Ремонт шкіряних меблів своїми руками

         

Шкіряна оббивка для меблів вважається одним з найбільш кращих матеріалів. Вона поєднує в собі міцність і презентабельний зовнішній вигляд. Але в процесі використання все одно будуть з’являтися плями і подряпини. Виконати дрібний ремонт шкіряних меблів своїми силами реально, хоча багато що залежить від характеру пошкодження. Якщо вчасно не усунути забруднення або дефект, то меблі втратить цінність і насиченість кольору оббивки. З подряпинами і тріщинами справа йде ще гірше – якщо вчасно не приступити до ремонту, то тріщина може розростися до такого розміру, коли простіше буде купити новий диван.

Необхідні матеріали та інструменти

Щоб грамотно підібрати матеріали, слід уважно оцінити стан меблів. Це потрібно для розуміння характеру проблеми і визначення способу її усунення. Для ремонту шкіряних меблів можуть знадобитися професійні інструменти, які недоцільно купувати для одноразового домашнього використання.

Якщо мова йде про просте забрудненні, то досить буде приготувати ганчірочку і спирт. З ремонтом тріщин все дещо складніше. До початку робіт потрібно обзавестися будівельними інструментами – вони будуть використовуватися для розбирання меблів і зняття старої оббивки. Це набір викруток, гайкові ключі, шуруповерт, плоскогубці, інструмент для видалення скоб. Заміна матеріалу має на увазі використання пістолета для скоб. Це базовий набір інструментів.

Існують варіанти ремонту з використанням фарби, рідкої шкіри та інших підручних засобів. Тому варто заздалегідь їх придбати. Не потрібно забувати і про наповнювачі дивана – матеріал також може потребувати повному або частковому відновленні. В якості наповнювача найчастіше виступає поролон. Обов’язково потрібно обзавестися нитками і голкою. Швидше з роботою впорається швейна машинка. Якщо планується часткова або повна заміна оббивки, то тоді буде потрібно велика кількість нового матеріалу.

Способи ремонту і відновлення

Для шкіряних меблів наявність плям не так критично, на відміну від фізичних дефектів, таких як порізи або подряпини. Є кілька основних способів реставрації подібних меблів, спрямованих як на повне або часткове відновлення матеріалу, так і на приховування дефектів. Як раніше оббивка виглядати не буде, але подряпини будуть непомітні. Відзначити можна такі способи ремонту:

  1. Найбільш простим способом вважається ремонт шкіряних меблів за допомогою засобу під назвою «Рідка шкіра» або його аналогом;
  2. Подряпина закрашивается лаком або фарбою, що підбирається під колір оббивки. Тут мова йде тільки про маскування;
  3. На пошкоджене місце накладається аплікація або нашивається латочка, якщо від цього не буде страждати зовнішній вигляд виробу;
  4. Найбільш складним і довгим є процес повної перетяжки матеріалу. До неї варто вдаватися тільки тоді, коли ремонт рідкої шкірою вже не допоможе;
  5. Заміна фурнітури. У деяких ситуаціях в ремонті потребує не сама оббивка, а елементи декору або фурнітура.
    рідкої шкірою

Якщо працювати доведеться з великим ушкодженням, то буде потрібно заповнити порожнечу поролоном або ватою. Ця ділянка проклеюється зсередини оббивки. За допомогою таблиці, що поставляється разом з рідкої шкірою, слід підібрати найбільш відповідний колір. Пошкоджена поверхня очищається, обезжиривается, після чого виконується ремонт меблів шкіряною своїми руками. Особливих правил нанесення “Рідкою шкіри” на поверхню немає. Рідина може наноситися як пензлем, так і шпателем. Існує хитрість, що дозволяє надати відновленому за допомогою зазначених коштів місця, фактуру від вихідного матеріалу – необхідно докласти до ушкодженої ділянки зразок від дивана.

Відреставрований диван

Відреставрований диван

Фарбування

Фарбування допомагає при ситуаціях, коли після довгої експлуатації меблі втратила зовнішній вигляд через потертості. В цьому випадку слід провести невеликий косметичний ремонт за допомогою фарбування. Сама фарба може випускати як у вигляді аерозолю, так і у вигляді спрею, відповідно, відремонтувати шкіряні меблі буде просто. Для початку потрібно оцінити, наскільки фарба підходити під колір оббивки, і при необхідності змішати кілька відтінків для отримання потрібного кольору.

