і про чистоту поверхні. Підлогу необхідно очистити від залишків попереднього покриття, а також ретельно видалити всі забруднення: жир, кіптяву, бруд, сліди клею і т. п. З усіх видів підлогових покриттів простіше всього прибрати старий лінолеум.

Для цього піднімають плінтуси, які притискають його до підлоги, а потім витягують з-під них лінолеум. Якщо ж покриття було укладено на клей, шпателем потрібно підчепити його край і обома руками потягнути лінолеум на себе. Кахельну плитку видалити складніше. Багато професіоналів вважають, що правильно покладену плитку можна використовувати в якості основи для наступного шару облицювання.

Демонтаж старої підлоги за допомогою перфоратора

Демонтаж старої підлоги за допомогою перфоратора

Необхідно тільки переконатися, що поверхня рівна. Якщо виявилося, що покладений кахель неправильно і не відповідає стандартам, плитку доведеться знімати. Тут краще скористатися перфоратором, який прискорить процес. Як варіант можна використовувати молоток і зубило.
Поверхню підлоги очищають від залишків клею за допомогою спеціальної кардощітки, але можна скористатися і великим наждачним папером.

Цементний розчин або густотерту фарбу прибирають за допомогою шпателя. Паркетну дошку або ламінат розбирають на окремі плашки. Стяжка, вирівнювання підлоги найчастіше не входять
в перелік робіт в квартирах, які здаються з чорновою обробкою. В підсумку є підлога, над
яким перед укладанням покриття потрібно серйозно попрацювати. Саме незначне справа — прибрати  сміття, підмести пил або очистити поверхню бетонної основи струменем води.

Як зняти старий лінолеум за допомогою шпателя

Як зняти старий лінолеум за допомогою шпателя

Явні нерівності усувають наступним чином: великі горби зрубують (збивають) за допомогою перфоратора або вручну молотком і зубилом, ями заливають піщано-цементним розчином. Між плитами підлоги можуть бути тріщини, які ретельно зашпаровують безусадковим цементом. Залишки старого лакофарбового покриття видаляють за допомогою змивки. Змивочний розчин (наприклад, АФТ-1, який представляє собою суспензію парафіну в органічних розчинниках) кистю наносять на пофарбовану поверхню, і як тільки фарба починає пузиритися, її знімають шпателем. При необхідності процедуру повторюють.

Стару фарбу можна видаляти з допомогою будівельного фену. Під впливом струменя гарячого повітря пофарбована поверхня починає пузиритися і легко віддаляється скребком або шпателем. Фарба, лак, жир видалені з поверхні підлоги, горби зрубані, ями і тріщини замазані.
Тепер можна приступати до виконання стяжки, яка забезпечить необхідну рівність підлоги.
Для того щоб підлога стала ідеально рівною, недостатньо тільки прибрати горби і замазати щілини — у більшості випадків необхідно виконати стяжку підлоги, яка не лише вирівнює, але і підвищує рівень підлоги.

Стяжка підлоги в квартирі

Стяжка підлоги в квартирі

Умовно можна виділити кілька етапів виконання стяжки, кожен з яких не є суворо обов’язковим. Спочатку зробити основу для стяжки. За допомогою будівельного пилососа підлогу очищають від пилу і забруднень, після чого покривають ґрунтовкою для підвищення адгезійних властивостей. Щоб уникнути проникнення вологи у будівельні конструкції стики стін і підлоги виконують ізоляцію стрічкою з руберойду або демпферної стрічки таким чином, щоб край гідроізоляції розташовувався приблизно на 15 см вище рівня стяжки.

(Visited 710 times, 1 visits today)