Самостійна установка і монтаж біде

         

Історія біде починається з більш ніж трьох століть тому, але, незважаючи на це, для багатьох сучасних людей воно є малознайомими. Конструкція у цього предмета проста і кожен майстер знає, як встановити біде. Але давайте повернемося до історії: спочатку воно було виготовлено у вигляді маленької табуретки з ванною для дамського туалету. У XX столітті воно переїхало з спальні в ванну кімнату, до нього була підведена вода за допомогою труб, і воно стало більш-менш нагадувати наш унітаз.

Установка звичайного біде

Установка звичайного біде

Сьогодні на ринку будівельних матеріалів можна знайти багато різновидів біде, дизайн і функціональність яких задовольнить смак найвимогливіших споживачів.

Загальна інформація

Біде швидко увійде у ваше життя і вразить вас своєю функціональністю і естетичним виглядом. Труднощів, як уже говорилося, з установкою цього різновиду сантехніки виникнути не повинно, адже схема установки і сам процес не відносяться до розряду надскладних, тому роботу можна зробити навіть самому, але про це пізніше.

Установка біде – під силу навіть новачкові сантехнічної майстерності

Вибір біде

Отже, перед тим як встановити біде, потрібно його вибрати і купити. Варто звернути увагу на підлогові і підвісні пристрої, наприклад, для приміщень з невеликою площею кращим вибором стане підвісний тип. Правильна установка залежить від пари чинників, наприклад, змішувач потрібен не завжди, краще запитати поради у професіонала, щоб знати точно, потрібен змішувач чи ні, саме у вашому випадку. Найчастіше змішувач ставлять тоді, коли вода у ванну подається з цистерни, а якщо вода подається з міського водопроводу, то краще зробити два окремих крана – на холодну і гарячу воду. Існують біде і з висхідним, “фонтаноподібним” потоком води, а самі прості конструкції зовні взагалі можуть нагадувати звичайну раковину.

Установка біде

Установка біде “фонтан”

Поради та рекомендації

Установка підвісного біде – це, звичайно ж, відповідальна справа, яку краще довірити майстру, він зможе під’єднати прилад до водопроводу, каналізації. Саме підключення до водопроводу проводиться за допомогою гнучких і мідних трубок.

Біде з висхідним потоком відрізняється ще більш складною конструкцією, тому що крім автоматичного клапана зливу, присутній ще і клапан змішувача. Водний потік повинен пройти всередині обода сидіння, нагріваючись під час цього, а після чого тепла вода подається вгору по знайомому нам принципу фонтану під впливом регуляторів.

Отвір фонтану розташований внизу, а це означає, що на нього зверху буде литися брудна вода, але не варто переживати. У подібних приладах передбачений спеціальний спосіб підведення води, він дуже схожий на спосіб підводки води в душі, тобто, відпрацьована і брудна вода назад всмоктуватися не буде і чиста вода у водопроводі ніколи не буде брудною.

Для монтажу біде з подібною конфігурацією настійно рекомендується запросити сантехніка, адже, по-перше, потрібно буде правильно зібрати, а, по-друге, правильно підключити сам механізм регулювання роботи, а, тільки закінчивши з цим, можна приєднувати прилад до каналізації і водопроводу.

Майстер знає свою справу, тому, будучи невпевненим у своїх силах, краще звернутися до нього за допомогою

Зливний клапан

Зливний клапан незалежно від сантехнічного пристрою або від його конфігурації є повністю автоматичним, його не потрібно з’єднувати з сифоном. У санвузлі до підлоги біде прикріплюється за допомогою спеціального кріплення для унітазів, а щоб під’єднатися до каналізації, сантехнік використовує гнучку трубку і фасонну каналізаційну частину. Змішувач встановлюється останнім (якщо він потрібний), а після цього вже можна приєднувати саме біде до водопровідних труб. Не варто забувати, що кожен предмет має свої особливості, які варто враховувати.

Встановлюємо біде

Встановити біде можна і своїми руками. Звичайно ж, краще, щоб роботу виконував професіонал, але робота не дуже складна і у вас, безсумнівно, все вийде!

