Як зробити своїми руками декоративне обрамлення стелі

         

Зовнішній вигляд стелі часто визначається оформленням його пристінних зон. Наприклад, добре виглядає стеля, прикрашена по периметру виступаючим над його поверхнею бордюром з вбудованими в нього світильниками. Приміщення в старих будинках нерідко виглядають більш затишними, ніж в будинках сучасної забудови. Цим вони у великій мірі зобов’язані традиційному стельового декору — об’ємним карнизам, ліпним розеткам для люстр в центрі стелі та іншим прикрасам.

Декоративне обрамлення своїми руками

Декоративне обрамлення своїми руками

Однак не менш ефектною можна зробити стелю, використовуючи сучасні технології. Наприклад, класичну ліпнину по периметру стелі не складно замінити простими крайовими елементами, що утворюють обрамлення у вигляді бордюру або об’ємної рамки.

Для її виготовлення можна використовувати каркас з дерев’яних рейок і гіпсокартон. Заниженим частинам в даному випадку були надані прямі строгі лінії, що диктувалось дизайнерським завданням. Гіпсокартон при використанні металевих профілів дозволяє змонтувати елементи багаторівневих стель різних, в тому числі і округлих обрисів.

Вбудовані світильники в гіпсокартонову стелю

Вбудовані світильники в гіпсокартонову стелю

У стельові бордюри зазвичай вбудовують світильники, кількість і потужність яких на кожній зі сторін рамки залежить від бажаного ефекту на тій чи іншій стіні. Тут для підсвічування стін використані світильники, що кидають на стіни конуси світла і надають їм індивідуальний характер. Вбудовувати в бордюри світильники слід на невеликій відстані від стін — ширина бордюрів це дозволяє. Бордюри роблять широкими ще і для того, щоб вони були пропорційними до великої площі стелі. Вузькі бордюри порушували б гармонію інтер’єру.

Змонтувати обрамлення стелі — порівняно просто. Для цього будуть потрібні тільки рейки для обрешітки, листи гіпсокартону і шурупи. Ширина і товщина бордюрів залежить від особистого вибору. У всякому разі, їх товщина повинна дозволяти вбудувати в них світильники.

Монтування обрамлення для стелі

Монтування обрамлення для стелі

Рейки обрешітки розташовують з кроком, приблизно рівним 35-кратної товщині листів обшивки. Наприклад, при товщині гіпсокартону в 1 см відстань між рейками має становити 35 см. Важливо також залишити зазори між окремими листами обшивки, які потім заповнюють спеціальною шпаклівкою.

Стіни між листами обшивки, а також між обшивкою і карнизами шпатлюют двічі. Коли перший шар шпаклівки осяде (що не виключено при широких і глибоких швах) і висохне, шви шпатлюют ще раз.

Стелю і рамку фарбують білою напівматовою фарбою, попередньо відшліфувавши заповнені шпаклівкою стики.

Каркас з дерев’яних рейок і гіпсокартону для стелі

Каркас з дерев’яних рейок і гіпсокартону для стелі

 • Рейкове решетування на різних ділянках має різну ширину. Там, де будуть стояти шафи, бордюр роблять ширше. Це дозволить змістити світильники для освітлення фасадів меблів.
 • При погляді здалеку різниця в ширині обрешітки не настільки помітна. Решетування складається з двох шарів — базових і несучих рейок.
 • Листи обшивки кріплять до обрешітки з невеликим обвісом за межі рейок. Подальша робота буде простішою, якщо цей обвис зробити рівним товщині листа гіпсокартону.
 • Вирізані з гіпсокартону смуги для карнизу легко поєднати врівень з краями обшивки. Смуги кріплять шурупами. Всі шви зашпаровують шпаклівкою.
 • Куточок втоплюють в шар шпаклівки, а надлишки знімають шпателем, після чого шар розрівнюють.
 • Отвори під світильники в гіпсокартоні свердлять спеціальними круговими пилами.
 • При шпатлюванні ребер бордюру зазвичай використовують металеві перфоровані куточки, які надають ребрам потрібну чіткість і міцність.
 • Після шпатлювання стелю і бордюр фарбують в білий колір.
 • Підключення світильників. Над шафами отвори під світильники повинні бути трохи висунуті вперед.
 • Бордюрную рамку можна влаштувати не тільки по периметру стелі, але і на окремій його ділянці — наприклад, над ліжком. В цьому випадку рамку можна обробити під колір каркаса ліжка.
 • При використанні для виготовлення каркаса металевих профілів деяким елементам стелі можна надати овальну форму.
Освітлення в гіпсокартонвій стелі

Освітлення в гіпсокартонвій стелі

(Visited 565 times, 1 visits today)