Установка інсталяції для унітазу

         

Перед тим як приступити до ремонту туалетної кімнати, слід вивчити весь спектр сантехнічної продукції, представлений на будівельному ринку. Сьогодні вибір в цій області досить великий, і тому іноді важко зробити правильне рішення. Ця стаття буде про те, як правильно вибрати і встановити унітаз з інсталяцією, яка на сьогоднішній день вважається однією з найсучаснішою і зручною конструкцією для ванних і туалетних кімнат.

Інсталяція для унітазу дозволяє заховати основний бочок за стінкою, а діючу частину винести назовні. Це надає унітазу компактність, і туалетна кімната набуває легкий і вільний вигляд. У магазинах представлений досить широкий асортимент інсталяцій. Багато фірм які себе поважають, і займаються випуском сантехнічного обладнання, розробляють все нові і нові моделі. Сьогодні унітаз з інсталяцією випускають такі відомі компанії як Geberit, Grohe, Sanit, Ido і Cersanit.

Підвісний унітаз

Унітаз з інсталяцією

Історія інсталяції

Людині властиво шукати, щось нове, покращувати себе і свій будинок. Тому його потреби ростуть, а люди, які виробляють і розробляють продукцію, винаходять щось цікаве, щоб ці потреби задовольнити. Так у середині 20 століття швейцарська фірма Geberit випустила абсолютно новий продукт на ринок сантехніки. Вони винайшли конструкцію яка дозволяє ховати зливний бочок, за стіною залишаючи при цьому сам унітаз відкритим. Ідея покупцям припала до душі і попит на неї сильно виріс. Тому вони стали розробляти більш надійні і сучасні системи інсталяції.

Переваги підвісних унітазів

Для багатьох людей підвісний унітаз є престижним атрибутом ремонту, так як ціна на нього вище, ніж на звичайні моделі. Але справа не тільки в ціні, а в достоїнствах цієї системи, яких у нього досить багато:

 • Компактність – він займає мало місця, щоб не говорили, він візуально збільшує приміщення. Дизайнери стверджують, що наші очі оцінюють простір зверху і знизу, тому якщо у вас є порожнеча під туалетом, і немає різних шафок на верху, ваше приміщення буде візуально виглядати в кілька разів більше.
 • Відсутність шуму від зливу води – завдяки стіні, яка закриває зливний бочок, шум від води заглушається, що призводить до безшумної роботи системи.
 • Зручно тримати в чистоті – будь-яка господиня скаже, що такий туалет, її мрія. І правильно, тому що прибирання в ньому займає менше часу, завдяки відсутності зайвих деталей. Без особливих проблем можна легко протерти у важкодоступних місцях, не витрачаючи час на різні перешкоди у вигляді ніжки унітазу і бачка.
 • Роздільний спуск води – у кнопок для інсталяції йде дві функції. Перша слив з великим потоком води, а друга – з маленьким. Це дозволяє економити воду, яка з кожним роком тільки дорожчає.
 • Надійність конструкції – багато хто стверджує, що інсталяція для унітазу дуже не надійні, але це абсолютна не правда. Така конструкція здатна витримати до 400 кг, головне правильно її закріпити.
 • Легкість в укладанні плитки на підлозі – таку підлога без особливих труднощів можна покрити плиткою і системою теплої підлоги, під час роботи вам не будуть заважати різні деталі туалету.
Установка підвісного унітаза

Ще одне важливе достоїнство підвісного унітазу – естетичний вигляд

Які інсталяції бувають

Існує три види інсталяцій для унітазів. Розглянемо їх докладніше:

 • Рамкові – складаються з металевих рам, у яких є спеціальні ніжки, для регулювання висоти унітазу. Дана конструкція кріпиться за допомогою чотирьох точок, дві зверху і дві знизу. Основне навантаження перепадає на підлогу, таким чином, вона дуже стійка і надійна.
 • Блокові – в комплект даної системи входять анкерні болти, каналізаційна арматура, труби, пластини, а так само бочок для зливу. Така конструкція підходить для несучих стін, вона проста і не дорого коштує. Тут основне навантаження на себе беруть анкерні болти, які кріпляться до стіни і потім вся конструкція закладається цеглою, щоб вона була більш стійка
 • Кутова – прекрасно підходить для неординарних інтер’єрів і складних приміщень. Обов’язковою умовою для установки такої конструкції, є кути рівні 90 градусам. Це потрібно для того, щоб рама щільно прилягала до стіни, не дозволяючи конструкції рухатися.

