Як облаштувати невелику ванну кімнату

         

У кожного з нас вдома є ванна кімната – велика чи маленька, це вже інше питання. Напевно, в сучасних новобудовах квадратних метрів стало побільше, ніж в багаторічних будинках. Значить і ванна в своєму розпорядженні такі «квадратами», що можна розмістити навіть джакузі. А ось люди, які живуть в квартирах, побудованих ще в Союзі, так званих «хрущовках», не можуть похвалитися зайвими метрами. Але монолог, сказаний в легендарному фільмі “Іронія долі” залишається в силі і зараз, а саме – «яка лазня дівчина, у нього в квартирі є ванна». Ось ми і до цього дня приймаємо водні процедури в таких скрутних «кімнатках».

Схематичне зображення облаштування туалету в хрущовці

Як облаштувати невеликий туалет в хрущовці

Як таку невелику площу під назвою ванна кімната збільшити?

Мала ванна кімната вимагає певної декоративної дисципліни при плануванні ремонту. Правильна організація ванної кімнати з обмеженим простором в стильний і зручний спосіб для всіх членів сім’ї, може бути проблемою. У цій ситуації, варто пам’ятати, що є декілька перевірених принципів.

Для невеликих ванних кімнат, де площа не більше чотири квадратних метра, кожен сантиметр, навіть міліметр, на рахунку. Якщо ви хочете вмістити на такій малій площі раковину, душ і туалет, потрібно звернутися до перевірених рішень, які стануть на заваді створенню почуття знаходження в тісній клітці. Ванна кімната з невеликими розмірами може бути зроблена просторою та стильно облаштованою. У цьому і полягає секрет проведення успішного ремонту та створення інтер’єру ванної кімнати.

Перше принципове рішення

Організацію ванної кімнати потрібно починати з урахуванням мінімального вільного простору між будь-якими пристроями, так, щоб ви могли мати можливість їх щоденного комфортабельного використання. При раковині така площа повинна бути приблизно сто на сімдесят сантиметрів, ваннами або душового піддону – не менше п’ятдесяти сантиметрів. Порахувавши ці вільні метри, ви застосуєте їх для досягнення функціональних рішень, при проведенні ремонтних робіт, пов’язаних з облаштуванням ванної кімнати.

Друге: купуйте душову кабіну, а не ванну

Замість ванни буде краще користуватися душем, який може бути встановлений в кутку або між двома стінами вузької кімнати. Нині стіни душової кабіни конструюють із загартованих склопакетів або скляних блоків. У невеликих ванних кімнатах також радикально відходять від лотка і роблять дренажний відведення використаної води, яке ідеально “втоплені” в підлогу. Це дозволить вам отримати зайві сантиметри в ванній кімнаті і створить вид більш сучасного та функціонального характеру внутрішнього інтер’єру.

Душова кабіна з прозорим склом в невеликій ванній

Третій принцип. Придбайте невеликий унітаз

Невелика ванна кімната ставить вас перед вибором унітазу – підлоговий чи підвісний? Краще купувати підвісну інсталяцію для унітазу, де зливний бачок і вся конструкція знаходиться в стіні. Найменші чаші в таких варіантах унітаза мають від сорока шести сантиметрів в довжину. Стандартні ж, як правило, близько сімдесяти сантиметрів завдовжки і тридцять сім сантиметрів шириною. При невеликих розмірах ванної кімнати це дійсно суттєва різниця. При плануванні монтажу підвісного унітазу слід врахувати ширину рами, близько дванадцяти сантиметрів, і гіпсокартону, яким ми її обкладемо, в цілому п’ятнадцять-двадцять сантиметрів. Простір над рамою можна декоративно використовувати, наприклад, у вигляді освітленої полки або шафки.

Невеликий підвісний унітаз в хрущовці

Четверте. У малій ванній кімнаті застосуйте яскраву колірну гамму

Щоб ванна виглядала більш просторою її треба зробити в світлих тонах. Варто зауважити, що глянцеві поверхні відбивають світло, таким чином, що візуально збільшують кімнату. Керамічну плитку також краще купувати менших розмірів, але це не є необхідною умовою. Більш важливим буде, щоб спеціальна затірка для плиткових швів була схожого кольору з використаними керамічними плитками.

Душова кабіна об’єднана з туалетом в невеликій ванній кімнаті

У підсумку можна ствердити, що застосувавши, при ремонті маленької ванної кімнати, такі чотири прості способи, можна з останньої зробити добре облаштоване і просторе приміщення.

(Visited 1,344 times, 1 visits today)