Обробка стелі в санвузлі

         

Як правило, ремонт в туалеті, як, втім, і в інших кімнатах, починають робити зверху. Тобто спочатку роблять стелю, потім вже приступають до ремонту інших поверхонь – стін і підлоги. Адже якщо стеля залишити наостанок і обробити спочатку стіни і підлогу, то доведеться бути дуже обережним, щоб не забруднити їх брудом, клеєм або фарбою. Відразу ж виникає безліч питань: як зробити стелю в туалеті, який матеріал і дизайн для цього вибрати, якому колірному рішенню віддати перевагу, щоб це важливе приміщення було гарним.

Красива обробка туалету

Краса залежить від всіх компонентів обробки туалету в цілому

Приступаючи до ремонту стелі в туалеті можна запросити бригаду будівельників і довірити їй всі роботи, але можна впоратися і власними силами. Для цього слід зібрати і проаналізувати всю наявну інформацію про пропоновані для цієї мети матеріали, наявних на сучасному будівельному ринку, і способах їх кріплення і монтажу. Адже туалет – це маленьке, але вельми специфічне приміщення, потрібно вибирати відповідні матеріали для його ремонту та ретельно і якісно проводити всі будівельні та оздоблювальні роботи.

Колірна гамма і освітлення

Слід продумати колірне рішення для цієї маленької кімнати, адже від цього безпосередньо залежить її візуальне сприйняття, зовнішній вигляд і навіть розмір. Буває, що стеля досить висока, і маленьке приміщення сприймається як колодязь, виправити це можна пофарбувавши стелю в темніший, ніж оздоблення стін, колір. Це візуально його «опустить» і змінить зорове відчуття. Якщо ж, навпаки, у вас невисока стеля, то розширити приміщення допоможе дзеркальна підвісна стеля або фарбування її в світлі тони.

Варто ретельно продумати освітлення, адже від цього також залежить візуальне сприйняття висоти стелі. Визначтеся заздалегідь з кількістю світильників, їх яскравістю і відтінком світла. Маленькі лампи жовтого свічення можуть візуально зробити приміщення похмурим, великі ж і яскраві світильники з білим «денним» світлом, навпаки, збільшать і розсунуть простір. Якщо стеля занадто висока, то можна відвернути нашу увагу від цього недоліку, встановивши світильники так, щоб світло майже не потрапляло на стелю, а наш погляд зміщувався на інші речі, розташовані нижче – смужку симпатичного плиткового декору або приємний відтінок сантехніки.

Способи обробки стелі

Існує багато різних матеріалів і сучасних технологій ремонту стелі. Давайте розглянемо їх.

Фарбування

Фарбування стелі – це один із простих і доступних способів обробки. Будівельний ринок пропонує широкий асортимент лакофарбових матеріалів, можна вибрати фарбу практично будь-якого відтінку, і яка володіє необхідними властивостями (водонепроникну, стійку, екологічну). Зазвичай покриття роблять у кілька шарів і надалі просто оновлюють його в міру необхідності.

Перед нанесенням фарби поверхню слід підготувати: зашпаклювати наявні тріщини, зашкурити, видалити пил і заґрунтувати

Плитка і пластикові панелі

Недорогим і нескладним у виконанні варіантом обробки стелі є покриття її плиткою. Вона дозволяє замаскувати будь-які нерівності, працювати з нею зможе навіть непрофесіонал, приміщення після обробки придбає прекрасний вигляд. Можна вибрати плитку на будь-який смак: гладку або рифлену різного забарвлення.

Слід звернути увагу і на сендвіч-панелі. На стелі монтують спеціальний каркас з дерев’яних планок, пилою нарізають панелі на заготовки необхідного розміру, потім кріплять їх до каркасу, зістикувавши один з одним. Виходить надійна конструкція, яку нескладно відремонтувати – пошкоджену панель досить легко замінити.

Пластикова стеля в туалеті

Пластикові панелі є непоганим варіантом обробки стелі в туалеті

Добре зарекомендував себе такий спосіб ремонту стелі, як обробка її пластиком. Для цього спочатку монтують каркас з оцинкованих профілів (аналогічно кріпленню гіпсокартону) і обшивають його смугами пластику, можливо навіть різної ширини. Пластикова стеля в туалеті дуже довговічний і простий в експлуатації.

Підвісний тип

Для туалету з стелями достатньої висоти можна вибрати і підвісну конструкцію. Якщо використовується гіпсокартон, то потрібно вибирати тільки вологостійкий вид. Фарбування не зможе добре захистити конструкцію від вологи і появи цвілі і грибка, якщо тільки не покрити фарбою всі елементи з двох сторін.

Так як туалет є приміщенням з підвищеною вологістю, то і матеріали необхідно підбирати відповідні

Рейковий тип

Можна зробити рейкову стелю в туалеті, вона виглядає дуже цікаво, особливо якщо використовувати срібні, золоті або різнокольорові рейки. Приміщення візуально стає просторіше і світліше. Установка рейкової стелі відбувається наступним чином: на спеціально виготовлену рамку після ретельного вивірення кута кріплять профільовані смуги, виготовлені з оцинкованої сталі.

Пластикова стеля з срібними смугами в туалеті

Срібні смуги виглядають дуже стильно

Натяжний тип

Натяжні стелі в туалеті цілком прийнятні і відповідають всім вимогам, що пред’являються до цього приміщення. Вони красиві, сучасні, незвичайні, гігієнічні і мають тривалий термін експлуатації. Правда вартість такої стелі досить висока, але якщо ви готові витратити значну суму, то, безсумнівно, це буде найоптимальнішим варіантом обробки стелі.

Для установки натяжної стелі спочатку збирають каркас і кріплять його до стін, потім натягують на нього ПВХ полотно, попередньо нагріваючи його тепловою гарматою для кращого розтягування. Якщо роботу виконували професіонали, то така стеля буде виглядати бездоганно довгий час, замаскує всі дефекти, і у разі затоплення сусідами зверху, затримає воду. Вода скопиться в полотні, не порвавши його, її пізніше можна акуратно злити, обережно знявши край плівки і потім закріпити все на місце.

Натяжна стеля в туалеті

Натяжна стеля в туалеті

Висновок!

Тепер ви знаєте, як зробити стелю в туалеті, і який вид обробки вибрати. Це залежить тільки від вашого смаку і фінансових можливостей. Ми тільки можемо дати практичні поради про способи декорування і вибір матеріалів, вибір залишається за вами.

(Visited 542 times, 1 visits today)