Відмінні риси інтер’єру в стилі лофт

         

Здавалося б, що розкішного і модного може бути в цегляній стіні, голом бетонній підлозі, заводських трубах, фабричних приміщеннях, сірих металевих конструкціях? Але один з найпопулярніших стилів останніх десятиліть довів, що якщо використовувати все це з розумом і смаком, то можна створити справжній інтер’єрний шедевр в стилі лофт.

Сучасний ремонт квартири в стилі Лофт набирає популярність в Україні вже кілька років поспіль. Його люблять за характерну йому грубість, що відноситься до старих будівель в поєднанні з мінімалізмом. Якщо ви запланували робити ремонт в такому стилі, або просто бажаєте довірити ремонт своєї квартири професіоналам, то радимо звернутись до фахівців на сайті https://craftmaster.com.ua/

Історія

Зародився лофт в Америці 40 – 50-х років 20 століття. Це було досить важкий повоєнний час, економіка країни перебувала не в кращому стані, люди виживали як могли. Будинки на околицях міст, в яких раніше перебували заводи і фабрики, спорожніли. Промисловці не могли собі дозволити платити піднялася орендую плату за землю і переносили свої підприємства за місто. Спорожнілі приміщення стали нікому не потрібні, багаті покупці не знаходилися.

Власникам цих самих будівель нічого не залишалося, крім як продавати або здавати їх по самій мінімальною ціною. Це було на руку представникам богеми: поетам, художникам, музикантам. Великих грошей вони не мали, житло в центрі міста було дорогим, так що доводилося перебиратися на околицю і облаштовуватись в промзонах. Основне приміщення використовувалося для студій і галерей, а горища ставали житлом. Власне, з англійської «loft» і перекладається як горище. Опісля деталі, властиві промисловим об’єктам, стали використовуватися в звичайних будинках і квартирах, а сам стиль поширився по всьому світу.

Інтер'єр в стилі лофт

Інтер’єр в стилі лофт

Особливості стилю

Що ж відрізняє істинний лофт від інших інтер’єрних стилів?

  1. В першу чергу лофт – це великі, відкриті простори, без перегородок і дверей. Вітальня, спальня, кухня – все це єдина студія. Якщо їх все ж якось і відокремлюють один від одного, то за допомогою кольору, різної меблювання, декору. Закритими можуть бути тільки ванна і туалет.
  2. З цього випливає друге правило – великі, панорамні або мансардні вікна, які не повинні нічим завішувати.
  3. Високі стелі до парион, рази  вікв два-три вище, ніж в звичайних квартирах. Все-таки складно уявити невелике і низьке фабричне приміщення. Стелі можна обладнати дерев’яними справжніми несучими або ж фальшивими балками. Відмінно виглядатимуть труби.
  4. Ніяких шпалер або пластикових панелей, тільки «голі» цегляні або бетонні несучі стіни. Якщо і обшивати їх, то тільки чимось брутальним, наприклад листами металу, але часом використовують дерево або фанеру. За ним також можна пустити комунікаційні або фальшиві труби.
  5. Підлогу в лофт бажано також залишити в первозданному вигляді з покриттям з бетону. Але тут вже можна піти на поступки, адже голий бетон не надто практичний в житлових приміщеннях, до того ж він сильно промерзає. Підлогове покриття в подібному інтер’єрі зазвичай роблять дерев’яним, дощатим, укладають ламінат, паркет. Іноді зустрічається підлога з таких штучних матеріалів, як мармур або камінь.
  6. Освітлення для лофт грає важливу роль. У нього тут є дві головні функції: або розділити житлові зони, або не об’єднавши в єдиний простір. Саме світло може стати тим елементом, який завершить і перетворить інтер’єр. Тут добре виглядатимуть світильники в сучасному стилі, наприклад hi-tech з химерною або строгою геометрією.
  7. Сучасний лофт – це світлі кольори і відтінки, зазвичай білі і сірі. Зустрічається і ненасичений коричневий, наприклад якщо використовується цегляна кладка. Поєднання двох-трьох головних тонів також відрізняє цей стиль. Темні кольори зазвичай використовуються в декорі, меблів, іноді в підлогове покриття.
  8. Сміливий, нестандартний декор. Графіті, постери, крейдяні дошки, ланцюги, предмети, ніби «взяті» з вулиці, печі та каміни. Можна привнести елемент несподіванки класичними масивними рамами для дзеркал або картин, старовинними настінними годинами.
Особливості стилю лофт

Особливості стилю лофт

Звичайно, для більшої автентичності стилю він повинен залишатися жити в промислових приміщеннях фабрик, заводів, складів, але грамотне використання його особливостей і відмінностей, а також ваша сміливість допоможуть створити лофт в звичайній квартирі.

(Visited 1,114 times, 1 visits today)