Технологія фарбування декоративної штукатурки

         

Останнім часом все більшої популярності набуває такий оздоблювальний матеріал, як декоративна штукатурка. Цей будівельний матеріал володіє цілим рядом переваг. Серед цих переваг можна виділити широку кольорову гамму, пластичність, простоту нанесення, екологічність і довговічність. Щоб зробити свій будинок дійсно затишним і красивим, за допомогою даного обробного матеріалу, необхідно знати, як пофарбувати декоративну штукатурку.

Шедевр декоративної штукатурки

Шедевр декоративної штукатурки

Переваги декоративної штукатурки

Колірна гамма формується з цілого ряду кольорів і дозволяє максимально можливо вибрати колір у кожному окремому випадку конкретно. Існує два способи нанесення кольору. І кожен з них дозволяє вибрати колір індивідуально, відповідно до ваших запитів.

До переваг можна також віднести довговічність, зносостійкість і актуальність. Інтер’єри із застосуванням декоративної штукатурки ніколи не виходять з моди.

Широка колірна гамма – важлива характеристика декоративної штукатурки

Способи фарбування

Додавання кольору на етапі замішування

Існує кілька способів фарбування такої штукатурки. У першому випадку, додається спеціальний пігмент безпосередньо в декоративну штукатурку на етапі замішування. Цей пігмент і формує колір.

Кольори декоративної штукатурки

Кольори декоративної штукатурки

Такий спосіб не зовсім зручний, оскільки якщо виконується малюнок на стіні, наприклад, то необхідно кілька кольорів. Так, доводитися робити кілька розчинів. Такий спосіб забарвлення найчастіше застосовують при формуванні фону, оскільки немає необхідності потім додатково розкривати фоновим кольором стіну. Вона фарбуватися на етапі нанесення штукатурки.

Нанесення фарби поверх декоративної штукатурки

Другий спосіб, як пофарбувати декоративну штукатурку, полягає в тому, що, потім, поверх висохлої штукатурки, наноситися спеціальна фарба. Цей спосіб зазвичай застосовують при формуванні малюнка на стіні. У свою чергу, він не знайшов широкого застосування при формуванні фонового кольору стіни. Як показує практика, найкраще комбінувати ці способи для досягнення найкращого результату від застосування даного будівельного матеріалу.

Візерунки в кольорі на декоративній штукатурці

Малюємо візерунки, які диктує наша уява

Комбінування двох способів фарбування – найкраще рішення

Пластичний матеріал для вашого будинку

Декоративна штукатурка під фарбування настільки пластичний матеріал, що дозволяє не тільки малюнок на стіні оформити, але і барельєф необхідної форми. Тобто, якщо ви робите малюнок листочка, то його краї можна висунути вперед і у вас на стіні вийде окантовка цього листочка. Потім, в процесі фарбування, можна пофарбувати цей лист і на стіні вийти об’ємне зображення. Представлений будівельний матеріал досить податливий і здатний підлаштуватися під будь-які запити. Головне розуміти, що ти хочеш від нього отримати і ліпити як скульптор.

Готуємо розчин

Для приготування розчину з цього будівельного матеріалу не потрібно володіти особливими знаннями. Розчин готується з будівельної суміші і води. Якщо є необхідність зробити не просто розчин, а розчин з фоновим кольором, то додається спеціальний колірний пігмент. Для приготування розчину в невеликих кількостях можна використовувати шпатель. У великих обсягах також використовують спіралі. У цьому випадку розчин і вода засипаються і заливаються в відро і перемішуються з допомогою спіралі встановленої в дриль або перфоратор. Надалі розчин перемішується до тих пір, поки не виходить однорідна маса. Після чого розчин готовий. Надалі все це наноситися за допомогою шпателя на стінку. Для отримання об’ємного зображення використовують набір шпателів – від великого до маленького.

Такий інтер'єр ми можемо отримати

Такий інтер’єр ми можемо отримати

Після того як штукатурка на стіні висохла наноситься спеціальний будівельний розчин для фарбування. Вуаля! Стіна готова! А як ви наносите декоративну штукатурку? Можливо, у вас є свої секрети?

Все гранично просто – розчин і вода творять чудеса

З чого зроблений заводський розчин

Всі сучасні розчини декоративної штукатурки виробляються за допомогою високотехнологічного обладнання. При цьому дотримуються пред’явлені вимоги щодо екологічності та безпеки матеріалу. Тому якщо, ви вирішили застосувати такий матеріал для дому, фарба для декоративної штукатурки не зашкодить вашому здоров’ю. Ви можете бути спокійні за здоров’я своїх близьких, дітей і домашніх вихованців.

Матеріал абсолютно безпечний для вашого здоров’я і не заподіє шкоди вам і чотириногим друзям.

Ремонт на десятки років

Ремонт робиться не на один рік, цей нюанс у виробництві декоративної штукатурки врахований. Її термін служби складає 10 років і більше. Тому до будівельної роботі й оформленню приміщень необхідно підходити досить серйозно. Адже цей малюнок, потім вам доведеться довго спостерігати. Зробіть так, щоб ви могли милуватися ним багато років.

Важливі моменти

У процесі фарбування декоративної штукатурки необхідно враховувати деякі моменти, які можуть позитивно позначитися на результаті. Перший з них – це те, що штукатурка повинна повністю висохнути. Інакше матеріал може почати відвалюватися шматками і роботу доведеться робити заново.

Дайте штукатурці добре висохнути

У процесі роботи можна поспішати, особливо на етапі укладання штукатурки за допомогою шпателя. В даному випадку це може призвести до появи небажаних розлучень. А вони, в свою чергу, будуть псувати стіну. Так що до цього процесу необхідно підійти дуже детально, в іншому випадку кінцевий результат або засмутить, або його доведеться переробляти.

Не поспішайте, робіть все повільно і впевнено

Перед тим, як робити ремонт, необхідно детально опрацювати проект, тобто необхідно знати, що і де буде, на якій частині стіни, який малюнок буде задано – це дозволить зробити набагато швидше.

Попередньо складіть проект

Матеріали та інструменти

Перед тим, як пофарбувати декоративну штукатурку, необхідно придбати весь перелік інструментів, який дозволить з великою легкістю виконати планований ремонт. Для виконання ремонту вам знадобляться:

  • пензлик;
  • валик;
  • рукавиця спеціального призначення;
  • шпатель;
  • спіраль (у деяких випадках);
  • ємність для замішування розчину;
  • ємність для замішування фарби.

Шпатель, кисть, рукавиця, валик повинні бути обов’язково новими. Для більшої простоти виконання роботи може знадобитися набір кистей і шпателів. Так що краще не економити і купити набір інструментів.

Висновок!

Декоративна штукатурка відносно новий оздоблювальний матеріал – він зовсім недавно з’явився на нашому ринку. Але за рахунок простоти і широкої колірної гами вже встиг завоювати собі велику популярність. Він дозволяє власнику житла показати свою індивідуальність. Тим більше, в процесі фарбування декоративної штукатурки, особливих складнощів не виникає і її можна виконати власними силами. Це сприяє ще більшій популярності даного будівельно-оздоблювального матеріалу. Декоративна штукатурка – прекрасний вибір для тих, хто хоче виділити свою індивідуальність і гарний смак.

(Visited 2,124 times, 1 visits today)