Причини засмічень в каналізації та способи їх усунення

         

Каналізація в квартирі благо до тих пір, поки не утвориться засмічення. З моменту появи будь-якого типу засмічення, часткового або повного, каналізація стає страшною проблемою, вирішувати яку потрібно майже миттєво. Саме через необхідність швидкого усунення засмічення, вирішувати цю проблему, частіше доводиться своїми руками.

Види засмічень каналізації

Перш ніж говорити про можливі причини виникнення засмічень каналізації в квартирі, давайте визначимо два види каналізаційних засмічень. Засмічення каналізації можуть бути часткові або такі що виникають періодично.

Причини засмічень каналізації

Часткове засмічення

Часткове засмічення каналізації проявляється в поганому зливі відпрацьованих вод. Проявляється поганий злив в застої води сантехнічних ємностях (раковинах, мийках, ванних) з повільним або дуже повільним ходом води в каналізацію. Пов’язане часткове засмічення каналізації зі зменшенням перетину каналізаційних труб на ділянках відгалужень каналізації від стояка. Діаметр труб каналізаційних відводів в квартирі складає 40, 50 мм і будь-яке зниження внутрішнього діаметра труб, викликає проблеми із швидким зливом відпрацьованих вод.

Варто відзначити, що поганий злив води їх ємностей, може бути пов’язаний з неправильним монтажем каналізації і порушенням нормативного кута ухилу труб каналізації. Однак ця проблема видна відразу після монтажу каналізації і не відноситься до виникаючих засмічення.

Глухе засмічення

Глухе засмічення каналізаційних труб в квартирі, сама неприємна аварія в квартирі, після потопу. Хоча засмічення і потоп часто пов’язані між собою. Особливо неприємним є засмічення в туалеті. Виражається глухе засмічення в повному непроходженні відпрацьованих вод в систему каналізації. Відпрацьована вода стоїть в сантехнічних ємностях, а не перекриття надходження води викликає її перелив і потоп. Експлуатація такого водопроводу стає неможливою і усунення глухого засмічення вимагає негайного вирішення.

Причини засмічень каналізації

Є дві глобальні причини виникнення засмічень каналізації в квартирі. Перша причина тимчасова експлуатація, друга причина неправильна експлуатація каналізації.

Засмічення через тривалу експлуатацію каналізації

Цей вид засмічення не виникає відразу і простежується на протязі тривалого часу. Спочатку вода починає погано проходити в каналізацію, в ємностях утворюються застійні «болота», при останніх зливах води з ємності чути характерний звук хлюпання. Причина таких засмічень жирової наліт на внутрішніх стінках каналізаційних труб. Варто відзначити, що наліт посилюється відходами дрібного побутового сміття (нитками, волоссям, відходами з кухні).

Жирової наліт на трубах не може з’явитися відразу. Він накопичується роками і з часом може закрити до 80% труби. Характерний засмічення жирового нальоту в будинках старої споруди. Причина цього не тільки в довгій експлуатації, але і в якості старих каналізаційних труб. Внутрішня поверхня старої каналізації була особливо глянсовою і освіту жирового нальоту можна називати природним процесом.

Ще одна причина виникнення жирового нальоту, це, як не дивно, економія води. Якщо ви довгі роки не використовуєте повні напірні потужності водопроводу, то в трубах каналізації не проходить належного напірного змивання і утворення жирового нальоту на трубах посилюється.

Тривала експлуатації каналізації призводить до засмічення всієї системи

Причина глухого засмічення

Причина глухого засмічення може бути наслідком жирового нальоту або грубе порушення правил експлуатації каналізації житлового будинку. Якщо не прибирати жирової наліт з часом він перекриє канал каналізаційної труби і вода перестане по ній проходити. Друга, більш часта причина глухих засмічень, це порушення правил експлуатації. Наприклад, неприпустимий злив в каналізацію твердих предметів, будівельного сміття, залишків фарби, густих будівельних розчинів. Особливо небезпечно якщо подібні зливи проводяться в  каналізації діаметром 40-50 мм. У цьому випадку ймовірність глухих засмічень зростає багаторазово.

7 способів усунення засмічень в квартирі

Застосування того чи іншого способу усунення засмічення, залежить від ймовірних причин його виникнення. Наприклад, у вас йде ремонт. Ймовірність зливу в каналізацію будівельної суміші, набагато більша, ніж ймовірність закупорювання жирового засмічення. Хоча ці причини можуть доповнювати один одного.

З чого почати?

Якщо у вас утворилось засмічення в раковині у ванній кімнаті або в мийці на кухні, почніть з простого – очистіть зливний сифон. У конструкції сифона є спеціальна чаша для відстою дрібного сміття, яка, перш за все, засмічується. Рекомендуємо не обмежуватися тільки відкручуванням чаші, а зняти сифон повністю. Після зняття ретельно промити і очистити деталі сифона. Потім поставити на місце. Ця профілактична міра може усунути проблему, якщо немає, засмічення в каналізаційних трубах. Але почати потрібно з оцінки лиха.

