Види будівельної техніки. Самоскиди

         

Самоскид – це вантажний автомобіль, спеціально призначений для масштабних комплексних перевезень насипних і інших подібних вантажів. До того моменту, коли самоскиди зайняли своє місце на ринку вантажних автомобілів, насипні вантажі перевозилися на бортових автомобілях загального призначення, обладнаних дерев’яною платформою.

Навантаження й розвантаження таких автомобілів здійснювалося вручну і вимагало значних витрат ресурсів і часу. До того ж, дерев’яна платформа швидко приходила в непридатність. Актуальним рішенням цих проблем сьогодні є покупка вантажних автомобілів китайського виробництва на вітчизняному ринку. Такий автомобіль забезпечений автоматизованим механізмом навантаження-розвантаження, а також є просто зручним і практичним в міських умовах експлуатації.

Самоскид Шакман 2012 роки служить для перевезення щебеню з кар’єру на об’єкт

Металева платформа підвищеної міцності в китайських самоскидах закріплена шарнірно і здатна нахилятися на 45-55 градусів, як на дві, так і на одну з бічних сторін. Таким чином, коли платформа нахиляється, вантаж має можливість для безперешкодного зсипання.

Слід зазначити, що у вітчизняному автомобілебудуванні, включаючи причепи, економічно вигідніше було створювати самоскиди на базі серійних вантажівок, без істотних змін. Але основною перевагою китайських вантажівок є їх високий технічний рівень реалізації спеціальних шасі, відмінних від серійно випущених моделей.

Розглянемо, для порівняння, самоскид Howo, китайського виробництва і  Камаз-6520. Вони обидва в змозі підняти по 20 тонн, на них стоять паливні баки по 350 літрів, в наявності всі блокування диференціалів, та й перебувають вони в одній ціновій категорії.

Самоскид Howo A7 8х4 високої якості. Виробник гарантує надійність

При цьому Камаз має досить серйозний запас потужності і випереджає Howo за кількістю передач в коробці. Потужніший також акумулятор в комплекті з генератором, але Howo успішно компенсує це своєю комфортабельністю, розмірами кузова і кількістю речових відсіків. Конкуренція на обличчя і це з урахуванням, що набирає обертів другий, не менш великий виробник самоскидів FAW, який в тандемі з Howo складають дуже достойною альтернативу КАМАЗу.

У загальному випадку, вантажівка можна умовно розділити на дві конструктивні частини: шасі з кабіною і самоскидний механізм. Принцип дії і пристрій самоскидів і серійних вантажівок при цьому залишаються ідентичними, а самоскидний механізм уже можна розділити на саму платформу і на підйомну установку.

Самоскид Камаз. Обсяг платформи: 20 куб.м. Колісна формула: 6×4.

Платформа досить раціонально проектується у вигляді площини з досить низькими бортами, по конструкції якої можна визначити спеціалізацію вантажного автомобіля. Очевидно, що специфіка експлуатації самоскидів складається в масових перевезеннях насипних і сипучих матеріалів. Але бурхливий розвиток китайського автопрому дозволило вивести на ринок також самоскиди здатні перевозити будь-які тверді матеріали прямокутної форми.

Тому, якщо Ви сумніваєтеся у виборі вантажного автомобіля для перевезення насипних (навалювальних) вантажів, настійно рекомендуємо звернути увагу на китайські вантажівки, які на сьогоднішній день є одним з найбільш економічним, ефективним і багатофункціональним пропозицією на автомобільному ринку країни.

(Visited 772 times, 1 visits today)