Кому довірити робити ремонт – приватним майстрам чи компанії

         

Ремонт квартири це масштабний захід, без стресу під час ремонту не обійтися. Одні власники квартир вирішують зробити будівельно-монтажні роботи своїми силами, інші вибирають професіоналів.

Як вибрати з сотні пропозицій хорошу будівельну організацію і не помилитися? Для цього потрібно правильно оцінити пропозиції на ринку послуг.

Кому довіритися – приватного майстра-універсала або будівельної організації?

Виконання ремонтних робіт

Виконання ремонтних робіт

Спочатку потрібно визначитися з критеріями вибору і вирішити, що важливіше – якість, бюджет, час виконання робіт?

Сучасний стиль в інтер’єрі – надзвичайно ємне поняття, яке охоплює цілий зріз найактуальніших художніх течій в оформленні житлових та громадських приміщень. Ці течії змінюються разом з епохою і знаходять своє втілення у планувальних, колористичних та стильових рішеннях інтер’єрів. Детальніше можна дізнатись на сайті: http://safo.kiev.ua

Приватний майстер

Послуги приватника завжди дешевше, це плюс. Гарантії якості відсутні, це мінус. Якщо ремонтник має рекомендації знайомих, ви знайомі з ним особисто, бачили, як він працює, то це непоганий вибір.

На ринку праці багато бригад, що виконують ремонтні та оздоблювальні роботи, знайти їх не складе труднощів. Перш ніж працівники приступлять до ремонту будинку, необхідно:

 • зібрати докладну інформацію про приватне бригаді;
 • скласти договір, підписаний з обох сторін. В умовах передбачити вартість, терміни виконання, виконувані роботи, порядок оплати.

Навіть при ретельному виборі є ризик нарватися на непрофесіоналів. Це втрачений час, гроші, нерви.

Якщо плануються такі роботи, як підводка або заміна комунікацій – води, газу, електропроводки, то правильним рішенням буде довіритися професіоналам, які зможуть виконати ремонт швидко і якісно. На цих видах робіт не варто економити.

Як вибрати хорошу будівельну компанію

Перш за все, потрібно зібрати доступну інформацію про ремонтні організаціях, перевірити всю наявну інформацію.

На що звернути увагу при виборі підрядника?

 • Досвід роботи на ринку праці. Компанії, більше трьох років працюють в сфері послуг, можна вважати надійними;
 • Наявність власного сайту, на якому можна подивитися реалізовані проекти і де користувачі можуть залишити коментарі, позитивні і негативні.
 • Читаючи коментарі, можна скласти думку про підприємство. Краще, якщо відгуки можна знайти і на сторонніх ресурсах. Особливу увагу потрібно приділяти негативним відгуками;
 • Ставлення до потенційних роботодавців. Якщо представники компанії не відповідають на телефонні дзвінки, переносять зустрічі, не приїжджають в обумовлений час – це однозначний привід відмовитися від послуг;
 • Швидкість і якість складання кошторису, готовність обговорити незрозумілі питання;
 • Терміни виконання ремонту. Якісний ремонт не можна виконати за два-три тижні;
 • Вартість послуг. Компанія з хорошою репутацією ніколи не назве по телефону точну ціну ремонту, а зможе лише зорієнтувати по розкиду цін “від … до”;
 • Наявність дизайнерів в штаті організації. Дизайнер допоможе з оптимальним використанням простору в квартирі, дасть пораду щодо вибору матеріалу для ремонту.

Наступний етап після вибору будівельної компанії – укладення договору. Необхідно уважно вивчити договір до його підписання.

На що звернути увагу при укладанні договору?

 • Умови оплати. Підрядник завжди бере передоплату, щоб закупити матеріал, також аванс є підтвердженням готовності замовника до співпраці. Сума авансу становить 30-50% від загальної вартості робіт. Якщо виконавець запитує 100% аванс – не підписуйте договір;
 • Способи оплати. Найкращий варіант – поетапна оплата виконаних робіт, тобто замовник платить за окремо виконаний етап;
 • Строки виконання робіт. У договорі повинні бути вказані точні терміни;
 • Штрафні санкції за недотримання умов договору. Якщо компанія не хоче вписувати цей пункт в договір – шукайте іншу компанію;
 • Гарантії виконаних робіт. Як правило, гарантія становить 1 рік.
(Visited 367 times, 1 visits today)