Відеоспостереження для приватного будинку

         

Нижче будуть розглянуті особливості вибору та установки системи відеоспостереження для приватного будинку. Будемо вважати, що:

 • будинок використовується як місце постійного проживання,
 • має прилеглу територію.

При цьому, як правило, необхідності оснащувати камерами відеоспостереження внутрішні приміщення немає (при бажанні встановити внутрішні камери можна керуватися правилами обладнання відеоспостереженням квартири). Установка ж зовнішніх камер повинна проводитися з урахуванням організації потрібної кількості зон спостереження та ступеня деталізації зображення для кожної з них. Детальніше про це можна дізнатись на сайті https://nadzor.ua/videonablyudenie/kamery-videonabludenia/axis

Відеоспостереження для приватного дому

З основних завдань відеоспостереження для будинку, в тому числі заміського, можна виділити організацію спостереження за:

 • периметром ділянки,
 • периметром будинку,
 • територією,
 • входом в будинок,
 • входом на ділянку.

Далі розглянемо особливості та доцільність використання перерахованих зон спостереження.

Яку камеру вибрати для відеоспостереження приватного дому

Вуличне відеоспостереження на приватній ділянці

Контроль периметра вимагає установки вуличних відеокамер з малим кутом огляду, монтувати їх доведеться на спеціальних опорах, процес цей трудомісткий, відповідно, недешевий.

Крім того, час перетину зони відеоконтролю малий, виявлення цієї події вимагає постійного контролю за монітором системи, що явно нереально. Тому доцільність цього варіанту вуличного спостереження в більшості випадків сумнівна. Крім того, це завдання частково можна вирішити в рамках спостереження за прилеглою територією.

Другий варіант також можна поєднати з наглядом за ділянкою, особливо, якщо врахувати, що камери, в більшості випадків, намагаються встановлювати на стінах будинку. Кут огляду камер відеоспостереження тут може бути більшим, відповідно зона огляду буде захоплювати частину ділянки.

Контроль прилеглої території може бути повним або частковим. Перший варіант вимагає значної кількості вуличних камер відеоспостереження, а при великій площі – установки на ділянці додаткових опор, прокладання по території сполучних ліній. Слід враховувати наявність предметів, що обмежують зону огляду камер відеоспостереження (дерева, господарські будівлі).

Останні два завдання (контроль входів) в реалізації розрізняються хіба що за місцем установки камер відеоспостереження. Правда, спостереження за входом в будинок можна організувати за допомогою відеоглазка – камери, яка встановлюється і виглядає як звичайний оптичне вічко.

Вхід на ділянку часто обладнується відеодомофоном, тому відеокамера тут може виконувати функції огляду додаткових, “сліпих” для відеодомофона, зон.

Установка камер відеоспостереження повинна передбачати виключення можливості їх умисного пошкодження, захист від несприятливих погодних умов, в тому числі – грозозахист. Крім того, якщо планується нічне відеоспостереження, то потрібно передбачити відповідне освітлення або використовувати ІЧ підсвічування, яке, до речі, панацеєю є далеко не завжди.

Бездротове відеоспостереження для приватного будинку

Під бездротовим відеоспостереженням, як правило мають на увазі:

 • систему, що використовує бездротову передачу даних від камер до пристрою обробки (відеореєстратор, ПК);
 • бездротовий віддалений доступ до відеоспостереження через інтернет.

Перше трактування більш коректна, тому розглянемо саме цей варіант. Незважаючи на те, що бездротовим способом можна передавати аналоговий сигнал, для приватного будинку кращим буде варіант з WIFI камерами спостереження. А це означає, що доведеться зупинити вибір на IP системі, яка трохи дорожча і примхлива за аналогову. Це рішення має сенс тоді, коли прокладка проводів неможлива з технічної або естетичної точки зору. Втім, вирішувати вам.

Варто зауважити, що процес вибору, проектування та встановлення системи відеоспостереження досить індивідуальний, тому пропонувати готові рішення сенсу немає, проте наведені матеріали, сподіваюся, можуть допомогти успішно впоратися з цим завданням.

Вибір системи відеоспостереження

Вибір обладнання системи відеоспостереження для приватного будинку включає два основних заходи:

 • вибір камер спостереження;
 • вибір способу запису інформації.

Плановані до установки відеокамери повинні забезпечувати достатній рівень деталізації зображення, методика їх вибору однакова, як для приватного будинку, так і для інших об’єктів.

Залишається питання запису відеоінформації. Для приватного будинку, напевно, варто зупинитися на відеореєстраторі. Сучасні моделі цих пристроїв мають досить широкий набір функціональних можливостей, аж до віддаленого доступу.

Що стосується того, яке відеоспостереження вибрати – аналогове, IP, дротове або бездротове, то тут варто ознайомитися з перевагами та недоліками кожної системи.

Камери відеоспостереження для приватного дому

Варто зауважити, що будь-які з визначених пріоритетів, при виборі для приватного будинку, камери відеоспостереження не існує. Тому доцільним буде розглянути кілька основних видів та типів відеокамер і особливості їх застосування в залежності від цілей і завдань, що стоять перед системою.

Аналогові камери. Не боячись здатися ретроградом зауважу, що для приватного будинку їх вибір виглядає кращим. Визначається це наступними особливостями таких відеокамер:

 • простота монтажу, налаштування та обслуговування;
 • надійність в експлуатації;
 • відносно невисока ціна.

Якщо говорити про роздільну здатність подібних відеокамер, то сьогодні споживачеві пропонуються технології, що забезпечують HD якість камер, цілком достатня для побудови ефективної системи відеоспостереження практично на будь-якому об’єкті.

IP камери. Безумовно, ігнорувати мережеві технології було б нерозумно. Особливо це стосується випадків, коли потрібна побудова бездротових систем або організація віддаленого доступу до камер відеоспостереження через інтернет.

Це що стосується технологій. Тепер кілька слів про виконання.

На вулиці ж краще встановити відеокамеру з варіфокальним (регульованим фокусною відстанню) об’єктивом. Для цього є дві причини:

 • це дозволяє зробити більш точну настройку розміру зображення;
 • у вас не буде проблем при необхідності зміни зони огляду.

Також для приватного будинку актуальними є загальні питання правильного вибору відеокамер.

(Visited 784 times, 1 visits today)