Комоди: матеріали, особливості, застосування в інтер’єрі

         

Слово комод має французьке коріння і перекладається як зручний. Цим словом названо поширений предмет меблів, який є, напевно, в кожному будинку. І справді, він по праву має свою назву, завдяки своїй багатофункціональності.Комод можна використовувати як тумбочку, шафу для білизни, як підставку для побутової техніки. Комод із фасадом зі скла цілком зійде за сервант, а якщо забезпечити поверх його дзеркало, то вийде справжнє трюмо. У дитячій кімнаті комод може постати як пеленальний столик, і одночасно служити для зберігання дитячих речей немовляти, а трохи пізніше – сховищем дитячих іграшок.

Матеріали для комодів

Перед покупкою комода корисно ознайомитися з інформацією про деякі особливості цього виду меблів. Основним матеріалом у виробництві комодів є МДФ чи ДСП. Комод із МДФ набагато кращий, тому що цей матеріал практично не містить у собі токсичних речовин. МДФ виготовляється на основі синтетичних клеїв, які є абсолютно нешкідливими.

Комоди з натурального дерева зазвичай мають високу вартість. Такі комоди часто мають декоративні елементи ручної роботи, вставки з порцеляни або натурального каменю, гарні ручки.

Комод

Комод в интерьере

Ексклюзивні за своїм дизайном комоди в основному роблять із ротанга. Цей матеріал із Південно-Східної Азії від інших відрізняє краса, екологічність, надійність. Місцеві умільці в основному використовують пальми ротанга для виробництва плетених меблів.

Особливості конструкцій

Велику роль виборі комоду грають його габаритні розміри. Купувати варто тільки такий комод, дверцятами і ящиками якого нічого не перешкоджатиме для їх вільного відкривання. Тому важливо заздалегідь виміряти відведений під комод простір і довжину вільного простору, починаючи від стіни, до якої він примикатиме. У магазині обов’язково потрібно виміряти довжину від краю відкритих дверцят або висунутого ящика і до його задньої стінки. Ця довжина повинна бути меншою за довжину в квартирі простору відведеного під комод.

Звичайний стандартний комод забезпечений трьома-чотирма висувними ящиками з розмірами на всю його ширину. Але існує безліч інших рішень:

 • Верхній ящик перегородкою може поділятися на два
 • Верхня полиця може бути заскленою або відкритою
 • Комод може мати зовнішні ящики та дверцята, що знаходяться всередині
 • Комод перетворює інтер’єр

Грамотно вибраний комод здатний зорово кардинально перетворити простір кімнати. Наприклад, вузький і високий – надасть кімнаті вертикальності. Низький та широкий – створить відчуття ґрунтовності приміщення. Багато людей при створенні інтер’єру своєї кімнати виникає проблема «порожнього кута». Як вихід з неї, багато хто ставить у цей кут масивну шафу, яка дуже захаращує кімнату. Тут правильне рішення – установка замість шафи комода, яка завдяки своїм меншим габаритам не надаватиме «давлячого» ефекту. А речей у нього можна помістити не менше, ніж у масивну шафу. Купити комод Київ Ви можете в інтернет-магазині tulchik.com.ua. Тут великий вибір комодів за помірними цінами.

У багатьох будинках цей предмет меблів використовується як підставка для телевізора. Але встановлення телевізора безпосередньо на стільницю комода сьогодні виглядає старомодно – виходить варіант «а-ля радянський союз». Сучасний дизайн кімнати передбачає кріплення телевізора на стіну, а розміщення комода під ним, перетворюючи його на консольний столик. Відмінним варіантом буде – на ніжках, із невеликими ящиками. Він ідеально підійде для зберігання дисків, пультів та іншого приладдя.
Найчастіше на комодах розташовують кімнатні рослини у горщиках, сімейні фотографії у межах.

Вимоги до якості

Щоб вибрати якісний комод, необхідно загострити свою увагу на такі моменти:

 • Ящики повинні рухатися без зусиль, безшумно та плавно. Останні розробки в меблевій фурнітурі пропонують постачати ящики доводчиками. У такому разі ящик закривається самостійно, при легкому натисканні на нього.
 • Не варто купувати комод, у якого задня стінка завтовшки менше 5 мм. Згодом під вагою речей вона прогнеться.
 • Примикання закритих ящиків до задньої стінки має бути щільним. Вони повинні спиратися на планку, щоб зменшити навантаження бічних стінок.
 • Фасад комода має бути без щілин.
 • Гладкою має бути зовнішня поверхня комода.
 • У повному комплекті має бути наявність фурнітури, замки повинні працювати без заїдань.
 • Комод власного дизайну

Сьогодні різноманітність меблів така велика, що підібрати комод під свій смак не представляється якимось складним завданням. Але в крайньому випадку можна звернутися в меблеву фірму, що виготовляє меблі на замовлення, та замовити комод за власним проектом. У результаті він вийде ексклюзивний, неповторний у своєму роді та в усьому світі, який приноситиме лише радість своєю унікальністю.

(Visited 109 times, 1 visits today)