Підбір і монтаж водостічних систем

         

На ефективне функціонування водостічної системи впливає безліч факторів. Найбільше значення мають вибір системи і правильна установка. Не менш важливим є метод відводу дощової води – адаптований, наприклад, до грунтових умов навколо будинку.
При використанні водостічної системи, варто звернути увагу на необхідність обладнати її додатковими елементами, наприклад, нагрівальними кабелями.
Найчастіше встановлюють водостічні системи з металу та ПВХ. Металеві ринви краще, ніж жолоба з ПВХ в місцях під сильним сонячним світлом, тому що ПВХ характеризується високим тепловим розширенням, а сильне випромінювання знижує міцність матеріалу, а також швидше знебарвлюється. У приморських і / або сильно забруднених районах краще вибирати жолоби з ПВХ; метал менш стійкий до корозії.

Вибір водостічної системи

Для односімейних будинків з прямою дахом водостічну систему – включаючи довжину і поперечний переріз жолобів і їх кількість – можна вибрати самостійно. Однак, якщо дах має складну форму, завдання варто довірити фахівцям. Система водостоку підлаштовується залежно від ефективної площі даху, тобто EPD, яка розраховується за формулою EPD = (B + C / 2) x L, де: В – половина ширини даху; C – висота даху; L – довжина даху.
На сайтах виробників водостічних систем представлені таблиці з інформацією про площі, яку можна осушити певним жолобом. При виборі системи також потрібно враховувати розташування зливу – місце, звідки вода з жолоба йде в зливну трубу. В ідеалі він повинен бути розташований в центральній частині всієї системи, так як труба на півдорозі по довжині даху поглинає в два рази більше води, ніж труба на краю даху.

Водостічна система

Водостічна система

Правильний монтаж водостічної системи

Після завершення збирання жолоби, варто перевірити правильність реалізації системи. Найпростіший спосіб зробити це – заповнити жолоби водою до їх висоти, попередньо закрити стоки. Якщо немає витоків, а труби не згинаються занадто сильно, значить, водостічна система справна. Крім того, варто перевірити, чи виступають ринви за край ската даху на свою ширину. Водостічні труби необхідно затискати безпосередньо під сполучними патрубками.

Захист водостічної системи

Найчастіша причина пошкодження водостоків – замерзання в них води. Тому варто придбати нагрівальні кабелі опору з посиленою оболонкою. Потужність кабелів повинна становити 20-30 Вт на 1 м довжини водостоку. Їх робота контролюється термостатом, який включає обігрів при температурі нижче 0 ° C.
Також можна використовувати більш дорогі саморегулюючі кабелі, які споживають менше енергії. Вони автоматично регулюють потужність в залежності від температури навколишнього середовища.
Крім того, водостоки можуть бути пошкоджені гілками дерев, вітром або забрудненням. Остання проблема усувається застосуванням сітки, яка захистить водостічні труби від засмічення падаючими з водою листям.
Невеликі витоку, викликані механічними пошкодженнями, можна усунути, встановивши нові затискачі або розрізавши жолоб. Якщо пошкоджений більший фрагмент, його необхідно замінити (якщо є можливість купити додаткові елементи, що відповідають системі).

Відведення дощової води

Спосіб відведення дощової води повинен бути адаптований до умов грунту, розмірами ділянки, а також варто розглянути можливості підключення до каналізації або виходу до дренажним канавах.
Високопроніцаемие грунти дозволяють використовувати найпростіший метод відводу дощової води з жолобів, тобто через канали, розташовані під виходами водостічних труб, що відводять воду від стін будівлі.
Якщо грунт малопроникними, варто злити гравій, покритий геотекстилем, і засипати грунтом. Інше рішення, більш дороге, полягає в установці окремої системи дощової води, з’єднаної з підземним резервуаром для дощової води, який в період вегетації можна використовувати для поливу саду.
На непроникних грунтах надлишки води можуть скидатися на домашні очисні споруди з дренажної каналізацією або інший приймач (канаву, що поглинає колодязь, дощову систему на вулиці – при наявності) після отримання відповідного дозволу. У разі водозабірного колодязя, воду з водостоків слід направляти в водоприймач дренажу за допомогою пісколовки – це запобіжить замулювання водозбірного колодязя. Дренажні патрубки встановлюються також при відведенні дощової води в каналізацію. Реалізація такої системи відводу дощової води вимагає підготовки проекту уповноваженою особою та отримання відповідних дозволів.

(Visited 338 times, 1 visits today)