Як підготувати підлогу до ремонту та визначити її рівність

         

Робота з укладання підлогових покриттів займає важливе місце в ремонті квартир. Вирівняти підлогу, вибрати підлогове покриття, укласти її красиво і якісно — це та багато інших завданнь стоять перед тими, хто затіяв ремонт у квартирі.

Як підготувати підлогу до ремонту та визначити її рівність

Як підготувати підлогу до ремонту та визначити її рівність.

Підготовка поверхні підлоги — це перший етап ремонтних робіт у будинку. На даному етапі оцінюються рівність поверхні і надійність кріплення старого покриття. Якщо основа недостатньо рівна, її вирівнюють. Ненадійне старе покриття демонтують. Однак у деяких випадках можна класти ламінат поверх лінолеуму, кахель — поверх старої кахляної плитки, ковролін — поверх дощатої підлоги, лінолеум можна укласти на рівний шар такого ж.

Готовність підлоги до укладання підлогового покриття залежить в першу чергу від того, наскільки вона рівна. Рівність підлоги визначається горизонтальним рівнем. Рівність підлоги не слід визначати на око. При цьому необхідно звернути увагу на кілька важливих основних параметрів. Лише оцінивши їх у комплексі, можна з’ясувати, чи потрібні підготовчі роботи. Якщо так, то в якому обсязі і яка кількість матеріалу потрібно для їх виконання.

Укладка ламінату своїми руками.

Укладка ламінату своїми руками.

Відхилення поверхонь від осей або від заданих площин — найважливіший показник, який характеризує готовність підлоги до укладання. Щоб це визначити, рівень укладають на поверхню підлоги відразу в декількох напрямках. Допустиме відхилення має становити не більше 0,2 %, тобто на кожен метр довжини не повинно перевищувати 2 мм.

Якщо даний показник виходить за зазначені рамки, підлогу вирівнюють по одному рівню площини. Однак, іноді поверхні підлоги потрібно надати певний ухил (наприклад, в душовому приміщенні лазні). Для цього застосовують особливу рейку, яку підкладають під рівень, використовуючи її як шаблон.

Рівність площини підлоги — інший важливий показник, який беруть до уваги при визначенні готовності підлоги до укладання. Потрібно встановити, чи є на поверхні підлоги якісь нерівності: горби, ями і т. п. Для їх виявлення використовують еталон (це може бути не тільки рівень, але навіть просто рівна дошка), який прикладають до поверхні підлоги. Наявність зазорів між поверхнею підлоги і еталоном говорить про похилість площини підлоги. Якщо ширина зазору перевищує 2 мм, слід усунути нерівності.

Як визначити рівність площини підлоги.

Як визначити рівність площини підлоги.

Специфічний параметр, який визначають лише при укладанні підлогового покриття, — відносна висота поверхні підлоги. Справа в тому, що в різних приміщеннях цей показник може бути неоднаковим. На перший погляд, жодних проблем у цьому немає. Достатньо лише вирівняти підлогу по перших двох параметрах і можна приступати до облицювання. Насправді ж не все так просто, оскільки в туалеті і ванній кімнаті підлогу зазвичай роблять трохи нижче, ніж в інших кімнатах.

Перевірка рівня підлоги у ванній кімнаті

Перевірка рівня підлоги у ванній кімнаті

Це необхідно для того, щоб у разі витікання, вода не проникла в житлові приміщення. Регулювати висоту підлоги можна різними способами. Для підвищення рівня підлоги використовують стяжку. Набагато важче зробити рівень підлоги нижче, оскільки для цього потрібно знімати зайві шари з допомогою перфоратора або інших підручних засобів.

(Visited 498 times, 1 visits today)