Дизайн вітальні – їдальні, суміщеної з кухнею в приватному будинку та громадської столової

         

У більшості людей їдальня асоціюється з громадським харчуванням, агресивними запахами і людьми які поспішають. Але це всього лише поширений стереотип, оскільки існує дизайн вітальні – їдальні в приватному будинку.

Спочатку столові були в будинках дворян і купців. У них проводилися урочисті прийоми та святкові вечері. За трапезою люди не тільки смачно їли, але й вели світські бесіди. Чудовий звичай канув в лету з приходом до влади комуністів … Але сьогодні столові знову актуальні – як в котеджах, так і в квартирах. Ми розглянемо дизайн вітальні – їдальні в приватному будинку.

Проект громадської столової

Розглянемо проект, коли під їдальню відведена простора кімната. Оптимальним рішенням буде Г-подібна кухня студія і зона відпочинку для гостей.

Наша їдальня буде складатися з двох частин:

 • Кухня
 • Зона відпочинку

Кухня

Якою б просторою і красивою не була кухня, вона зобов’язана бути функціональною. Тобто – виробляти потрібний обсяг їжі для всіх домочадців.

Варіант планування просторої кухні

Варіант планування просторої кухні

Кухня буде займати меншу частину кімнати. Її можна розмістити вздовж лівої стіни. Самі меблі поставити в ряд: це оптимально для господині (все під рукою) і не створює ефекту скупченості.

Для комфортної трапези п’ятого людей необхідна наступна техніка:

 • Електрична плита на 4 конфорки
 • Духовка
 • Витяжка (якісна, що рятує від кухонних запахів)
 • Простора нержавіюча мийка
 • Холодильник з морозильною камерою
 • Посудомийна машина

Оптимальний колір гарнітура – бежевий або тілесний. Ці кольори є нейтральними і приємними для психіки дітей. У гарнітур зобов’язані входити кухонні шафи і поверхня для обробки їжі.

Шаф має бути достатньо для розміщення посуду, рушників і техніки. У такому випадку ніколи не буде мотлоху. Обробна поверхня повинна бути зручною для господарки оселі.

Зонування кухні

Зонування їдальні і кухні джерелами світла, обробкою підлоги

Зонування їдальні і кухні джерелами світла, обробкою підлоги

Тепер необхідно візуально відокремити кухню від місця відпочинку. Для цього дизайнери використовують наступні рішення:

 • барна стійка – ідеальний спосіб поєднати приємне з необхідним;
 • багаторівнева підлога – будівельники роблять одну або дві сходинки. Виходить, що кухня знаходиться трохи вище зони відпочинку. Таке рішення дуже чітко розмежовує простір;
 • отвір в стіні або отвір із залишками стіни. Між кухнею і зоною відпочинку є помітне звуження. Робиться за рахунок неповного зносу перегородки між їдальнею і кухнею, або вибудовується нова стіна;
 • обідній стіл і світильники – ставиться акурат між зоною відпочинку і кухонним гарнітуром. Світильники, що висять низько над столом, тільки підкреслюють розмежування простору;
 • колірне рішення. Виявляється різний колір стін на кухні і в місці відпочинку візуально розділяє простір;
 • експерименти зі світлом. Різне підсвічування приміщень також поділяє кімнату на дві частини. Робиться це за допомогою яскравих світильників на кухні і приглушеного освітлення в зоні відпочинку.

Проект інтер’єру студії

Ідеально, щоб зона відпочинку (студія) була просторою і комфортною для проведення часу. Тому варто приділити увагу: столу, освітленню, паркету і аксесуарам.

Стіл зобов’язаний вміщувати всіх членів сім’ї і пару гостей, які зайшли на вечерю. Ідеально, якщо він буде зроблений з дерева. А ось колір може бути чорним – як протиставлення світлого кухонного гарнітуру.

Зона їдальні в квартирі-студії

Зона їдальні в квартирі-студії

Освітлення в їдальні-студії варто зробити потужним з можливістю зменшувати яскравість світильників. Восени і взимку яскраве світло запобігає депресії, а влітку сонячного світла цілком достатньо для природного освітлення. Це можуть бути стельові світильники, вмонтовані лампочки і навіть пара люстр.

Дуже важливою складовою вітальні є підлога. Радимо не економити і замовити якісну паркетну дошку. Оптимальний колір темний – (знову протиставлення світлій кухні) і більш довгий термін служби (чорний паркет менше брудниться).

(Visited 952 times, 1 visits today)