Як зробити красиву обробку туалету

         

Туалет – це окрема, невелика санітарно-побутова кімната, хоча багато людей усамітнюються там, щоб почитати або поміркувати на самоті. Тому він повинен бути не тільки зручним, але і комфортним, затишним і красивим. У цій статті ми розповімо вам, як зробити обробку туалету.

Етапи роботи

Оздоблення проводиться за такою схемою:

  1. стіни;
  2. стеля;
  3. пристрій підлогового покриття.

Оздоблення туалету різноманітне. Головним питанням залишається вибір оздоблювальних матеріалів, так як туалетна кімната має підвищену вологість.

Основним матеріалом для обробки санвузла завжди була керамічна плитка. Кахлем облицьовували стіни, плиткою покривали підлоги. Їх легко можна помити миючим дезинфікуючим засобом, оскільки санітарія важлива для туалету. Плитка не боїться ні води, ні вологи, а це великий плюс.

Обробка стін

В даний час існують різні варіанти для перетворення туалету.

Яскравий, красивий і зроблений зі смаком туалет

Яскравий, красивий і зроблений зі смаком туалет

Найбільш практичний і естетичний варіант обробки – обробка плиткою. Хоча цей спосіб складний і за ціною найбільш дорогий. Вибираючи плитку для туалету, пам’ятайте, що це маленьке приміщення і темні кольори візуально будуть його зменшувати. Краще віддати перевагу світлим тонам, які збільшують (розширюють) розміри. Зараз виробники пропонують різні варіанти плитки, і за кольором, і за фактурою, а також безліч декорів до неї. Щоб туалетна кімната виглядала більш затишною, підберіть комбінований варіант, яскравий, але не помітний. Плитка в туалеті стикається з хімічними речовинами, тому вона повинна бути водостійкою, бути кислотостійкою. Як варіант пропонується облицювання кахлем з підвищеною хімічною стійкістю.

Більш простим, оптимальним і не дорогим варіантом обробки є обробка пластиковими панелями. Великих навичок не знадобиться. До стін туалету прикріпити дерев’яні бруски 20х30мм (зробити обрешітку). На обрешітку монтувати пластикові панелі. Кріпити можна будівельним степлером, швидко і зручно. По кутах встановити перехідні спеціальні пластикові куточки. Пластикові панелі можна вибрати і за кольором, і по малюнку, але головне достоїнство панелей – це стійкість проти вологи.

Є й інші варіанти для обробки, наприклад «під дерево» – це облицювання стін вагонкою МДФ. Це легкі, тонкі панелі, що мають облицювальний шар під колір дерева цінних порід. У більшості випадків їх використовують в туалетних кімнатах великих розмірів в класичному стилі. Вони вологостійкі, стійкі до різних грибків і мікроорганізмів, що робить панелі МДФ безпечними і гігієнічними для застосування в побуті. За ціною – дорожчі, але дешевші натурального дерева.

Стіни в туалеті

Стіни в туалеті можуть бути якими завгодно, головне рівними і водостійкими

Найшвидший і найдешевший варіант обробки туалету – це обклеювання стін шпалерами. Тут головне – рівні стіни. Один мінус в тому, що шпалери чутливі до вологи. Якщо і клеїти туалет шпалерами, то миючими (вініловими), вологостійкими.

Обробка стелі

Другим етапом обробки туалету є обробка стелі. Туалет – це таке місце, де потрібне постійне вологе прибирання, тому стелю краще зробити вологостійкою.

Існує кілька видів обробки стелі:

  • пластиковими плитами,
  • вологостійким гіпсокартоном,
  • алюмінієвими підвісними конструкціями.

В даний час багато роблять натяжні стелі. Вони дуже привабливі. У них не складно вмонтувати точкові світильники. Для малих приміщень це плюс – світло від світильників відбивається на блискучих поверхнях і від цього простір візуально розширюється.

Альтернативним рішенням буде оздоблення стелі декоративними пінопластиковими плитами або просто фарбування стелі.

Стеля із панелей ПВХ в санвузлі

Стеля із панелей ПВХ в санвузлі

Обробка підлоги

Завершальний етап ремонту – обробка підлоги в туалеті. Ідеальним рішенням, звичайно ж, буде покриття підлоги кахлем. І виглядає гідно, і легко миється із застосуванням різних миючих засобів. Плитку на підлогу необхідно підбирати з урахуванням поєднання зі стіновими покриттями. Для маленьких приміщень комбінування кольорів залишається дуже важливим питанням. Добре підібраний дизайн укладання плитки на підлогу зробить приміщення візуально більш об’ємним. Підлога в туалеті піддається волозі і перепаду температур. На відміну від підлоги у ванній, в туалеті можна зробити тільки гідроізоляцію, головне нанести її не тільки на підлогу, але і на стіну, не менш 200мм.

Більш економним матеріалом і з меншими трудовитратами його укладання є лінолеум. Укладання лінолеуму не вимагає особливих навичок, такі підлоги можна зробити своїми руками. При бажанні можна зробити теплу плівкову підлогу, це додасть приміщенню комфортності. На завершення укладання підлоги встановити плінтуси.

Висновок!

Важливо згадати, що в туалеті проходять всі комунікації (водопровідні, каналізаційні труби та ін.) І їх прийнято приховувати. Але при цьому повинен бути доступ до них, тобто слід змонтувати дверцята. Виготовити короб з вологостійкого гіпсокартону або пластику і обробити його, можна тим же матеріалом, що і стіни. Ще прикрашають зовнішній вигляд і забезпечують легкий доступ до комунікацій – рольставні.

Як зробити обробку туалету, кожен господар (замовник) вирішує сам, оскільки варіантів багато і у кожного є свої недоліки і переваги. У підсумку інтер’єр туалету повинен вийти практичним і сучасним.

(Visited 849 times, 1 visits today)