Що таке оцінка нерухомості та коли вона потрібна

         

Ринкова оцінка нерухомості передбачає, що людина гарантовано отримає достовірну інформацію про ціну свого нерухомого майна. Адже оцінювач нерухомості зробить всі необхідні операції для її встановлення, результатом яких стане реальна вартість майна.

Незалежна оцінка нерухомості  потрібна в таких ситуаціях:

 • коли планується приватизувати будь-яку нерухомість;
 • коли необхідно отримати банківський кредит, і без ринкової оцінки землі або інших об’єктів
 • нерухомості неможливо обійтися для отримання даних про її достовірну вартість;
 • коли власник бажає здати нерухомі об’єкти в оренду або ж передати в довіреність іншим особам;
 • коли нерухомість продається або відчужується;
 • коли об’єкти майна нерухомого планується зробити частиною статутного капіталу, або якого-небудь фонду.

Коли потрібна незалежна оцінка нерухомості

Послуги експерта з оцінки нерухомості можна переглянути на сайті https://realexpert.ua/otsinka-mayna/ Варто знати, що оцінка майна необхідна при виникненні різних суперечок з приводу вартості тієї чи іншої нерухомості. Це можуть бути і процеси розірвання шлюбу, що супроводжуються розділом спільно нажитого майна, і процеси націоналізації нерухомості, іпотечні питання, або ряд інших. У таких спірних ситуаціях лише ринкова оцінка нерухомості, проведена фахівцем центру оцінки нерухомості здатна поставити фінальну крапку в тривалих конфліктах.

В цілому, напрацьована організація оцінки нерухомості гарантує, що всі процеси по оцінці пройдуть в найбільш коротко можливі терміни, якщо за справу взявся справжній професіонал незалежної оцінки нерухомості.

Для чого потрібна оцінка нерухомості

На сьогоднішній день під об’єктами нерухомості прийнято розуміти земельні ділянки, споруди, будівлі, таун-хауси, котеджі і будинки, квартири та інші види житлової нерухомості. Всі вони вимагають ринкової оцінки нерухомості для забезпечення отримання достовірної вартості того чи іншого об’єкта, що вкрай важливо для нормального розвитку ринкової економіки та бізнес-процесів.

При замовленні незалежної оцінки нерухомості ви маєте можливість поставити перед оцінювачем конкретне завдання. Так, можна зробити замовлення ринкової оцінки вартості нерухомості, яка складається з декількох або одного нерухомого об’єкту:

 • ринкової ціни – найімовірнішої ціни майна при його реалізації на ринку відкритому на конкретний момент часу;
 • відновної вартості  – показник суми (в цінах ринку) витрат на зведення споруди або будівлі, аналогічного об’єкту незалежної оцінки нерухомості;
 • інвестиційної вартості , яка встановлюється з урахуванням прибутковості при певних інвестиційних завданнях нерухомого майна.

Встановлення різних типів вартості об’єктів нерухомого майна дозволяє замовнику послуги незалежної оцінки, для прикладу, квартири об’єктивно розібратися з достовірною ціною на конкретний об’єкт нерухомості, який його зацікавив.

Які документи потрібні для проведення оцінки майна

1. Правовстановлюючі документи:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію права. Якщо право на об’єкт ще не зареєстровано, то буде потрібно документ, на підставі якого така реєстрація може бути проведена (договір купівлі-продажу, договір спільного інвестування в будівництво, договір дарування тощо)
 • Свідоцтво про державну реєстрацію права щодо земельної ділянки, на якій знаходиться об’єкт, або договір оренди земельної ділянки, якщо земля в оренді.
 • Документи, що підтверджують права третіх осіб щодо об’єкта (договору, судові рішення і т.д.) – при наявності обтяжень.

2. Технічні документи:

 • Кадастровий або технічний паспорт БТІ, з додатком експлікації та поверхового плану. Якщо документи БТІ ще не оформлені, то можна надати будівельну або кошторисну документацію.
 • Довідка про балансову вартість об’єкта в бухгалтерському обліку власника – якщо власник об’єкта є юридичною особою.

Які документи потрібні для проведення оцінки майна

Зазначені документи надаються в копіях, завірених печаткою підприємства та підписом уповноваженої особи. Ці документи є основним джерелом інформації про об’єкт і надалі підшиваються до звіту в якості додатків.

У деяких випадках буває неможливо зібрати повний комплект документів. Це не є перешкодою для проведення оцінки. У таких випадках оцінку можна провести на підставі певних припущень щодо параметрів об’єкта. Факт відсутності будь-яких необхідних документів оцінювач зазначає у звіті, також як і перелік припущень, які були зроблені. Однак, слід мати на увазі, що подальше застосування такого звіту може бути обмежено.

(Visited 261 times, 1 visits today)