Як доглядати за паркетом

         

Навряд чи хто буде сперечатися з тим, що паркет є справжньою окрасою в будь-якій квартирі. З такими підлогами приміщення набуває ознак аристократичності. Серед різноманіття підлогових покриттів паркет має цілу низку переваг і стоїть по відношенню до них як би на сходинку вище.
Але для того, щоб паркет не втратив свій презентабельний вигляд, за ним слід доглядати. Відсутність догляду зробить паркет звичайним непоказним покриттям. Надмірні навантаження, бруд зіпсують не тільки його зовнішній вигляд, а й призведуть до втрати його властивостей.

У чому полягає захист паркету

Найбільш популярним варіантом захисту є покриття поверхні паркету лаком. Використання подібного способу збільшує термін експлуатації покриття і зовні робить його більш привабливим. Але і покриття лаком вимагає також не меншої догляду. Це роблять за допомогою спеціальних засобів, які є у вільному продажу.
Для догляду використовують поліроль, до складу якої входить віск. Для запобігання від бруду і підвищеної вологості паркет допоможе захистити твердий віск. Обробку з його допомогою необхідно проводити з певною регулярністю. Якщо на паркетні підлоги діє підвищене навантаження, то така обробка проводиться набагато частіше.
Для того, щоб з поверхні паркетної підлоги видалити забруднення, використовують клінери. Вони є у продажу в концентрованому вигляді. До необхідного робочого стану їх розводять водою в пропорції, зазначеної в інструкції по застосуванню. Клинер зруйнує бруд, але шар лаку при цьому залишиться недоторканим. Краще використовувати клінери тих же марок, що має сам паркетний лак.
В якості альтернативного варіанту можна використовувати паркетне масло. Основою для них є натуральні або штучні масла з різними добавками. Їх введення дозволяє підвищити стійкість паркету до зносу. Вони створити захисний шар на поверхні не здатні, але ефективно заповнюють всі дрібні тріщини. Це захищає паркетну дошку від проникнення всередину її вологи і бруду. До складу паркетного масла входить і твердий віск.

Покриття маслом

Покрытие паркета маслом

Покриття паркету маслом

Покриття маслом може мати різну ступінь блиску. У цьому масло схоже з лаком. Але чим більше виражена глянцева поверхня, тим більш ретельного догляду вона вимагає. Справа в тому, що на ній добре помітні навіть дрібні подряпини.
Головна перевага паркетних масел полягає в доступності і легкості процесу реставрації. При покритті маслом шліфують лише пошкоджені ділянки. Якщо паркет покривають лаком, то підлогу необхідно шліфувати повністю. Але, в той же час, масляне покриття на відміну від лаку вимагає більш ретельного догляду.
Скільки може прослужити паркет?

Вплив вологості і температури на паркет

Лакування паркету

Лакування паркету

На термін служби впливає і те, які мікрокліматичні умови присутні в кімнаті з паркетними підлогами. Паркет буде в безпеці, якщо в приміщенні підтримувати оптимальну вологість і температуру. Якщо в приміщенні герметичні вікна і погана вентиляція, з таким завданням впоратися досить складно. Допомогти в цій справі може використання зволожувача повітря.
Якщо у кого-то його немає, можна поставити в кімнаті акваріум. Добре, якщо в кімнаті є кондиціонер.
Навіть при ретельному догляді все одно через певний час реставрації не уникнути. Все одно настане момент, коли пів потребують ремонту. Лакове покриття змінюють кожні 5 або 10 років. Термін визначається інтенсивністю навантаження на підлогу. Необхідно буде повністю видалити старий лак, а на його місце нанести новий шар. Разом з лаком знімається і поверхневий шар дерева. Паркет служитиме, поки повністю не зноситься паркетна дошка. Іншими словами, знімати вже буде нічого.
При порушенні цілісності буде потрібно проведення більш складного ремонту. Планки, які сильно зносилися, необхідно замінити. Слід зазначити, що час впливає на колір паркету. При заміні планок нові елементи можуть виділятися на загальному тлі. Для компенсації цього недоліку багато хто вдається до способу покриття підлог художнім паркетом.

(Visited 642 times, 1 visits today)