Пошкоджена поверхня спочатку очищається від бруду, а потім обезжиривается за допомогою ацетону. Краще використовувати спреї, вони зручніше в експлуатації. Фарбу слід наносити в кілька шарів. Важливо, щоб попередній шар фарби висох перш, ніж буде нанесений наступний шар. Щоб фарба швидше висихала, можна скористатися звичайним феном.

Перетяжка

Список предметів, які повинні входити в набір для ремонту, описаний вище. Для початку диван оглядається, після чого відбувається демонтаж старої оббивки. Бічні, задні частини дивана, а також сидіння, знімаються за допомогою шестигранника або гайкового ключа. Скоби, що тримають оббивку, знімаються спеціальним інструментом. Старий наповнювач, навіть якщо він в хорошому стані, краще прибрати на час, щоб оцінити стан каркаса. Якщо це потрібно, то наповнювач змінюється на новий поролон, також змінюються і пошкоджені деталі каркаса.

Викрійку нової оббивки слід робити з запасом на 10 см, орієнтуватися при цьому потрібно на стару оббивку. Після того, як всі деталі будуть вирізані, можна починати шиття. При відсутності належних навичок цей процес можна довірити фахівцеві.

Перетяжка виглядає наступним чином:

  1. Вирізаний елемент кладеться на оббивку дивана. Розташувати матеріал необхідно по центру меблів;
  2. Тканина по краях загортається, паралельно з цим відбуватися натяг матеріалу;
  3. Закріплення оббивки виконується за допомогою скоб, які повинні розташовуватися на відстані не менше 4 см один від одного.

Починати роботу потрібно з середини і просуватися до країв. Це дозволить отримати рівномірне натягнення.

Нашивки

Вирішити проблему наявності подряпин можуть нашивки. Суть методу в тому, щоб вирізати і наклеїти шматок шкіри більший, ніж сама подряпина. Нашивка повинна бути круглої, хоча допускається і інша форма. Вирізана нашивка клеїться знизу тріщини. Що стосується клею, то він обов’язково повинен бути на водній основі. Дуже складно підібрати нашивку, яка не буде сильно відрізнятися від основного матеріалу, але навіть, якщо вийде знайти такий матеріал, різниця буде видна. У цій ситуації варто додатково використовувати фарбу. Ремонт закінчений, коли барвник висохне.

Накладки

Ремонтом шкіряних меблів на дому можна зайнятися за допомогою накладок або аплікацій. Цей спосіб можна назвати незвичайним, тому що кардинально змінює зовнішній вигляд меблів. Накладка відрізняється від нашивки тим, що вона ставиться зверху оббивки. Накладка служить для перешкоджання подальшого зростання тріщини. Відповідно, власник меблів усвідомлює, що первісного вигляду у дивана чи крісла вже не буде. Але цього можна уникнути, трохи проявивши фантазію. За допомогою контрастних накладок можна зобразити незвичайний візерунок – це може бути абстрактний малюнок або конкретне зображення. Саму накладку краще посадити на клей або пришити нитками.

Нитки та голки не варто використовувати з тієї причини, що вони залишають сліди, що виключає можливість перестановки накладки на інше місце без наслідків. Використання клею дає можливість на помилку. Як і в випадку із звичайною заклеювання тріщин, перед установкою накладки слід знежирити потрібне місце.

Заклеїти

Існує різновид клеїть кошти, призначеного для роботи зі шкірою. Шукати потрібно засіб, яке називається універсальним клеєм для шкіри. Специфіка процесу полягає в його ефективності тільки для дрібних порізів і тріщин. Відновлення шкіряних меблів має на увазі акуратне нанесення клею. Зробити нанесення клею можна зубочисткою, сірником або аналогічної за розміром паличкою. Після нанесення клею слід щільно притиснути краю подряпини. Також ці краї можна стягнути синтетичної ниткою. Всі надлишки клею повинні бути видалені. Далеко не завжди вдається непомітно провернути цю процедуру, тобто, місце склейки все одно буде видно. Тоді пошкоджену ділянку матеріалу слід відполірувати і пофарбувати.

Купить торф от производителя в Екатеринбурге можно здесь https://d196.ru/katalog/torf. Быстрая доставка, низкие цены и самые качественный торф только у компании Доставка 196.

(Visited 229 times, 1 visits today)