Облаштовуємо кімнату для роботи на балконі

         

Балкон – частина квартири, яка, на жаль, найчастіше використовується не за призначенням або взагалі вважається марним місцем. Хтось влаштовує на ньому щось на зразок звалища, а хтось використовує його в ролі курилки. Але балкон можна зробити повноцінною житловою кімнатою, а якщо постаратися, вийде відмінний кабінет на балконі для роботи, тому що нормального місця для такого, як правило, не знаходиться в квартирі.

Як зробити кабінет на балконі

Починати потрібно з утеплення балкона, адже працювати можна і без барвистих шпалер або без зручного стільця, а ось холод у приміщенні – неприпустимий. Найоптимальніший варіант – пластикове скління балкона, яке збереже ваш кабінет від протягів і морозів. Але не варто поспішати починати внутрішню обробку відразу ж після встановлення вікон.

Кабінет на балконі своїми руками

Кабінет на балконі своїми руками

Робочий кабінет можна назвати житловою кімнатою, тому облаштування кабінету на балконі справа серйозна, практично нічим не відрізняється від облаштування інших кімнат у будинку.

Щоб тут завжди було затишно і тепло, утеплити необхідно всі внутрішні стіни, обшити спеціальними матеріалами підлогу і стелю. Найпопулярнішими для цього будівельними матеріалами є пенополістіроли і сендвіч-панелі. Але можна використовувати для обробки стін і звичайні дерев’яні планки, зробивши під ними підкладки з мінеральної вати.

Матеріали

Варто відзначити, що з кожним роком на ринку будматеріалів з’являється все більше і більше новинок, призначених для утеплення приміщень. І щоб не розгубитись в наявному розмаїтті, треба зосередитися тільки на тих матеріалах, які вирізняються серед інших невеликою товщиною при найвищих показниках збереження тепла. Тільки так ви зможете заощадити такий важливий простір, не марнуючи його на утеплення.

Утеплення

Як би ви не утеплювали свій майбутній кабінет, вам обов’язково потрібно опалення. Воно може бути різним. Парове опалення варто відразу виключити зі списку можливих, тому що в даній частині квартири воно категорично заборонено. У кабінет на балконі найкраще впишуться автономні обігрівачі. І це не ті обігрівачі, які використовувалися 20-30 років тому і практично не гріли. Сьогодні це ефективні, красиві, які чудово вписуються в інтер’єр, прилади. Такий обігрівач можна помістити навіть на стелі, заощадивши певну кількість простору. Тепло від подібного приладу буде поширюватися рівномірно по всій кімнаті, а не буде утримуватися тільки біля обігрівача.

Інтер’єр

Після завершення робіт по склінню балкона, утеплення та встановленні обігрівача, саме час приступити до внутрішнього оздоблення балкона.

Нестандартний інтер’єр балкону

Нестандартний інтер’єр балкону

Займаючись розробкою інтер’єру кабінету, важливо не забувати про те, що перед тим як облаштувати робочий кабінет на балконі, слід вирішити як саме він буде використовуватися: тільки за основним призначенням чи це буде бібліотека, місце усамітнення і т.д. Тому, незважаючи на невелику кількість площі краще розбити її на функціональні зони.

Однією з обов’язкових зон є робоче місце, що включає в себе ергономічне крісло і стіл. Тут також будуть доречні різні навісні полиці, шафки і стелажі.

На протилежній стороні балкона можна облаштувати читальний зал, встановивши шафу зроблену на замовлення або своїми руками. Стелажі будуть прекрасно виглядати на бічній стіні разом з книгами.

Крім того, новостворений кабінет на балконі своїми руками повинен включати в себе зелену зону, сумісну з зоною відпочинку: саморобна лавочка і крісло будуть вкрай  доречними. У зоні відпочинку можна розслабитися, випити чашечку кави, відпочити від справ, почитати цікаву книгу і т.д.

Як можна оформити великий балкон

Як можна оформити великий балкон

Природно, облаштовуючи зону відпочинку, необхідно враховувати площу балкона. Все-таки не в кожному може поміститися і стіл, і стілець з лавкою, чи вазони.

Кольори

Пам’ятайте, що колір і фактура матеріалів обробки підбираються в одному стилі. Загалом, матеріал може бути будь-яким, набагато більше уваги варто приділити кольорам. Найкраще уникати темних тонів, тому що вони звужують кімнату (візуально). Дуже великі і досить яскраві елементи також варто відкинути, вони будуть відволікати вас від роботи. Найкраще, коли ви використовуєте колір натурального дерева або інші ненав’язливі відтінки.

Світлі тони в оформленні балкона

Світлі тони в оформленні балкона

Оздоблення

Кращим рішенням для обробки підлоги є дерево, а для стелі підійдуть сендвіч-панелі. Підлогу, як і решту дерев’яних поверхонь слід обов’язково обробити антисептиком. Щоб додати приміщенню додатковий затишок, можна покрити підлогу звичайним ковроліном.

Ще, при бажанні, на підлогу можна покласти кахельну плитку або навіть природний камінь, між покриттям підлоги і плівковою системою потрібно розмістити армуючої сітки і залити все це цементним клеєм. Для теплої підлоги в обов’язковому порядку необхідно встановити датчик для регулювання температури.

Меблеве питання

Меблів в кабінет треба мало. Навіть не обов’язково купувати робочий стіл, замість нього можна використовувати стільницю, яка прикручується до стіни. Не забудьте обладнати вашу нову кімнату полицями для книг, папок і дисків. Одним з найважливіших моментів в інтер’єрі є зручний стілець – це і є запорука продуктивної роботи.

Світильники

Додаткове підсвічування стін і красиві світильники зроблять ваше робоче місце водночас як затишним так і діловим.

Кабінет готовий до роботи

Після того, як всі  етапи роботи позаду, ви встановили меблі та світло, і нарешті, принесли в новий кабінет свій улюблений комп’ютер —  можна починати роботу. Вам напевно сподобається тут працювати, адже цей «офіс» ви змайстрували своїми руками.

(Visited 1,081 times, 1 visits today)