Підвісні унітази зустрічаються трьох розмірів:

 • Великі – підходять для великих приміщень, головною їх перевагою є установка для людей з обмеженими можливостями. Розмір унітазу від 60 до 70 см.
 • Середні – це найпопулярніший розмір, встановлюваний в туалеті. Їх розміри відповідають від 50 до 60 см.
 • Маленькі – чудово підійдуть для невеликих приміщень. Їх розмір доходить до 54 см.

Як повісити унітаз

Багато продавців при покупці підвісної конструкції кажуть, що її може повісити навіть людина яка ніколи не зв’язується з ремонтом. Установка інсталяції дуже проста, головне підійти до цього питання з усією серйозністю і акуратністю. Після того як вибрали вподобану вам модель, вам слід підібрати саму інсталяцію, вивчити її інструкцію, підготувати інструмент і почати її встановлювати.

 1. Слід визначитися з місцем, де ви будете вішати унітаз. Грунтовно все виміряти, і за допомогою олівця відзначити місце кріплення рами з бочком. Обов’язково переконайтеся, з чого зроблена стіна, на якій буде висіти рама, це може вплинути на вибір кріплення для неї. Якщо деревина, то вам будуть потрібні шурупи-саморізи. Якщо бетон або цегляна кладка, то сюди підійдуть анкерні болти.
 2. Вішати підвісний унітаз фахівці радять на висоті 40 см від підлоги, це ідеальний розмір для дорослої людини і про це часто пишуть в інструкціях.
 3. Перед тим як монтувати систему, труби холодної води і каналізації, повинні бути обов’язково виведені і підготовлені відразу. Хотілося б відзначити, що труби холодної води краще робити з твердих матеріалів, такі з’єднання будуть набагато надійнішими для такої конструкції.
 4. Перед тим як кріпити раму, обов’язково перевірте роботу зливу, заливши в неї кілька літрів води.
 5. Перед закріпленням рами, слід перевірити її ідеальну рівність, для цього вам знадобитися спеціальний рівень, яким можна виміряти абсолютно в будь-якій площині. Якщо ви цього не зробите, то ваш унітаз може стати криво і роботу доведеться переробляти.
 6. На зазначеному місці для отворів кріпите раму, прикручуючи її необхідними болтами, так щоб вона щільно тулилася до стіни або підлоги, залежно від конструкції. Після цього слід вкрутити шпильки для кріплення сантехніки – цю процедуру треба виконати обов’язково на чорновому етапі роботи.
 7. Після виконаної чорнової обробки можна приступати до створення стіни, яка закриє інсталяцію. Її можна виготовити за допомогою металевих профілів і гіпсокартону або обкласти цеглою. Під час виконання цих робіт не забудьте залишити місце для доступу до конструкції. Сьогодні в магазинах представлені різні люки, які допоможуть вам дістатися всередину, якщо вона раптом зламається.
 8. Коли стіна буде готова, можна приступати до укладання керамічної плитки. Невелика порада, починайте класти плитку від кнопки зливу, так у вас не буде ассиметрии між ними.
 9. Самим останнім етапом є установка самого унітазу. Для цього на шпильки треба надіти ущільнювальні прокладки, а потім вже сам унітаз. В цей же час треба під’єднати труби каналізації та водопроводу, які заздалегідь були вже виведені. Далі міцно закрутити гайки і встановити кнопку зливу.
Інсталяція унітазу

Так виглядає інсталяція

В принципі все дуже просто і легко. Ну а якщо ви все-таки не хочете зв’язуватися з такими роботами, ви завжди можете скористатися послугами професіоналів.

(Visited 1,375 times, 1 visits today)