Використання декоративних камінів з гіпсу і фальш камінів в інтер’єрі

         

Кожна людина намагається зробити свій будинок затишніше і привабливіше, щоб тут була можливість відволіктися і провести час в теплій атмосфері. Існує маса способів, які розробили дизайнери, для досягнення такого ефекту, але самим затребуваним і бажаним для багатьох є камін. На жаль, можливість поставити вдома такий елемент інтер’єру може не кожен, а тільки володарі приватних будинків, квартир старої споруди і верхніх поверхів багатоповерхівок.
Втім, всім іншим засмучуватися не варто, тому що є відмінний спосіб, який допомагає зробити вдома куточок затишку, використавши фальш-камін або камін з гіпсу. Прикрасити такий камін радимо декоративними елементами, які можна знайти на сайті https://decorchuk.com.ua/product-category/iskustvennye-yagody/

Фальш-камін з гіпсу

Фальш-камін з гіпсу

Різновиди по зовнішній ознаці:

  1. Повноцінні імітації. Такий варіант зовні практично не відрізняється від справжнього каміна. Він має масу варіантів виконання, і вибір буде залежати виключно від фінансових можливостей і пріоритетів вибору. Функцій може бути багато, наприклад, глибина, як у справжнього – до 40 см або наявність звуку тріскаються дров.
  2. Умовні імітації. Такий варіант більш економічний і не сподобається цінителям. З першого погляду відразу зрозуміло, що це просто декоративний елемент. Такі каміни ледь виступають зі стіни, максимальна глибина складе не більше 20-ти см. Всередині може бути різний вміст – і електричне полум’я, і добірка свічок, і навіть просто красива ваза. Їх особливістю є те, що вироби можна переносити з однієї кімнати в іншу.
  3. Символічна імітація. Зовсім простий варіант, націлений більшою мірою на підтримку стилістики. Він може бути просто намальований на стіні або виконаний з простих елементів, наприклад, дерева або гіпсу.

Різновиди за функціями:

  1. Обігрівачі. В їх будова включений і замаскований обігрівач, який здатний опалювати цілу кімнату. Розрізняються вони по потужності і фірмам-виробникам. Дана модель чудово підійде для великих кімнат, які погано прогріваються або мають погане освітлення.
  2. Декоративні. Чи не несуть абсолютно ніякої функціонального навантаження, максимум, у чому можна їх використовувати – це зберігання сувенірів та інших елементів, які розташовуються на верхній горизонтальній поверхні. Але, як правило, вони розраховані просто на надання затишку. Найпоширенішим варіантом таких декоративних каменів є готові декоративні каміни з гіпсу, так як є безліч варіантів на вибір які підійдуть для будь-якого стилю приміщення.

Різновиди за місцем розташування:

  1. Пристінні. Найпоширеніші і затребувані. Вони кріпляться до стіни або в стінну нішу, а підстава прилягає прямо до підлоги. Зручність таких моделей полягає в тому, що на верхній консолі можна розташувати що завгодно, наприклад, телевізор або сувеніри.
  2. Кутові. Розташовуються в кутку кімнати. Все залежить від розмірів, якщо це зовсім скромний варіант, то він економить простір, а якщо великий, з масою декоративних елементів, то навпаки, розрахований тільки на великі приміщення.
  3. Підвісні. Відмінний варіант, особливо для невеликих кімнат, так як дозволяє задіяти простір знизу під щось дійсно потрібне і функціональне. Камін може бути лише умовним або символічним.
  4. Якщо є потреба в фальш-каміні, а ремонт вже закінчено або просто не планується, то можна купити готовий варіант з гіпсу. Ринок перенасичений пропозиціями всіляких моделей, оформлених по-різному. Вартість коливається в дуже широких межах, але в більшій мірі вона залежить від виробника, ніж від дизайну. Варто враховувати і особливості монтажу, тому що, як правило, він обійдеться в половину вартості виробу.

Якщо є бажання зробити цей елемент декору самостійно, то можна з легкістю це здійснити, тому що змайструвати каркас зовсім не складно. Можна проявити уяву і наклеїти, наприклад, багет від картини або використовувати старий телевізор, але є варіанти естетичні і прості. Найпоширенішим матеріалом є гіпсокартон. Він дуже простий у використанні, демократичний за ціною і може піддаватися будь-якій обробці і декоративного покриття. Наступними, за поширеністю, вважаються дерев’яні елементи. Ну а в цілому, використовувати можна і метал, і скло, і панелі, і навіть пеноблокі. Після споруди виникає потреба в обробці, тому тут теж потрібно певну увагу і фантазія. Найлегше покрити фарбою, але це занадто просто і остаточний вигляд буде незавершеним, тому можна додати намальовані елементи. Дерев’яне оформлення, може бути, і виглядає натурально, але зате неправдоподібно і заурядно. Керамічна плитка або керамограніт роблять фальш-камін холодним і малопривабливим, хоча для деяких інтер’єрів це найкращий варіант. Декоративна штукатурка і штучний камінь – одні з найпоширеніших варіантів, але, знову-таки, підійдуть не кожному каміну і не до кожного стилю інтер’єру.

Фальш-камін можна зробити і своїми руками

Фальш-камін своїми руками

Після того, як фальш-камін наповнив приміщення елегантністю і затишком, саме час подумати про те, як його задекорувати і правильно вписати в інтер’єр кімнати. Перед каміном можна поставити крісло, постелити килимок або шкуру, особливо якщо це дорога імітація. На поверхні, як говорилося вище, можна розставити статуетки, сувеніри або, якщо є, кубки та нагороди. Неймовірно і воістину затишно виглядає фальш-камін в декоративному оформленні свічками.

(Visited 1,182 times, 1 visits today)