Повторне використання стічних вод

         

Повторне використання стічних вод на території може знизити споживання води як в міських, так і в сільських домогосподарствах. В даний час в більшості будинків питна вода використовується практично для всього будинку та саду.

Ми буквально зливаємо нашу питну воду в унітаз!

Можливості повторного використання стічних вод і регулювання їх очищення варіюються в залежності від того, де ви живете. Міські домогосподарства зазвичай підключені до централізованої або розгалуженої каналізаційної системи, тоді як сільські домогосподарства управляють своїми стічними водами на місці. Проконсультуйтеся з місцевою радою або державним органом охорони здоров’я, щоб дізнатися про правила, що діють у вашому регіоні.

Повторне використання стічних вод

У будинку утворюються два типи стічних вод: сіра вода і чорна вода.

Сіра вода – це стічні води з інших сантехнічних приладів, таких як душі, раковини і крани.

Чорна вода – це вода, змішана з відходами з туалету. Через можливість зараження патогенами і жиром воду з кухонь і посудомийних машин слід виключати з сірої води і розглядати як чорну воду.

Кожен тип стічних вод необхідно обробляти по-різному, і їх можна використовувати по-різному. Сіра вода ідеально підходить для поливу саду при дотриманні відповідних запобіжних заходів, таких як використання продуктів з низьким вмістом натрію і фосфору або їх повна відсутність і застосування води нижче поверхні. Правильно очищена сіра вода також може бути повторно використана в приміщенні для змиву туалету і прання одягу, що є значним споживачем води. Для реалізації такого проекту потрібна трубопровідна арматура, купити яку можна за посиланням https://valves.com.ua/oborudovanie/truboprovodnaja-armatura

Перед повторним використанням чорна вода вимагає біологічної або хімічної очистки та дезінфекції. Для одноквартирних будинків очищена і продезинфікована чорна вода може використовуватися тільки на відкритому повітрі і часто тільки для підгрунтового зрошення. Дізнайтеся в місцевій раді або в департаменті охорони здоров’я місцеві вимоги.

Переваги повторного використання води

Використовуючи стічні води як ресурс, а не як відходи, ви можете:

 • зменшити рахунки за воду;
 • використовувати менше водних ресурсів;
 • поливати сад під час посухи або коли постачання води обмежено;
 • скоротити кількість забруднень, що потрапляють у водні шляхи;
 • допомогти заощадити гроші на нову інфраструктуру для водопостачання і очищення стічних вод;
 • знизити попит на інфраструктуру для транспортування, очищення і видалення стічних вод, що дозволить їй працювати краще і довше.

Недоліки повторного використання води

Також необхідно враховувати недоліки повторного використання стічних вод. В даний час основним недоліком для більшості домашніх господарств є фінансові витрати на установку і обслуговування системи повторного використання. Привабливість інвестицій буде залежати від:

 • ступеню доступності централізованих послуг з очищення стічних вод;
 • ціна води в вашому районі (місто) або нестача води (сільська місцевість);
 • замінюєте ви існуючу систему, чи робите нову з нуля;
 • скільки часу ви збираєтеся жити в своєму теперішньому будинку;

Повторне використання стічних вод часто є набагато більш надійним вторинним джерелом води, ніж звичайні резервуари для збору дощової води.

Недоліки повторного використання води

Якщо у вашому будинку часто немає людей протягом двох або більше тижнів, наприклад, в заміському будинку, ретельно вибирайте систему повторного використання, яка впорається з періодичним використанням. Більшість систем, що включають біологічну очистку, не працюють належним чином при періодичному використанні.

Якість води повторного використання

Якість повторно використовуваної води залежить від системи очищення, попереднього використання води і хімікатів, що використовуються в будинку. Ряд речей може спростити процес повторного використання води.

Для сірої води:

 • Зведіть до мінімуму використання чистячих хімікатів. По можливості використовуйте натуральні засоби для чищення;
 • Використовуйте пральні порошки, мило і шампуні з низьким вмістом натрію або без нього;
 • Використовуйте фільтр для ворсу. Очистіть і при необхідності замініть, щоб вода могла легко проходити через нього;
 • Не викидайте побутову хімію в раковину. Зв’яжіться з вашим місцевою радою або водним органом для отримання інформації про послуги зі збору хімікатів.

Для  чорної води:

 • Зведіть до мінімуму використання чистячих хімікатів. По можливості використовуйте натуральні засоби для чищення;
 • Не виливайте побутову хімію в унітаз;
 • Використовуйте сітку для раковини на кухні, щоб запобігти потраплянню залишків їжі та інших твердих матеріалів в стічні води.

Повторне використання стічних вод в міських районах

 • Розгляньте можливість повторного використання стічних вод в міських районах з каналізацією, якщо:
 • ви хочете ще більше скоротити водоспоживання понад уже реалізованих заходів щодо підвищення ефективності використання води всередині і зовні приміщень;
 • запаси води в вашому районі часто обмежені або недостатні через засухи;

Не забудьте проконсультуватися з місцевою радою або водним управлінням, перш ніж повторно використовувати стічні води, оскільки стандарти і вимоги до дозволів розрізняються.

Сільські домогосподарства зазвичай мають більше можливостей для повторного використання стічних вод, тому що:

без централізованої служби очищення води, інвестиції в систему очищення стічних вод на місці є необхідністю кожного господаря приватного будинку;

установка системи повторного використання в новому будинку або адаптація існуючої системи очищення для повторного використання не веде до значних додаткових матеріальних витрат;

великі ділянки землі в сільській місцевості мають більше можливостей для усунення стічних вод на місці.

Система септика, найбільш поширена система очищення стічних вод на місці в сільських районах України, не має в собі активного очищення стічних вод для видалення хвороботворних мікроорганізмів. Стічні води з септика слід скидати під землю на глибині понад 300 мм.

Системи очищення чорних вод для повторного використання на відкритому повітрі

На відкритому повітрі – єдине місце, де очищена і продезинфікована чорна вода може бути безпечно повторно використана. Існує багато різних типів систем очищення чорних вод, придатних для використання на відкритому повітрі. Зверніться до місцевої ради для отримання списку акредитованих систем у вашому районі.

Системи очищення чорних вод для повторного використання

В даний час найбільш поширеною системою очищення і повторного використання стічних вод є система аерації стічних вод. Після того, як тверді частинки осідають, стічні води аеруються, щоб сприяти бактеріальному руйнуванню органічних речовин. Наступна стадія дезінфекції –  хлорування води.

Локальні системи очистки стічних вод з використанням мікрофільтрації тепер доступні для побутового використання. Ці системи не вимагають хімікатів, але вимагають енергії.

У деяких системах очищення для очищення всіх побутових стічних вод використовуються черв’яки і мікроби. Вони виробляють стічні води, які підходять для підгрунтового зрошення, і компост в якості побічного продукту.

(Visited 483 times, 1 visits today)