Технологія утеплення стін пінопластом

         

При будівництві будинку, особливо в регіонах з холодною зимою, необхідно продумати утеплення будинку. Без її монтажу тепло буде йти, а витрати на опалення збільшуватися. Найпопулярнішим (та й фінансово доступним) матеріалом для утеплення є пінопласт. Його легко монтувати, а його теплоізоляційні властивості досить високі. Сама технологія утеплення стін за допомогою листів пінопласту буде розкрита в даній статті.

Утеплення стін пінопластом

Перш ніж приступити до робіт, потрібно підготувати інструменти і матеріали. Вам знадобиться:

  • самі листи пінопласту (їх можна придбати в будівельному магазині);
  • клейова маса (дізнайтеся у продавця-консультанта який клей краще взяти);
  • пластмасові дюбелі з широкими капелюшками (так звані «парасольки»);
  • ніж або ножівка (щоб відрізати зайві шматки).

Після того як все приготовлено, можна приступати до роботи. Але, перш за все, слід підготувати поверхню стіни.

Перш за все, потрібно прибрати зі стіни все, що може перешкодити хорошому кріплення листів. Одлатаю стару штукатурку, фарбу, оббивний матеріал. Також бажано прибрати підвіконня і укоси, щоб листи пінопласту лягали рівно. Потім очистіть поверхню від дрібних частинок або просто помийте стінку. На завершення потрібно покрити поверхню глибокопроникаючою ґрунтовкою. Після закінчення всіх підготовчих робіт, приступаємо до безпосереднього кріпленню пінопласту.

Техніка утеплення стін з використанням пінопласту схожа на укладку плитки. На кожен лист вкладається в два ряди по три-чотири гірки. Для кращого зчеплення можна розмазати клей по краях. Потім лист притискаємо до стіни. Краще укладати пінопласт без дотримання довгих швів. Справа в тому, що укладена поверх листів штукатурка, легко розтріскується на довгих швах.

Особливу увагу варто звернути на укоси. Саме тут найбільш часті руйнування обробки. Краще укласти під пінопласт армовану сітку. Її укладають невеликою смугою з боку вікна. При цьому сітка повинна виглядати за площину укосу на 20 сантиметрів, в подальшому її потрібно загнути до вікна.

Також зверніть увагу на внутрішні і зовнішні кути. Щоб штукатурка тут не тріскалася, потрібно дотримуватися перев’язку (також як при викладанні кутів цеглою).

Після того як всі листи наклеєні, потрібно дати клею висохнути. Зазвичай це займає одні або дві доби. Тільки після цього слід приступати до установки пластикових дюбелів або «парасольок».

Встановлюють їх наступним чином:

  • в чотирьох кута і по середині аркуша свердлити отвори;
  • в них вставляється парасольку;
  • в парасольки вбивається пластиковий цвях.

На цьому монтаж листів пінопласту закінчений. Якщо все зроблено правильно, то таке утеплення буде гріти будинок багато років. Але щоб пінопласт надійно тримався на стіні, його слід провести армування і покрити стінку штукатуркою.

Техніка утеплення стін з використанням пінопласту

На поверхню стіни наноситься шар клею, а в нього сітка. Потрібно домогтися, щоб всі осередки були заповнені клейовий масою, надлишки можна прибирати кельмою. Сама сітка в місцях стику клеїться внахлест. Якщо цього не зробити, то тріщини з’являться відразу після висихання клею. На кутах сітку обрізати не можна, її потрібно акуратно загорнути.

Після монтажу армованої сітки потрібно дати клею повністю висохнути, потім приступити до штукатурки. В початку, все тієї ж клейовий масою, покриваємо сітку невеликим шаром. Намагайтеся робити рівну поверхню, так буде легше при подальшій роботі. Після того як черговий шар клею висох, приступаємо до нанесення штукатурки.

Як все стіни будуть поштукатурити, можна приступити до декоративної обробки. Тут вибір все ціле залежить від власника. Можна покрити поверхню штукатуркою, пофарбувати, поклеїти шпалери або вибрати інший варіант. Головне, що стіни утеплені і взимку родина не буде мерзнути.

(Visited 615 times, 1 visits today)