Види дверей, їх класифікація та різноманітність

         

Міжкімнатні двері – важлива частина інтер’єру. Від їх вибору залежить не тільки практичність і функціональність, а й затишок і естетика будинку. Щоб зрозуміти, як вибрати міжкімнатні двері правильно, з усіх можливих варіантів, необхідно прочитати цю статтю – тут зібрана вся необхідна інформація, що стосується пристрою, видів, функціоналу і ціни. Двері — це перше, що бачить гість, ступивши на поріг будинку. Вони захищають житло від непрошених гостей і негоди і надають приміщенню гарний і завершений вигляд.

Якщо ви шукаєте недорогі, але якісні двері для ванної кімнати, то радимо відвідати сайт: https://mark-lviv.com.ua/uk/dveri/ , оскільки компанія гарантує прекрасний зовнішній вигляд зі збереженням усіх своїх експлуатаційних функцій продукції, яку реалізовує покупцям.

Міжкімнатні двері в сучасному інтер’єрі

Види вхідних дверей

Обираючи вхідні двері, слід звертати увагу на стійкість матеріалу до зовнішніх чинників, тобто погодних умов, дії сонячного світла. З огляду на матеріал, з якого виготовляють двері, можна виділити наступні варіанти:

 • алюмінієві
 • металеві
 • дерев’яно-металеві
 • дерев’яні
 • скляні
 • пластикові

У кожного виду є свої переваги та недоліки. Усе залежить від того, з якою метою ці двері встановлюються.

Двері, які найбільш часто встановлюють  в приватних будинках є металеві або дерев’яні з металевим листом всередині. Вони міцні, добре захищають від злодіїв, сильного вітру або морозу. Двері зі сталі володіють відмінною звукоізоляцією. Вони добре захищають від холоду і сторонніх запахів. Такі двері не горять і порадує замовника красою дизайну.

Алюмінієві двері добре переносять непогоду. Вони також стійкі до вогню, зберігають тепло і не пропускають звук. На відміну від металевих ці двері не так громіздкі. З мінусів, мабуть, можна назвати підвищену вартість через складність виробництва. При контакті алюмінію з яким-небудь металом може пройти реакція і двері можуть зіпсуватись.

Дерев’яні двері гарні і вражають різноманіттям. Цей вид дверей має незаперечні переваги. Існує велике різноманіття малюнків та текстур дерев’яних дверей, що дозволяє зробити двері важливою деталлю інтер’єру. В цьому випадку прості двері можуть кардинально перетворити інтер’єр, зробити його класичним або ультрасучасним. Виглядають вони дорого, та й ціна у них не маленька. Це найбезпечніший для здоров’я варіант. Він не поступається за якістю сталевим чи алюмінієвим дверям.

Скляні двері найчастіше використовують в декоративних цілях або комбінують з іншими матеріалами. Їх встановлюють, щоб візуально збільшити простір або розмежувати приміщення. Якщо встановити розсувний варіант, можна заощадити простір. Їх можна обрамляти або залишати без оправи. Звукоізоляція у них низька, та й міцність поступається будь яким іншим варіантам дверей.

Пластикові двері легкі, досить міцні. Такий тип дверей – хороший варіант, особливо якщо вони комбіновані з металлом. Обробляються натяжкою декількох шарів пластика, або фарбуються. Їх особливість і переваги в легкості, необмеженісті колірної гами та унікальності дизайну.

Класифікація дверей за способом відкривання

 • Найпопулярніший вид – це розсувні двері. Їх можна встановити в якості вхідних або міжкімнатних дверей. Їх можна робити зі скляними вставками або глухими. розсувні двері вимагають простору, тому їх краще встановлювати в просторих кімнатах (у вітальні, або в їдальні).
 • Розсувні двері застосовуються в будь-яких інтер’єрах. З ними можна легко робити перепланування в будинку. У таких дверях також можна використовувати скло. Такі двері добре підійдуть для зонування приміщення.
 • Цікавий варіант – хитні двері. Їх замовляють не так часто. Якщо в будинку є тварини, то це ідеальний варіант. Такі двері встановлюють тільки всередині приміщення.
 • Ще один незвичайний вид дверей – двері, як в салуні Дикого Заходу. Вони схожі на розсувні, відкриваються в обидві сторони. Можливо, будуть добре виглядати при вході в кухню.

Якщо квартира або кімнати в будинку малогабаритні, то краще віддати перевагу розсувним, або купейного типу дверям. Якщо хочеться створити незвичайний інтер’єр або житло стилізовано під якусь тематику, сміливо можна брати двері, що відкриваються в дві сторони. Можна поекспериментувати зі скляними варіантами.

Розсувними можуть бути як внутрішні, так і вхідні двері, із застосуванням сучасної автоматики. Розсувні двері широко використовуються для шаф-купе. Розсувні двері “ховаються” в порожнину стіни або рухаються паралельно їй. Двері кріпляться на верхніх, нижній або обох направляючих.

На вибір дверей впливають різні фактори: фінансові можливості покупця, особливості дизайну будинку і інтер’єру, любов до комфорту і затишку.

Отже, підбиваючи підсумки вищесказаного, можна визначити основні критерії вибору вхідних дверей:

 • шумоізоляція;
 • довговічність;
 • надійність і захист;
 • міцність;
 • теплоізоляція.

Висновок

До покупки дверей потрібно підійти з розумом. Це забезпечить безпеку, комфорт. А правильно підібраний дизайн потішить свого власника і гостей будинку. оздоблювальними матеріалами. При виборі моделі дверей необхідно пам’ятати основне дизайнерське правило – двері, що знаходяться в полі зору одночасно, повинні бути в одному стилі для гармонійного сприйняття інтер’єру.

Важлива також і така складова. При проектуванні приміщення потрібно враховувати те, що двері повинні відкриватися з приміщення, назовні – по шляху можливої евакуації.

(Visited 587 times, 1 visits today)