Поради по звукоізоляції заміського будинку або квартири

         

По суті, вибір ідеального варіанту забезпечення тиші залежить, перш за все, від того, на якій стадії ви спантеличені подібною проблемою. Якщо ви тільки плануєте, будівництво заміського будинку, слід ретельно продумати не тільки місце для його зведення, а й планування самого житла.

Спальні та гостьові кімнати розмістіть з найтихішій боку, нехай їх вікна виходять в сад або внутрішній дворик. Технічні, санітарно-гігієнічні, підсобні зони краще влаштувати в тих частинах будинку, які звернені на вулицю або під’їзну алею. Кухню, ванну, передпокій у будинку необхідно відокремити від «тихих» кімнат проміжними приміщеннями – звуковбирними тамбурами. Втім, і в уже готовому будинку можна провести деякі глобальні заходи: наприклад, змінити «спеціалізацію» кімнат. Якщо спальня виходить у бік джерела шуму, переобладнайте її в кухню або майстерню.

Задумали створити «спокійне і тихе гніздечко» на етапі будівництва? Тоді слід запам’ятати, що звукоізоляція обумовлюється масивністю стін. Чим ширше стіна, тим бесшумнее буде в будинку. Цегла і безліч інших будматеріалів (залізобетон, газобетон і піноблоки) відмінно поглинають звук. Тим не менш, якщо ви збільшите вагу конструкції в два рази, звукоізоляція «підросте» на якихось 6 дБ. А ось підвищення ваги стіни збільшить зростання навантаження і на підставі фундаменту будинку, і на ваш бюджет.

Якісне та бюджетне рішення – багатошарові конструкції, які максимально зменшують рівень шуму і мають невелику вагу. Для боротьби з дБ необхідно застосовувати, по крайній мірі, 2-а шару: м’який і жорсткий. Для якісного звукопоглинання матеріал вибирається належної щільності і пористий, що продувається, тобто той, що пропускає повітря. У звукопоглинача відмінної якості – волокна тонкі, але при цьому і дистанція між волокнами досить велика: повітря без праці проходить в матеріал. Звукопоглиначі беруть на себе всі звукові коливання. Даним вимогам добре відповідають скловолокно, хв. вата, кремнеземні матеріали.

Монтаж звукоізоляції під натяжну стелю

Монтаж звукоізоляції під натяжну стелю

Конструкції повинні складатися з декількох звукопоглинальних шарів, закритих перегородками, тоді відстань між стіною і перегородкою перетворюється в резонатор. Але пам’ятайте: будь-який резонатор являє собою пристрій, що підсилює звук на одних частотах і гасить його на інших, тому резонатор перегородки важливо «налаштувати» так, щоб він гасив звук на чутної людиною частоті. В іншому випадку звуки, що надходять зовні, навпаки, будуть посилюватися. Саме це і відбувається, якщо звукоізоляція зводиться без урахування законів акустики. Важливо: чим значніше відстань між стіною і перегородкою, чим товще шар звукопоглинального матеріалу і тим ефективніше звукоізоляція, тому економити місце не варто. Майте на увазі, що точний розрахунок резонатора може зробити тільки майстер, так як все залежить від параметрів приміщення (розмірів і матеріалу стін). Слід також пам’ятати, що одним з ефективних методів боротьби з шумом є ізоляція дверей, що вели на вулицю.

Шум проникає в будинок через тріщини і дірки в стінах. Щоб досягти надійної звукоізоляції, необхідно провести спеціалізований ремонт: закрити всі щілини і отвори, усунути «нещільності» в з’єднаннях стін між собою, підлогою та стелею. Вирішити це завдання допоможе облицювання каркаса гіпсокартоном. Звукопоглинальний матеріал (тут важливо правильно вибрати шар і товщину цієї «прошарку») укладають між гіпсокартоном і стіною, а точки жорстких зв’язків ізолюють пружними прокладками. В іншому випадку шум буде передаватися через з’єднання, і звукоізоляція функціонувати не буде. Гіпсокартон слід відгородити від стелі та підлоги за допомогою спеціальних підкладок.

Звукоізоляція стін у будинку

Звукоізоляція стін у будинку

Звукоізолюючі конструкції бажано наповнювати минерало-волоконними плитами, целюлозної, каолінової, базальтової ватою або пенен склом. Існують і готові способи для звукоізоляції – пазогребневих панелей, що включають в себе гіпсоволоконної плити і мінеральну вату. На стіну дані панелі кріплять за допомогою спец. віброізоляційного з’єднання.

Для звукоізоляції будинку від шуму, що проникає зверху, застосовується підвісну стелю з мінеральних плит або скловолокна. Можна також використовувати пазогребневі панелі, матеріал для поглинання звуку, а потім – обшивку гіпсокартоном. В наші дні велику популярність отримали натяжні стелі без швів. На 1м2 їх акустичного щільна, припадає 250 ТОВ мікроотворів, що перетворює стеля в своєрідну звуковбирну мембрану.

Важливо тільки пам’ятати, що ефект шумоізоляції (до 90%) проявляється при спільному використанні полотна і мінеральної вати: полотно виконує роль мембрани, а ізоляційний матеріал підсилює ступінь поглинання звуку.

Клинова (Штапи-ковая) система з’єднання натяжних стель дає можливість максимально заощадити висоту кімнати. Варто зауважити, що сучасні натяжні стелі виробляються не тільки різноманітних кольорів і фактур, об’ємних конфігурацій, а й дозволяють наносити будь-які зображення – від зоряного неба і метеликів до репродукцій класичних картин

(Visited 772 times, 1 visits today)