Утеплення стін квартири: методи, особливості, матеріали

         

Змушують наших громадян утеплювати стіни в їх квартирах, як правило, два паралельних і взаємопов’язаних процеси. Один з них – це постійне підвищення цін на природний газ і теплову енергію, а другий – це масова установка лічильників газу та обладнання для індивідуального опалення. Як в першому, так і в другому випадку мова йде про необхідність економити гроші і тепло.

Іноді потреба в утепленні стін квартири виникає тоді, коли в ній тепло і цілком комфортно. Це стосується випадків, коли, наприклад, при сильних морозах на вулиці стіни з внутрішньої сторони покриваються конденсатом, пошкоджуючи оздоблення, або коли цегляні стіни сиріють навіть в теплу погоду, покриваючись грибком через неякісну теплоізоляцію.

Утеплення стін квартири: методи, особливості, матеріали

Зовнішні стіни найкраще піддавати двосторонньому утепленню, яке передбачає монтаж теплоізоляції зовні і всередині приміщень. Але з огляду на те, що мова йде не про приватні будинки, а про квартири, а також те, що державний житловий кодекс відносить торці і фасади багатоповерхових будинків під відповідальність керівників підприємств, на розгляді залишається тільки внутрішнє утеплення квартири як єдино можливий спосіб зберегти в ній тепло .

Головним питанням, що вимагає обов’язкового рішення перед початком самостійного утеплення стін квартири, є вибір теплоізоляційного матеріалу. Виробники пропонують величезну різноманітність утеплювачів, які представлені як дешевою, так і дорогою продукцією. Але так як мова йде не про професійне, а про самостійне утеплення стін квартири, то можна вибрати один з двох традиційних і найбільш популярних типів утеплювачів, якими є мінеральна вата і пінопласт.

Мінеральна вата в якості утеплювального матеріалу більш затребувана, ніж пінопласт, так як професійні будівельники вважають її більш ефективним варіантом. Вона безпечна в плані пожеж, а також довговічна. За умови якісного виготовлення і правильного монтажу теплоізоляція на основі мінеральної вати здатна прослужити до півстоліття. Ще одна чудова якість матеріалу – стійкість до «діяльності» гризунів.

Мінеральна вата сьогодні випускається двома варіантами, такими як:

  • плити – різні в конфігурації, розмірах і товщині;
  • рулони (мати) – ширина дорівнює 1 м.

Рулонна мінеральна вата менш щільна і товста, ніж плитна. На стіні мінеральну вату закріплюють клеєм, попередньо очистивши поверхню від бруду та сміття. Верхній, зовнішній шар утеплювача обов’язково прикрашають, для чого використовують армовану штукатурку. Армованої вона називається тому, що разом з сумішшю використовується металева або пластикова сітка. Остаточно закріплюють мінеральну вату за допомогою дюбелів.

Звичайний білий пінопласт для утеплення стін квартири не придатний, так як він складається з великих кульок і досить легко кришиться. Краще використовувати більш сучасний кольоровий дрібнозернистий пінопласт, який, хоча і коштує дорожче, має набагато більш високі показники щільності та міцності. Випускається він у вигляді різних за розміром квадратних або прямокутних аркушів.

Товщина пінопласту може бути різною. При цьому чим товще матеріал, тим краще його теплоізоляційні властивості.

Кольоровий щільний пінопласт товщиною 1,5-2 см умовно можна прирівняти до звичайного білого пінопласту завтовшки 5 см. Перший використовують для утеплення стін, що підлягають оштукатурення або шпаклювання.

Нещодавно на ринку з’явився рулонний пінопласт, товщина якого становить близько 5 см. Аналогічно листовому матеріалу його прикріплюють до попередньо очищеної і знежиреної поверхні, для чого використовують клей для шпалер.

Як результат, стіни квартири якісно утеплені одним з описаних вище методів. Але не варто забувати, що очікувані тепло, комфорт та економію можна буде отримати тільки тоді, коли будуть повністю виключені тепловтрати. Якщо вони і далі будуть присутні, то всі витрачені сили, час і гроші виявляться марними.

Тепло з квартир найчастіше йде через вікна, вхідні двері, вентиляційні канали та балкони. Тому проблему збереження тепла потрібно вирішувати комплексно.

(Visited 200 times, 1 visits today)