Дизайн двокімнатної квартири: вибираємо інтер’єр

         

У наш час найбільш затребуваними на ринку житла є двокімнатні квартири. Однокімнатні  занадто малі для середньостатистичної сім’ї з трьох-чотирьох чоловік, а «троячки» дорого коштують. Крім того, дизайн двокімнатної квартири залишає великий простір для планувальних рішень: її можна перетворити простору студію, створивши єдиний простір, а можна за допомогою гіпсокартонних перегородок створити в ній ще більшу кількість приміщень.

Сталінка

Якщо будинок, в якому знаходиться ваша квартира, побудований в 40-50-х роках минулого століття, то, швидше за все, у вас просторі кімнати і високі стелі. Середня площа двокімнатної «сталінки» – близько 60-70 квадратних метрів. Особливості планування такого житла -відсутність несучих стін. Це дозволяє робити перепланування за своїм смаком. Можна, наприклад, зробити з «двушки» «троячку» або, навпаки – знести перегородки між кухнею, суміжній кімнатою і коридором, збільшивши тим самим простір. Якщо ви все-таки вирішили демонтувати стіни, то варто пам’ятати, що в сталінках використовуються газові печі, між тим технічні вимоги суворо забороняють з’єднувати газифіковану кухню з житловим приміщенням, тому між ними необхідно встановити розсувну перегородку.

Дизайн двокімнатної квартири

Дизайн двокімнатної квартири

Хрущовка

Середні розміри двокімнатної хрущовки – близько 40 квадратних метрів. У таких квартирах низькі стелі, маленькі кухні, часто суміщений санвузол і прохідні кімнати. Часто власники такого житла роблять перепланування, щоб більш раціонально використовувати простір квартири. Для цього потрібно визначити, яка стіна є несучою і не підлягає монтажу. Вже виходячи з цього можна вирішувати, що ви хочете отримати в результаті. Зазвичай господарі хрущовок створюють єдиний простір між прохідною кімнатою і кухнею. Можна навпаки, збільшити коридор за рахунок прохідної кімнати і зробити ще одне ізольоване приміщення.

Типова квартира

Це житло у звичних панельних дев’ятиповерхівках постхрущовского періоду. У них, як правило, великі роздільні кімнати і велика кухня. Змінити планування в таких квартирах досить складно, так як є кілька несучих стін, а це означає, що їх не можна не тільки зносити, але й прорубувати в них отвір. Можна знову ж об’єднати кухню із суміжною кімнатою. Якщо є лоджія, то за рахунок неї можна збільшити простір кімнати. Але набагато більше простору для творчості буде у тих, хто навпаки – планує розділити простір за допомогою перегородок.

Вибираємо стиль оформлення

Одне з перших питань, яке тут виникає, – в одному або в різних стилях оформляти житло. Єдиний стиль відмінно підійде, якщо кімнати ізольовані одна від одної і з’єднані загальним коридором, а також, якщо є прохідні кімнати. Оформлення квартири в одному стилі дозволить вам створити цілісність дизайну вашого житла.

Якщо ви зробили перепланування під напівстудію і об’єднали коридор, вітальню і, наприклад, кухню, при цьому спальня залишилася окремим приміщенням, можна використовувати різні стилі. Великий студійний простір можна оформити в стилі «мінімалізм», щоб підкреслити простір, а для спальні краще використовувати дизайн, який створить м’якість і затишок кімнати.

Мінімалізм

Лаконічний стиль, який виключає прикраси, залишаючи тільки найнеобхідніше. Мінімалізм дозволяє візуально розширити простір. У його кольоровій гамі переважають білий і чорний кольори. Доповнюючі деталі можуть бути червоного кольору. В даному випадку краще використовувати предмети інтер’єру з дерева, скла і металу. У «мінімалістичної» кімнаті не повинно бути плавних ліній – тільки строгі прямокутні форми.

Дизайн двокімнатної квартири хрущовки

Дизайн двокімнатної квартири хрущовки

Хай тек

Стиль, близький до мінімалізму. Характерні ознаки хай-тека: відкрита арматура, повітроводи, комунікаційні труби – все це може бути елементом декору. Тут переважають метал, скло, пластик. Цей стиль найпростіше створити на кухні через велику кількості блискучих поверхонь, проте варто пам’ятати, що для хай-тека необхідна сучасна побутова техніка, бажано, зроблена на замовлення.

Лофт

Якщо ви все-таки зважилися на студію або напівстудію, то вам підійде стиль лофт. Інтер’єр в такому стилі істотно заощадить витрати на ремонт: не передбачає дорогих меблів та оздоблення. Для стель підійде звичайна побілка, а стіни можуть залишитися бетонними або цегляними, тобто без спеціального покриття. Якщо у вас дерев’яні підлоги, то їх можна покрити лаком. Меблі можуть бути будь-які: “бабусин” диван може сусідити з модним кріслом, старе металеве ліжко – з м’якими пуфами. Щоб зонувати приміщення, можна використовувати перегородки зі склоблоків. Кольори можуть бути різними. До такого стилю підійдуть нестандартні аксесуари: дорожні знаки, плакати, графіті.

Консервативний стиль

Тим, хто не любить нововведень і підтримує традиції, краще вибирати консервативний стиль. Мабуть, найкраще він підійде володарям «сталінських» квартир. Для такого дизайну підійдуть дерев’яні меблі (буде зовсім добре, якщо вони залишилися у спадок). Сюди ж підійде старовинний фарфор, картини, підсвічники, важкі тканини в якості штор. Дуже добре впишеться паркет, а якщо немає такої можливості – то килими. Для консервативного інтер’єру потрібні м’які пастельні тони і приглушене світло. Для обробки підійдуть деревина, натуральний камінь, текстиль.

Романтизм

Цей стиль нагадує консервативний стриманістю і елегантністю, проте він не такий суворий. Крім того, такий інтер’єр буде більш м’який і повітряний, ніж попередній. Для романтизму потрібна м’яка і легка тканина, природні кольори, натуральні матеріали. Основний атрибут – це м’які меблі з дорогими тканинами, різьблені корпусні меблі з дерева. Стіни краще робити однотонними, можливі шпалери з ніжним малюнком. Для підлоги підійде паркетна дошка або ковролін.

(Visited 1,468 times, 1 visits today)