Сонячні батареї: види, застосування, переваги

         

Популярність альтернативних джерел енергії останнім часом стрімко зросла. Вітрові і сонячні станції активно використовуються в багатьох розвинених країнах. У нашій країні сонячні батареї (фотоелектричні панелі) також вважаються дуже перспективними.
Причина зростання популярності сонячної енергії криється в її невичерпності. Поки вона не використовується повсюдно, але це лише питання часу. Якщо ще 10 років тому вартість сонячних батарей була настільки високою, що їх не могли собі дозволити люди середнього достатку, то зараз ціна на них стрімко падає, тому сонячна енергія вже стала доступною багатьом.

Сонячні панелі на даху будівлі

Сонячні панелі на даху будівлі

З чого складається сонячна батарея

Конструктивно в неї входять спеціальні фотоелектричні перетворювачі, завдяки яким енергія сонця і перетворюється в електроенергію. Також в конструкцію батареї входить контролер, накопичувальний пристрій і модуль. Для розміщення сонячних батарей потрібна рама яку можна сконструювати з труб. Купити труби можна тут https://www.lubmet.com/truba-profilnaya

Особливості роботи

Принцип роботи сонячної батареї полягає в наступному: промені світла (фотони), потрапляючи на сонячну панель, передають енергію електронів, які розташовані в напівпровіднику. Вони вибиваються з нього і проходять крізь захист. Частинки з зарядом «-» потрапляють в провідник «n» з провідника «р». При цьому частинки з плюсовим зарядом рухаються в протилежному напрямку. За допомогою електричних полів, які присутні в напівпровіднику, збільшується різниця сили заряду.

Види сонячних батарей

Класифікація сонячних панелей здійснюється, виходячи з їх матеріалу виготовлення. Існують фотоелектричні панелі:

  • полімерні;
  • з монокристалічних елементів;
  • з телуриду;
  • з аморфного кремнію;
  • з полікристалічних елементів (вважаються найпопулярнішими, так як характеризуються високим ККД);
  • виготовлені із застосуванням провідників CIGS.

За конструктивними особливостями сонячні батареї бувають двох і односторонні.

Де застосовуються сонячні панелі

Однією з найпопулярніших сфер застосування сонячної енергії є електромобілі. Також вона активно використовується і в авіації, космічної промисловості, в електроніці і так далі. Вже зараз багато європейських шкіл опалюються за допомогою сонячних панелей. Встановлюються вони на супутниках і космічних апаратах. У побуті невеликі сонячні батареї зустрічаються в калькуляторах і ліхтариках.

Головні переваги сонячних панелей

У сонячної енергії багато переваг. По-перше, вона невичерпна. По-друге, вона забезпечує можливість отримання електроенергії без нанесення екологічної шкоди. По-третє, робота сонячних панелей відбувається безшумно і без будь-яких виділень в атмосферу.
Але, незважаючи на таку велику кількість переваг, сонячні батареї ще не використовуються повсюдно. Причина криється в низькому ККД і високу вартість самих панелей. Але технології не стоять на місці, і сфера альтернативної енергії постійно розвивається. Уже в найближчому майбутньому вчені знайдуть спосіб збільшити ККД і зробити виробництво сонячних панелей дешевшим. Наприклад, вже зараз в Південній Кореї є мікроскопічні сонячні батареї, які впроваджують під шкіру людям і використовують їх для роботи кардіостимуляторів.

(Visited 248 times, 1 visits today)