Стильне біде

Встановивши стильне біде в перший раз, ви переконаєтеся, як це з одного боку – нелегко, але з іншого – красиво

Інструменти

Отже, щоб встановити біде потрібно підготувати весь необхідний арсенал інструментів:

  • дриль або перфоратор з побідитовими свердлами з діаметром кріплення біде;
  • газовий або розвідний ключ для металевих труб і гнучкою проводкою;
  • монтажна стрічка, клоччя для гідроізоляції;
  • силіконовий герметик;
  • викрутки, а також гайкові ключі.

Перед самою установкою біде, потрібно гарненько ознайомитися з усіма інструкціями з установкам і слідувати всім рекомендаціям, наданими виробником.

Підготуйте заздалегідь всі інструменти – це полегшить роботу з встановлення біде

Збірка змішувача

Процес складання змішувача ділиться на кілька кроків, почнемо:

  1. Установка біде повинна починатися зі збірки водного змішувача, до якого прикріплюється гнучка трубка – гумова. Варто звернути увагу, що трубку не варто сильно затягувати, інакше можна пошкодити герметичність кріплення, і вся конструкція буде текти.
  2. Після установки гнучкого шланга можна починати роботи по кріпленню самого змішувача до біде. За допомогою спеціальних шпильок змішувач і прикручується. Щоб уникнути пошкодження фаянсу, потрібно надіти невеликі прокладки з гуми на гайки. Отже, закінчивши з центруванням змішувача, його потрібно затиснути за допомогою звичайного гайкового ключа.
  3. Всі з’єднання для більшої надійності обробляються спеціальним герметиком. Як вже говорилося – не потрібно сильно затискати, бо крихкі і ламкі деталі можуть пошкодитися. Якщо у вашій моделі біде передбачається подача води за технологією “фонтан”, тоді ще потрібно попередньо зібрати механізм по регулюванню і подачі води, і тільки після цього встановити цей механізм на біде і підключити до водопроводу.

Сифон

Підготовка сифона, як змішувача відбувається в кілька кроків:

  1. Установка сифона в біде практично ідентична установці сифона в раковині. Після того, як воронка була заставлена в певний отвір в біде, прокладки з гуми потрібно обробити прозорим герметиком і закріпити з нижньої сторони біде, використовуючи спеціальне кільце.
  2. Приклеївши прокладки, потрібно зібрати нижню частину сифона і з допомогою того ж герметика приєднати гофровану трубку для зливу в каналізацію. Пам’ятайте, що розмір шланга повинен бути ідентичний розміру зливного отвору.
Установка біде

Установка біде “раковина”

Монтаж біде

Для початку потрібно поставити біде на місце, яке ви заздалегідь вибрали, після чого потрібно перевірити чи вистачає довжини всіх шлангів і т.д. Якщо щось не так – коригуємо процес. Процес кріплення починається з точної розмітки кріпильних елементів.

За допомогою дриля або перфоратора проробляємо необхідні отвори з потрібним нам діаметром. Щоб не пошкодити кахельну поверхню, потрібно починати свердлити на невеликих оборотах. Після чого за допомогою пилососа видаляють весь пил. У отримані отвори акуратно без зайвих рухів потрібно вставити дюбеля з пластмаси.

Отже, приставляємо біде до розмічених точок на поверхні стіни або підлоги і прикручуємо болтами. Під капелюшки у болтів потрібно помістити гумові прокладки, щоб не було навіть міні-тріщин.

Біде прикріплено, залишилося тільки під’єднати його до всіх комунікацій. Гофру сифона потрібно прикріпити до зливної трубки, а гнучкі трубки під’єднуємо до систем подачі води. Всі кріплення потрібно обробити герметиком, після їх потрібно обмотати монтажною стрічкою або клоччям.

Висновок!

Закінчивши з роботою, не забудьте провести тест вашого біде. Якщо воно десь протікає – усуньте всі проблеми. Дуже швидко ви зрозумієте, що це дуже зручний предмет гігієни, встановивши який ви не пошкодуєте жодного разу.

(Visited 1,090 times, 1 visits today)