Види профнастилу і його особливості

         

Існують різні типи профнастилу, що розрізняються по сфері застосування:

Покрівельний

Його застосовують при покритті легких і непроникних дахів, але при цьому мають тривалий термін використання. Незважаючи на свої характеристики, такий тип профнастилу досить жорсткий, тому йому не страшні великі навантаження. Часто можна побачити, що його застосовують при облицюванні, так як він має хороший і дуже навіть привабливий зовнішній вигляд.
Плюсами покрівельних профільованих листів можна сміливо назвати тривалий термін експлуатації, легка вага і відносно нескладний монтаж.

Покрівля з профнастилу

Профнастил – це хороший матеріал для покрівлі будинку

Несучий профнастил

Іноді необхідно створити додаткові частини або відсіки будинків і конструкцій, на які в майбутньому будуть здійснюватися значні навантаження. Тоді і приходить на допомогу несе профільований лист. Він відрізняється наявністю високого профілю і борозенками на складках (гофре).
Цей тип матеріалу перевершує своїх конкурентів по багатьом факторам, наприклад, його можна замовити необхідного розміру. Також при невисокій ціні має хорошу якість, тому виробники та гарантують тривалість використання несучих профільованих листів. Не можна не відзначити також невелика вага і відсутність труднощів при монтажі.

Стіновий

Ціна за цей вид продукції доступна для будь-якого споживача. Його відмінною рисою є те, що він може запобігти виникненню корозії. Ці два фактори впливають на те, що популярність профільованих листів такого типу з кожним роком зростає все більше і більше. Найчастіше його використовують при зведенні огорож і стін з обох сторін (всередині і зовні).
Якщо коротко позначити переваги стінового профнастилу, то це буде його низька вартість, легка установка і невелика маса.

Класифікація за типом захисного покриття

  • Покритий цинком або алюцинком (нагадую, що алюцинк – суміш таких металів як алюмінію і цинку)
  • Покритий полімерним складом (тобто сумішшю, наповненою високомолекулярними хімічними сполуками)

Покриття виробляється з метою запобігання виникнення корозії металу.

Оцинковка

Найбільш простий метод захисту, на думку бувалих будівельників і людей, часто користуються послугами будівельних компаній. Він полягає в опусканні профнастилу в рідкий цинк, так на ньому з’являється захисний шар. Така готова продукція є найдешевшою, якщо порівнювати з наявними аналогами.

Алюмінооцинкований профнастил

У цьому методі захисту використовується суміш цинку і алюмінію, а також кремнію для виникнення міцного зв’язку між цими металами. Цей спосіб має більшу стійкість до корозій, ніж попередній метод.
Цей вид профнастилу дуже добре підходить для дахів будівель, розташованих недалеко від моря або у виробничій зоні. Експерти радять гарантувати профільовані листи, і тільки після цього наносити полімер по всій поверхні. Така черговість дій забезпечить збільшення міцності матеріалу.

Пластізол

Найміцніший в порівнянні зі своїми аналогами, добре захищає поверхні від механічних пошкоджень. Чи не схильний до впливу клімату і перепадів температур, тому і застосовується в складних умовах клімату. Тобто робимо висновок, що навколишнє середовище не впливає на стан описуваного матеріалу. Єдиним мінусом може бути його вицвітання.

Поліестер

Є тим самим міцним і декоративним полімером, що використовується в якості покриття більшості матеріалів. Безумовною особливістю поліестеру можна назвати те, що тривалий час він не втрачає свій колір. А також успішно протистоїть як спеці, так і мороз. Більш того, його важливою характеристикою є його зовнішній вигляд: значний, солідний і презентабельний.

Пурал

Та сама новинка, яку всі так довго чекали. Його особливу властивість є підвищена стійкість до ультрафіолету. Може бути використаний як для дахів, так і для облицювання будівель.

Покриття PVDF

Створено спеціально для протистояння різноманітним природним умовам і катаклізмів. Також він довгі роки не втрачає свій колір. Більшість використовують його для обробки фасадів будинків, ніж для дахів.
Покрита лаком і фарбою багатошарова плівка потрібна для закріплення полімерного захисту профлистів. Цю процедуру необхідно виконувати регулярно, приблизно кожні кілька років: це ще більше скоротить ймовірність появи корозії.

(Visited 605 times, 1 visits today)