Оцінка рівня засмічення

Для початку вам потрібно зрозуміти масштаб лиха. Наприклад, ви виявили засмічення на кухні. Висновок очевидний, прочищення сифона не допомогло. Перевірте чи є засмічення у ванній і туалеті. Для цього відкрийте всюди воду, спустіть воду в бачці і подивіться «реакцію» каналізації. Якщо вода зливається погано всюди, це засмічення всієї каналізаційної системи квартири. Якщо засмічення тільки на кухні, це місцеве засмічення на ділянці кухня-стояк.

Спосіб 1. Прочищення окропом

Часткове, рідше повне засмічення можна спробувати пролити окропом. Якщо ваша раковина і труби дозволяють, залийте в раковину 3-4 літра крутого окропу. Ймовірність, того що засмічення усунеться мала, але можлива.

Спосіб 2. Народний

Для нього вам знадобиться стакан харчової соди і склянка харчового оцту. Очистіть засмічену ємність від води. Отримайте доступ до зливного отвору. Засипте стакан соди в злив. Потім вилийте склянка оцту. Сода і оцет вступлять в хімічну реакцію, з утворенням піни та сильного запаху. Не вдихайте його, він небезпечний. Зачекайте 30 хвилин, водою користуватися не можна. Через 30 хвилин включайте воду і подивіться результат хімічної прочищення. Ймовірність прочищення жирового засмічення велика, але не 100%.

Спосіб 3. Побутова хімія

Майже те ж саме, що сода і оцет, але за гроші. У продажу є маса побутової хімії, яка обіцяє швидке прочищення труб. Можна спробувати її. Ці кошти видалять невелике жирове засмічення, але абсолютно безпорадні при серйозних жирових нальотах на трубах.

Побутова хімія як спосіб прочищення каналізації в домі

Пояснимо чому. Припустимо у вас каналізаційний відвід на кухні довжиною 1500 мм. Для очищення нальоту з цього відводу вам потрібно заповнити всю трубу миючим засобом. Для цього у вас, по-перше, повинен бути глухе засмічення, щоб засіб не виливався в стояк. По-друге однієї пляшки цього засобу буде явно замало. Однак мусимо зауважити, що для прочищення труб на кухні потрібно купувати лужні засоби прочищення, а для ванни – кислотні.

Спосіб 4. Вантуз

Вантуз дуже просте, примітивне, але вкрай ефективне пристосування для чищення недалеко розташованих від зливу засмічень. Працює вантуз, як механічна помпа. Щоб вантуз працював ефективно, потрібно закрити надходження повітря на ділянку каналізації від вантуза до засмічення. Для цього в ємність потрібно налити води і вантузом потрібно працювати зануреним у воду. Переливу, зливів сусідніх раковин потрібно закрити ганчірками.

Вантуз занурюється в воду і ставиться в засмічене отвір зливу. Рукою робляться 15-18 натискань на ручку вантуза, вантуз від отвору не відривається. Позитивна робота вантуза буде видна піднімається з отвору сміттям і брудом. Це добре. Виконайте такі коливання вантузом кілька разів. Невелика пробка в каналізаційній трубі повинна пробитися. Після цього кілька хвилин пролийте каналізацію гарячою водою. Якщо необхідно повторіть процедуру кілька разів.

Спосіб 5. Трос

Існують спеціальні сантехнічні троси для прочищення каналізації. У них різна конструкція від дротяної до пружинної. Вони добре пробивають механічні засмічення, але вимагають часткового розбору каналізації для отримання доступу до труб каналізації в обхід сифонів. Працювати з ними не складно. Вставляєте в трубу.

Проштовхуєте по трубі до місць засмічення. Далі обертаєте тросик за ручку в одному напрямку. Через обертання щітка або жорсткий наконечник на тросі пробиває механічні засмічення. Якщо потрібно зняти жировий наліт з труб, то знадобиться трос з щіткою і обертати трос потрібно по всій довжині труби.

Спосіб 6. Гідроудар

Якщо вам не пощастило і усунути засмічення, простими способами, не виходить: потрібна спеціальна мобільна установка для прочищення труб. Працює вона за принципом гідроудару, створюючи високий тиск води на кінці шланга прочищує завдяки спеціальним форсункам. Для використання машинки доведеться розібрати частину каналізації щоб отримання доступ до каналу труби. Метод дуже ефективний, але для квартир підходить слабо і практично не реалізовується своїми руками.

Спосіб 7. Радикальний

Якщо вас замучили постійні засмічення, і ви розумієте, що виною всьому старий жирової наліт, кращим варіантом буде перебрати, а ще краще замінити каналізацію квартири.

Промивання каналізації в квартирі фахівцями

Висновок

У цій статті ми розібрали причини засмічень в квартирі і способи їх усунення. На жаль не можна назвати один універсальний спосіб боротьби із засміченням каналізаційних труб. Застосовувати їх потрібно в комплексі, від простого до складного. Як показує практика, кращими способами боротьби з побутовим засміченням, є чистка сифонів і робота простим гумовим вантузом з прямою ручкою.

(Visited 1,885 times, 1 visits today)