Характеристики мідного кабелю та сфера його застосування

         

Розглянемо основні характеристики мідного кабелю, типи і маркування кабельної продукції з міді. В даний час всі галузі промисловості стали частіше застосовувати мідні кабелі та проводи, тому що вони мають більш високі якісні характеристики в порівнянні зі своїми алюмінієвими конкурентами.

У мідних кабелів дуже низький електричний опір (у порівнянні з алюмінієвим кабелем, нижче в 2,4 рази). Також мідний кабель набагато краще проводить тепло і струм. Вартість кабелю з міді значно вища, але не дивлячись на це, даний вид кабельної продукції користуються великою популярністю.

Бажаєте купити якісний мідний провід? Ми гарантуємо, що на сайті  https://emyr.com.ua/kabel-i-provod/mednyy-provod/ в інтернет-магазині «Е.Мір» найширший асортимент продукції, низька вартість та швидка доставка.

З даної статті ви дізнаєтесь:

 • Сфера застосування мідного кабелю.
 • Класифікація мідних кабелів.
 • Утилізація міднокабельних виробів (лом мідного кабелю).

Основні характеристики мідного кабелю і сфера застосування

В силу високої питомої електро провідності міді [58 МОм / м] і низької питомої електро опору: 0,01724 мкОм * м мідний кабель використовується для наступних цілей: прокладання ліній електропередач під землею (мідний кабель попередньо закладають в спеціальні труби, щоб захистити від різних природних факторів і механічних пошкоджень), електропроводка в пожежонебезпечних місцях (мідний кабель відрізняється високою пожежостійкістю). У промисловості мідний кабель застосовується в пристроях різних верстатів, приладів, вимірювальних установок.

Мідний кабель в побуті

У побуті його використовують для живлення різних енергоносіїв. Вуличне освітлення, світлофори, рекламні щити споживають електричний струм за допомогою мідного кабелю. Також мідний кабель широко застосовується в шахтах, тунелях, для живлення телефонного зв’язку і т.д. Крім цього його використовують для передачі електроенергії під водою, але для цього необхідно, щоб розтягуючі навантаження були мінімальні.

Застосування кабельної продукції з міді допустимо від -50 ° С до + 50 ° С. Основне призначення мідного кабелю: передача і розподіл електричної енергії. Пластичність міді обумовлює хорошу гнучкість кабельної продукції, а крім того, мідь навіть при окисленні не втрачає своїх здібностей проводити електричний струм.

Характеристика мідного кабелю: маркування.

Практично всі мідні кабелі мають маркування ВВГ, яка розшифровується як: Вініл Вініл Голий. Перші дві букви позначають матеріал, з якого зроблена ізоляція і оболонка. В основному таким матеріалом є ПВХ (полівінілхлорид). Кабель ВВГ – кабель силовий, призначений для передачі та розподілу електричної енергії в стаціонарних установках з номінальною змінною напругою 0,66 або 1 кВ. Застосовується для прокладки в сухих та вологих приміщеннях на спеціальних кабельних естакадах, в блоках, щитах.

Існують і інші маркування мідного кабелю:

 • ВВГнг – є негорючим;
 • ВВГнг-LS – при пожежі не виділяє дим;
 • ВВГнг-FRLS – має гарну стійкість до великих температур;
 • ВВГнг (А) – універсальний і стійкий до пожеж;
 • ВВГп – плоский.

Крім цього, дана продукція класифікуються за кількістю провідників (жил): одножильні та багатожильні. Ще одна класифікація – за типом призначення: для зовнішнього застосування, підводного або підземного прокладання, для шахт, для використання у вибухонебезпечних і пожежонебезпечних місцях, для внутрішньої проводки в приміщеннях і т.д.

Кольоровий металобрухт

Частка брухту мідного кабелю в загальному обсязі мідного металобрухту досягає 35% -40%. Хоча цей виріб з міді і має гарну стійкість до корозії і іншим різним чинникам, термін його служби не вічний. Рано чи пізно мідний кабель потрібно міняти на новий. Після здачі на пункт прийому металобрухту настає етап утилізації брухту мідного кабелю. Існує кілька різних способів утилізації меднокабельного металобрухту.

Способи переробки брухту мідного кабелю

Розглянемо основні методи переробки брухту мідного кабелю:

 • Випалювання – кабель піддають термічній обробці відкритим джерелом полум’я. Після знищення обплетення і оболонки чисту мідь відправляють на переплавку. Недоліки випалу кабельного металобрухту: виділення шкідливих речовин в атмосферу.
 • Очищення кабелю- видалення обплетення за допомогою механічних пристроїв.
 • Обробка розчином – ізоляцію і оболонку кабелю розчиняють спеціальною рідиною.
 • Автоматизована переробка – кабель подрібнюється на спеціальному обладнанні під назвою «Стриппер», після чого під впливом повітря відокремлюються металеві частинки від неметалічних. Даний спосіб є найефективнішим, тому що дозволяє переробляти велику кількість вторинної сировини.
(Visited 567 times, 1 visits today)