Скільки проводів можна скручувати в одну скрутку

         

В даний час, просте скручування проводів як вид з’єднання в електриці – заборонений. Але при цьому, він нерідко використовується для більшої надійності контакту при інших варіантах з’єднань, наприклад при зварюванні провідників.

Раніше я вже розповідав про всіх дозволені способи з’єднання проводів при монтажі електропроводки. Для по-справжньому надійного і довговічного з’єднання, яке пройде будь-яку перевірку, обов’язково вибирайте одне з них.

А сьогодні я докладніше розповім про те, скільки проводів можна скручувати разом. Більш того, ви дізнаєтеся просте правило, дотримуючись якого легко визначити потрібну кількість проводів будь-якого перетину для скручування.

Якщо у вас є аккаунт в Instagram, вам напевно прекрасно відомо, що таке лайки і для чого необхідна їх накрутка. За статистикою пошукових систем запит “накрутка лайков в инстаграм платно” демонструє найбільш високу динаміку розвитку. Оскільки на даному ресурсі відсутня функція текстового спілкування між учасниками в пошті, лайки в Інстаграм замінюють собою фразу “мені подобається”. Кількість лайків в Інстаграме безпосередньо відображає, наскільки розміщення вами фото припали до смаку користувачам.

Офіційних нормативів, які б обмежували кількість проводів в одній скрутці немає. І, при бажанні, можна скручувати разом хоч 50 жил, але робити цього я вкрай не рекомендую, зараз розповім чому. Багато професійних електромонтажників, скажуть вам наступне: «Правильне скручування мідних проводів, при прокладці електрики, саме по собі досить надійне і без використання додаткових затискачів, зварювання, клемників або гільз».

І ви обов’язково почуєте історії з практики, коли відкривають розподільну коробку в квартирі, якій кілька десятків років, а там з’єднання виконані через звичайні скручування. При цьому вони, як і вся інша електропроводка, в стані близькому до ідеального.

Цьому є просте пояснення – правильне скручування проводів, являє собою рівномірне скручування з потрібним зусиллям, достатньої довжини, з використанням правильної ізоляції і т.д.

Все це в комплексі дає надійний довговічний контакт, який не вимагає додаткових ревізій для протягування.
Щоб робити професійні скручування жил кабелів, потрібен певний досвід і навички. Порушення технології призводить до поганого контакту. Таке з’єднання просто небезпечне, воно може грітися і бути джерелом загоряння.

Саме тому було прийнято рішення заборонити всі скручування при з’єднанні проводів. Решта методів набагато легше контролюються і прощають деякі помилки при монтажі. Таким чином підвищується загальна безпека електрики. З цієї ж причини є і обмеження за кількістю проводів, які можна скручувати в одну скрутку. Досягти якісного скручування великої кількості жил проводів без досвіду практично неможливо.

Скільки проводів повинно бути в скрутці

Найчастіше, рекомендується збирати не більше 6-ти жил перетином 2,5мм.кв. в одну скрутку, а краще, особливо якщо мало досвіду, не більше 4-ох. Кабелі з таким перетином застосовуються в квартирах для розеткових груп.

Провідників перетином 1.5мм.кв., використовуваних для освітлення, можна взяти і більше. А кабелі, що йдуть на електроплиту, з перетином жив 6мм.кв, як ви розумієте навіть шість штук акуратно з’єднати на скручування без досвіду дуже важко. Щоб не заучувати максимально рекомендоване для скруток кількість проводів є просте правило:

 Сумарний перетин всіх жив в скрутці не повинен перевищувати 16 мм.кв, а загальна кількість проводів 6-ти штук.

Стандартні розподільні коробки, найчастіше мають до 6-ти місць введення кабелю, відповідно скруток з великою кількістю провідників зробити не вийде. Ще одне просте пояснення по обмеженню максимальної кількості жил наступне –  велика кількість просто не дозволить якісно їх схопити інструментом при роботі.

Саме тому я рекомендую не скручувати більше 6 проводів одночасно. Але, при певній вправності і сильних руках, або при використанні різних пристосувань, можна в окремих випадках скручувати до 8 штук. Нижче наведена ​​таблиця, в якій зазначено рекомендовану максимальну кількість проводів в одній скрутці, для різних січень кабелю:

Перетин дроту мм.квКількість проводів в скрутці
РекомендованоМаксимально
1.5 68
2.546
434
622
1022

Намагайтеся, при електромонтажі, уникати випадків, коли необхідно скрутити більшу кількість проводів, ніж рекомендується тут.

Завжди краще зробити додаткову розподільну коробку, ніж отримати неякісне з’єднання, яке потім принесе вам масу проблем. І ще раз хочу нагадати, офіційно, просте скручування проводів в електриці заборонено і використовується лише в комплексі з іншими методами з’єднання – обтисканням, зварюванням і т.д.

Я впевнений, що знайдеться маса людей, яка скаже, що з легкістю якісно скручує і більшу кількість жил, а отримане підключення максимально надійне. Я сперечатися з цим не стану, більше того, в моїй практиці доводилося робити і таке (я провідники завжди зварюю, після скручування).

Яскравим прикладом цього, може бути стаття про нарощування ввідного кабелю в квартиру, де скручувалося 3 дроти по 6мм.кв. При застосуванні певних технологій це можливо, але робити це постійно я не раджу, використовуйте таку можливість лише як виняток.

А як вважаєте ви? Розкажіть про свій досвід монтажу скруток і максимального кількість проводів, які виходить зробити якісно. Особливо цікавить думка початківців електриків, які вирішили зробити проводку в квартирі або на дачі.

(Visited 833 times, 1 visits today)