Плаваюча підлога і її укладання

         

Головною особливістю, притаманною всім видам плаваючих підлог є відсутність жорсткої зв’язки підлоги, основи і стін. Така конструкція нагадує листковий пиріг, у зв’язці якого знаходяться різні за своїми властивостями матеріали. Кожен з матеріалів у цій зв’язці має своє певне призначення та місце – тільки разом вони складають повноцінну споруду. Якщо ви хочете зробити плаваючу підлогу власними руками, для початку необхідно прочитати, як її зробити. Сьогодні ми поговоримо про цю цікаву технологію.

Головний плюс плаваючої підлоги - хороша звукоізоляція

Головний плюс плаваючої підлоги – хороша звукоізоляція

Серед багатьох причин, за якими використовують плаваючу підлогу можна виразити основні три. По-перше, плаваюча підлога володіє найвищими показниками звукоізоляції, що виникає завдяки незалежному положенню його частин щодо основи підлоги і стін.

По-друге, наявність якісних теплоізоляційних матеріалів в плаваючій підлозі дозволяють отримати дуже високий рівень теплоізоляції порівняно з іншими видами підлог. По-третє, плаваюче покриття підлоги – це технологія, яка використовується як різновид сухих стяжок і збірних підлог. Така підлога, незважаючи на всі свої показники, має дуже простий і зручний спосіб монтажу, який дозволяє уникнути брудних і мокрих процесів. По-четверте, плаваючі підлоги – це порівняно молода технологія укладання підлогових покриттів, що говорить про її актуальність й затребуваність.

Існує три види плаваючих підлог:

  • сухі стяжки;
  • бетонні підлоги;
  • збірні покриття.
Тепла плаваюча підлога

Плаваюча підлога мало чим відрізняється від звичайної, але точно доведено, що вона тепліша

Укладаємо самі

Плаваюча підлога своїми руками – це реально. Для початку вам буде потрібно три основні елементи: досить жорстка основа, підкладковий шар і настил. В якості жорсткої основи можуть виступити навіть фанерні підлоги, але, звичайно ж, кращим варіантом буде стяжка або залізобетонне покриття. Якщо говорити про підкладкові шари, то тут все вирішує ваш власний вибір: керамзит, підкладка під ламінат або пінопласт.

Ламінат плаваючим методом - хороша ідея

Ламінат плаваючим методом – хороша ідея

Його основна мета – вирівнювання підлоги, тепло, гідро- і звукоізоляція. Останньою, верхньою частиною підлоги є настил. Він, як і попередній шар може бути виконаний з різних матеріалів, при цьому настил повинен поєднуватися з підкладковим шаром. Головне – зберегти невеликий зазор зі стіною (близько 10-15 мм) по всьому периметру при кладці настилу.

Укладка плаваючої підлоги проводиться без використання цвяхів, тому при її укладанні важлива температура повітря, в ідеалі вона повинна бути “кімнатною”. Величезне значення грає і вологість повітря – краще щоб у приміщенні було сухо.

Збірна плаваюча підлога

Перед тим, як робити збірну плаваючу підлогу потрібно придбати всі елементи і залишити їх на час – нехай в упаковках постоять кілька днів. До таких підлог відносять ламінати, підлоги зроблені з шпунтованої дошки, а також збірний паркет.

Все це вкладається на ідеально рівну, заздалегідь підготовлену основу за допомогою прокладки, наприклад, еластичний пінополіетилен з рівномірно закритою структурою комірок або ж целюлозні і пінополістирольні листові матеріали. При такому влаштуванні підлоги ізоляційний матеріал дуже тонкий (2-5 мм). Від застосування такого шару ізоляції всі ефекти будуть мінімальні, його взагалі використовують у ролі тонкої прокладки. Елементи підлоги з’єднуються тільки між собою і вільно лежать на підлозі. Покриття потрібно укладати, як уже говорилося, з зазором близько 10 міліметрів. Якщо не передбачити зазор, то при підвищенні температури підлога буде впиратися в стіни і спучуватися.

Найважливіший момент при настиланні збірної підлоги – ідеально рівна основа. Від рівної поверхні основи залежить термін служби підлогового покриття. При нерівній основі покриття швидко прийде в непридатність через постійні деформацій.

Суха стяжка

Завдання цьому виду плаваючої підлоги – створення міцної основи, на які вже настилають фінішні покриття. Поверх стяжки можна встановлювати і збірні плаваючі підлоги, які ми розглянули вище. Крім цього, створювана основа повинна володіти звуко- або теплоізоляційними властивостями.

Якщо ви потребуєте звукоізоляційних якостей – вибирайте мінераловатний матеріал, який володіє найвищим індексом зниження рівня шуму. Товщина 20 мм – 46.5 дБ. Якщо ж вам потрібно навпаки утеплення підлоги – вибирайте пінопласт. Тому що він має найвищі показники заощадження тепла.

Бетонна плаваюча підлога

Дану технологію застосовують, в тому випадку, якщо в кінцевому результаті ви хочете отримати дуже міцну поверхню підлоги. Бетонна плаваюча підлога відмінно підходить для приміщень, де передбачаються великі навантаження: в гаражах, на складах. У житлових будинках така підлога теж не рідкість, оскільки вона більш довговічна і при правильній експлуатації прослужить десятки років.

Власники квартир все частіше вибирають плаваючу підлогу

Власники квартир все частіше вибирають плаваючу підлогу

Ізолюючий матеріал, при укладанні бетонних підлог, укладається на бетонну основу. На нижніх і цокольних поверхах застосовуються гідроізоляційні матеріали. Крім того, по контуру приміщення варто закріпити кромочну ізолюючу стрічку, а по маяках залити бетонну стяжку з армуванням металевою сіткою.

Таку підлогу також застосовують, щоб домогтися гарної теплопровідності верхнього шару, що забезпечується при використанні опалювальних контурів, вбудованих в підлогу. Контури можуть бути водними або електричними. За великим рахунком неважливо, які ви оберете для своєї підлоги, головне не упустити цей фактор взагалі, в іншому випадку ефективність такої підлоги помітно постраждає.

Разом з тим потрібна низька теплопровідність ізоляційного шару (наприклад, пінопласт), щоб зменшити втрати тепла вниз. Бетонні плаваючі підлоги прекрасно справляються з цим завданням.

А тепер давайте подивимося, як правильно зробити бетонну плаваючу підлогу.

Вона складається з декількох шарів:

  1. Рівна бетонна основа
  2. Пінополістирол, засипка або мінераловатна плита.
  3. Стяжка.
  4. Ізоляційна стрічка.

При великих нерівностях підлоги, доцільно використовувати вирівнюючий шар засипки.

Якість армування та бетону – ключові поняття, на які варто звернути увагу при облаштуванні плаваючої бетонної підлоги. Варто також проконтролювати стан самої плити, оскільки вона буде відчувати постійні механічні навантаження. При використанні засипки, стежте за тим, щоб її щільність була максимально високою, адже ви не хочете, щоб підлога з часом просіла? Ціна такої підлоги доволі висока.

Висновок!

Сьогодні ми розглянули кілька різновидів плаваючої підлоги. Сучасний ринок пропонує набагато більшу різноманітність, у тому числі і складні багатошарові системи. Однак нововведення і варіації стосуються в основному ізолюючих матеріалів, а технологія укладання в більшості випадків мало чим відрізняється, як говориться, багато чого змінюється, але головне залишається. У даному випадку – це відсутність жорсткого зв’язку зі стінами і основою підлоги.

(Visited 1,528 times, 1 visits today)