Відеоспостереження: будинок під захистом

         

Проникнення злодіїв в будинок – випадок досить частий. Залізні двері і хвалені замки допомагають не завжди. Але добре організоване відеоспостереження здатне звести ризик пограбування нанівець. Відеосистема записує, що відбувається в будинку та сповіщає господаря при найменшій проблемі.

Для чого в будинках монтують відеосистеми

Дані системи починали застосовуватися в якості допомоги службам охорони. Їх встановлювали в торгових точках, в організаціях і подібних приміщеннях. Камерою фіксувалося все, що відбувається всередині і відправлялося для перегляду в службу безпеки. А її співробітники мали можливість припинити злочинні дії.

В інтернет-магазині охоронних систем і відеонагляду – Magazun.ua можна замовити охоронні системи  в один клік з доставкою по всій Україні. На віртуальних полицях онлайн-магазину лежить понад 2000 товарів, що дозволяє знайти охоронну систему безпеки, яка вам необхідна.

Система відеоспостереження складається з наступних пристроїв:

  • камера – може використовуватися кілька;
  • відеореєстратор – записує зняте камерою і передає інформацію на монітор для перегляду і на вбудований диск для збереження;
  • монітор – для перегляду знятого матеріалу.

Системи мають різні технічні можливості. Від них залежить і період збереження запису.

Відеоспостереження: будинок під захистом

У приватному житлі установка подібних систем – задоволення не з дешевих. Господарі вважають її не надто ефективною в якості захисту житла. Камера не може зреагувати на появу зловмисника звуком або ще якось. Але, маючи на руках запис, можна ефективніше шукати злочинців.

Технічний прогрес не стоїть на місці. І нинішні системи набагато розумніші за своїх попередніх аналогів. Зараз встановлюються відеореєстратори, здатні сповістити господаря про несприятливій обстановці в будинку. Система може бути підключена і до відокремлення поліції. В такому випадку правоохоронні органи можуть негайно відреагувати на присутність грабіжників.

Ще одне пристосування є якоюсь подобою системи – домофон, що володіє функцією відеоспостереження і віддаленим доступом. Господарі бачать, що діється у них за дверима. Такі пристрої більше знаходять собі застосування в квартирах, а в приватному будинку їх встановлювати не настільки ефективно – домофон не може охопити всю дворову територію.

Максимально якісне зображення можна отримати, встановивши IP (мережеву) систему. Однак вона є досить дорогим, щоб не переплачувати, можна. В якості альтернативи, придбати аналогове відеоспостереження. До даної категорії відносяться камери, що використовують технології HDCVI, HDTVI і AHD.

Особливо цікавими для користувачів є AHD відеоспостереження, так як пристрій даного формату легко встановити, налаштувати, а камери AHD подають високоякісне зображення. Система AHD відеоспостереження підходить як для дач, так і для приватних будинків. Різниця в якості картинки з моделями камер формату IP не дуже велика. Мережеве відеоспостереження варто купувати в таких ситуаціях, коли:

  • камери будуть підключені безпосередньо до комп’ютера (широко поширене при установці в квартирах)
  • планується створити бездротову передачу відеопотоків;
  • Ви хочете бачити зображення з камер, маючи до них доступ через Інтернет.

До речі, підключитися до камери через Всесвітню павутину можна не тільки з IP-камерою. Безліч моделей аналогових відеореєстраторів, які сьогодні продаються в магазинах техніки, також здатні подати зображення через Мережу.

Крім усього іншого, аналогові відеореєстратори відкривають доступ до відео навіть з різних мобільних пристроїв, а не тільки зі стаціонарного комп’ютера. Зверніть на це увагу при виборі системи відеоспостереження для приватного будинку.

Як вибирають охоронні системи

Рекомендується звертати увагу на наступні параметри:

  • Кількість встановлюваних камер. Воно визначається площею контрольованої територій і можливостями системи. Якщо пристрій має достатню кількість каналів для запису, то можна встановити більше камер. У квартирі, як правило, монтується тільки одна – на вході, а в будинку – кілька, враховується і площа двору.
  • Чи є інфрачервона камера. Вони знімають ночами. Зручні у використанні на дачі або в приватному будинку.
  • Який обсяг пам’яті. Стандартного обсягу вистачає на 2-3 дні. При необхідності більшої кількості можна придбати систему з більш високими характеристиками або купити додатковий пристрій для запису.
  • Система дротова або бездротова. Більш надійні – перші. Але на деяких об’єктах важко прокласти кабель, а часом і зовсім неможливо. Другі легко монтуються і просто експлуатуються – при бажанні розташування камер змінюється без праці.

Для чого встановлюють камери в квартирах

Часто виникає необхідність організувати відеоспостереження за дітьми, літніми і хворими людьми, за нянею, коли господарі відсутні. Для цього вистачає звичайної веб-камери.

Випускаються по-справжньому приховані камери – замасковані, наприклад, під датчик задимлення. Людина, не знайома з технічними нюансами, не помітить нічого підозрілого. Такі камери часто використовують для спостереження за тим, як няня поводиться з дитиною. Особливо це актуально в тих випадках, коли це нова людина в будинку.

Відеоспостереження в приватному будинку

Відеоспостереження в приватному будинку

Скільки буде коштувати система відеоспостереження

Це питання безпосередньо залежить від рішення відповідей на попередні два, а також від того, скільки відеокамер буде використовуватися в системі відеоспостереження. Кількість визначається на етапі планування, коли створюється проект, в якому і буде вказано, скільки камер і на яких місцях планується встановити.

Вирішення цього питання краще всього довірити професіоналам, так як вони самостійно визначать розташування камер і порекомендують їх кількість виходячи з особливостей конкретного об’єкта.

Також, в процесі проектування необхідно визначити дистанцію між камерами і прийомним пристроєм. Це теж важливий момент, на який деякі просто не звертають увагу. Фахівці дадуть грамотні рекомендації.

Справа в тому, що дистанція між камерою і приймачем сигналу безпосередньо впливатиме на якість сигналу. Максимальне видалення може становити до 150 метрів. Якщо воно буде вище, можливі перешкоди.

Не можна забувати і про те, що проводка від відеокамер не повинна знаходитися поблизу силових кабелів, так як це теж може викликати певні перешкоди. В цілому, найбільш точну відповідь, скільки буде коштувати відеоспостереження з урахуванням всіх необхідних витратних матеріалів дадуть тільки фахівці.

(Visited 874 times, 1 visits today)