Підбір спеціалістів з ремонту та фінансові затрати

         

У нашій країні немає людини, яка б не стикалась з необхідністю що-небудь відремонтувати хоч раз в житті. Косметичне оновлення в квартирі, з категорії зроби сам, приємна розвага в якомусь роді, але для серйозної реконструкції або будівництва, потрібні помічники. На безоплатній основі такі навряд чи знайдуться, а ось за певну суму, будь-ласка, ось тут і виникають розбіжності.

Будівельні послуги досить затребувані, людей задіяно в цій сфері велика кількість і не всі ставляться сумлінно до фінансових можливостей замовника. Ну хто не захоче зрубати по-швидкому бачачи, що людина не в темі, тому вникати в суть процесу слід цілком і якомога глибше. Ніхто не пропонує вивчати тисячі будівельних пропозицій, але вміння розбиратися у фінансовому питанні обов’язкове.

Неофіційний шлях.

Перше, що спадає на думку про способи пошуку фахівців, звернутися до знайомих і родичів. Сарафанне радіо, сильна зброя в умілих руках, завжди знайдеться товариш по нещастю, який вирішив подібну проблему зовсім недавно. Навіть з напівзнайомим приватником, потрібно тримати вухо гостро, якщо майстер починає канючити аванс, молоток і плутатися в показаннях, такому другу краще відразу запропонувати зайти в наступний раз.

Досвідчений фахівець-одинак, впевнений в собі, вимагає багато, завжди напоготові коротка презентація своїх можливостей. Шпателя у нього наточені, пасатижі змащені, перфоратор довбає як божевільний, але все одно, відразу піддаватися на чари не слід, фотографії слабкий привід, впевненість теж може бути частиною антуражу, рекомендації у вигляді відвідування попереднього місця бойової слави, ось достатня підстава розщедритися.

Пристойний обсяг роботи, наприклад, перепланування офісу або будівництво будинку, одним майстром не обійдеться, тут без бригади ніяк. Спроба хоч трохи заощадити зіштовхне здобувача з іноземцями радянського розливу або їх нащадками, добрі люди, які розуміють, готові піти на поступки, але професіоналами, на жаль, є не всі, якість може сильно різнитися з очікуваним ефектом від ремонту.

Модернізацією процесу, його напрямок в більш безпечне русло, може стати залучення досвідченого виконроба, здатного якісно керувати збірним колективом. Знову ж таки питання, де взяти організатора, на сусідньому будівництві, знайти по знайомству, виходить та сама ситуація невизначеності.

Офіційний шлях

Дорогий спосіб, але все ж з деякою страховкою, можливістю вирішити непорозуміння в державних інститутах правозахисту. Звернутися в великі і середні будівельні компанії, сертифіковані, мають законне право діяльності, з більш-менш стандартною ставкою за послуги. Необхідний обсяг фіксується в проекті, складається перелік операцій, включаючи приховані роботи, технічний план комунікацій, спосіб оплати (поетапний, розмір і умови передоплати), всі позиції відображаються докладно в загальному кошторисі.На його підставі ведеться календар за термінами здачі окремих позицій, обидва документи є опорними для головного паперу, що регулює відносини між виконавцем і замовником – договором. Це і є та сама страховка якості і точного, цілеспрямованого витрачання коштів замовника, що дозволяє звернутися до третьої сторони в разі виникнення нерозв’язних суперечок.

Договір визначає умови експертної перевірки, прийому виконаного етапу за актом, розміри штрафних компенсацій (неустойка, неякісний результат), без винесення суперечок за рамки двосторонніх відносин. Судовий розгляд або сама можливість такого, набагато дисциплінує виконавця, адже всі витрати, при доведеному невиконанні договору, лягають на плечі порушника.

(Visited 147 times, 1 visits today)