Вивіз сміття як бізнес: поради та секрети для підприємців-початківців

         

Сміття є унікальним ресурсом: платити готові і за його придбання, і за продаж. При цьому він невичерпний. Щорічно кожен житель виробляє 300-400 кг побутового сміття. Це означає, що на місто з населенням 1 млн. людей припадає 300-400 тонн сміття в рік. І з часом це число лишне зростає. На цьому базується бізнес ідея.

Актуальність бізнесу на смітті

В Україні накопичилася величезна кількість побутового сміття, що вимагає термінової утилізації. На даний момент в країні переробляється лише 1% твердого сміття, а понад 31 мільярда тонн залишаються неутилізованими. Скористатись послугами по вивозу сміття можна на сайті http://www.podsobnik.com.ua/vivoz-stroymusora/

З цих мільярдів тонн близько 60% є вторинною сировиною і підлягають переробці. До такого сировини відносяться папір, метал, скло, полімери і т.д. Але сміття продовжує збиратися на звалищах і забруднювати навколишнє середовище.

Як відкрити свій бізнес на смітті з невеликим бюджетом

Досвідчені гравці на ринку говорять, що найбільш складний етап підготовчий, коли необхідно оформити все офіційно, отримати всі погодження і дозволи згідно з чинним законодавством. Іншими словами, вам потрібно створити свою компанію, відповідальну за вивезення сміття з певних місць районів (вибирайте зручну для вас форму, ТОВ або ПП).

Сьогодні питання про утилізацію сміття, що став екологічною проблемою, обговорюється на всіх рівнях – і, тим не менш, до цих пір не вирішено. Проблема утилізації сміття в XXI столітті здається безглуздою тому, що на кожному етапі процесу можна робити гроші практично з нічого.

Не так давно сміттєвий бізнес не вважався високорентабельним. Але зараз ситуація кардинально змінилася. По всій території нашої країни знаходиться величезна кількість звалищ, які необхідно очищати. Та невелика кількість заводів з переробки, що діють в Україні, не справляється з масштабами роботи.

Бізнес ідея, ґрунтується на переробці відходів та не втратить своєї актуальності, поки людство буде їх проводити. І цей процес навряд чи припиниться, поки ми живемо як суспільство споживачів.

Сортування сміття – специфічна проблема для України

Переваги та недоліки бізнесу на смітті

Нерідко в бізнес-статтях про переробку сміття зустрічається думка, що ця сфера з низьким рівнем конкуренції, але це далеко не так. Те, що в сегменті мало учасників – не означає, що мало хто хоче займатися переробкою сміття. Це означає, що не кожен бажаючий може в неї потрапити.

У той же час не можна сказати, що в сфері немає місця новим гравцям. Почати свою справу можна, але ринок має свою специфіку, яка може ускладнюватися зі зміною законодавства. Тому тим, хто хоче відкрити подібний бізнес на смітті, потрібно постійно тримати руку на пульсі і ретельно вивчати все, що відбувається на ринку. Слід спілкуватися з іншими учасниками ринку, аналізувати дії конкурентів, відвідувати заходи, що організовуються міністерствами, виконавчою владою, і т.д.

Чому варто відкривати бізнес на смітті

  • Актуальність. Її можна побачити майже в кожному аспекті, починаючи з того, що це приносить користь екології і закінчуючи тим, що це справа приносить власнику великий прибуток.
  • Підтримка місцевої влади. Дану сферу фінансують погано, тому місцева влада може надати вам сприяння в організації вашого бізнесу.
  • Необмежені запаси сировини.
  • Висока рентабельність бізнесу, яка становить 60-70%.
  • Можливість почати з малих обсягів. Навіть якщо у вас немає фінансової можливості побудувати сміттєпереробний завод, можна обмежитися невеликим цехом. Він не вимагає великих вкладень, але при цьому приносить гідний прибуток, що дозволить в подальшому розвинути бізнес.

З якими складнощами можна зіткнутися:

Високі вкладення. Устаткування навіть для невеликого цеху по переробці ТПВ досить дороге.

Бюрократія. Складнощі можуть виникнути на етапі отримання дозволів від контролюючих органів, а також з реалізацією переробленої сировини зі сміття. Існує безліч бюрократичних складнощів, щоб створити підприємство і працювати легально: ліцензії, дозвіл, виділення санітарної зони, підготовка проекту і інші нюанси перетворюють процес запуску бізнесу в трудомісткий і тривалий процес.

Висока конкуренція. Не варто організовувати свій бізнес на смітті в регіонах, де вже є аналогічні підприємства. Подолати конкуренцію в такому випадку буде практично неможливо.

Немає сортування сміття. В Україні є специфічна проблема – немає підготовчого сортування сміття та роздільного збору відходів, що значно ускладнює весь процес переробки. Для того щоб підготувати сировину для переробки, підприємству потрібно багато робочих для сортування побутових відходів, а це вже невигідно для ведення бізнесу. Звичайно, існують автоматичні лінії сортування сміття, але настільки дороге устаткування доступно не кожному бізнесменові.

Як створити підприємство по переробці і вивозу сміття та працювати легально

Юридичні аспекти бізнесу на смітті

Перш ніж почати бізнес на смітті, необхідно отримати дозвіл на цю діяльність. Цим займається Міністерство екології, яке видає ліцензію на право проводити збір і переробку твердих побутових відходів. А для цього потрібно пройти спеціальну екологічну експертизу, яка дозволить отримати висновок. Вона проводиться місцевим (міським або обласним) департаментом природокористування. Особливість укладання в тому, що воно видається підприємцю разово і діє весь період існування компанії. Його вартість становить близько 6000 грн.

Крім того, вам буде потрібно отримати дозволи від санітарної та пожежної служби, а також комунального і водного господарства. Для цього ви повинні скласти проектну документацію з детальним описом технологічних процесів на вашому підприємстві. Ці висновки обійдуться вам приблизно в 1000 грн. Також щороку ви повинні отримувати в міністерстві дозвіл на зберігання ТПВ на території.

(Visited 894 times, 1 visits today)