Як позбутися мурах в приватному будинку?

         

З настанням весни багато дачників стикаються з такою проблемою, як пробудження різного роду комах. Найбільше побоювання у власників заміських дач викликають мурашки. Мурахи люблять пробиратися в будинки цілою колонією і навіть можуть побудувати там мурашник, якщо господар вчасно не вижене їх. У цій статті докладно описано, як позбутися мурах в приватному домі.

Способи позбавлення від мурашок

Головною причиною появи мурашок в житлі є недотримання чистоти. Всіх комах приваблюють залишки їжі на посуді, крихти на підлозі, розсипаний цукор, липкі залишки будь-якого солодкого продукту і мурахи не виняток. Тому необхідно навести порядок по всьому будинку, щоб після боротьби з мурахами, їх нічого не приваблювало повернутися в цей дім.

Як позбутися мурах в приватному будинку

Наступним кроком слід визначити, де знаходиться мурашине гніздо, на території будинку або далеко від нього. Від цього залежить методика боротьби з цими комахами.

Якщо гніздо знаходиться поза територією будинку, то позбутися від навали мурашок допоможуть деякі рослини. На шляхах, через які повзуть мурахи потрібно розкласти листя м’яти і лавра, а також можна натерти ці місця часником або камфорною олією.

Якщо мурашине гніздо знаходиться не в домі, а на ділянці, то найпростіше буде залити мурашине житло великою кількістю окропу або розчином із води та мила. На жаль, цей простий і доступний спосіб не завжди допомагає в боротьбі з мурахами через те, що гніздо дуже швидко розростається і в ширину і вглиб.

Проти мурах, які оселилися безпосередньо вдома, допоможе дезінсекція житла спеціальними хімічними препаратами. Необхідно обробити весь будинок, включаючи всі щілини і кути. Це найефективніший і в той же час складний спосіб, так як потрібні хімічні засоби захисту і знання правил безпеки по їх використанню. Житло доведеться залишити на час травлі мурах, що складе кілька днів.

Безпечніше і простіше використовувати спеціальні приманки для мурашок з отруйним вмістом. Головний недолік цього способу в порівнянні з дезінсекцією полягає в тому, що приманка вбиває не всіх мурах. Справа в тому, що за їжею виходять тільки робочі мурахи, в той час як матка, яка їх народжує, знаходиться в безпеці. Тому така боротьба з мурахами може надовго затягнутися.

Народні методи боротьби з мурахами

Якщо приманки обходяться занадто дорого, то можна зробити саморобні, благо є безліч рецептів отруйної суміші для мурашок. Ні в якому разі не можна підпускати домашніх тварин до мурашиним приманок, так як ті теж можуть отруїтися.

Методи боротьби з мурахами

Серед народних методів також є ефективний спосіб боротьби з мурахами. Характеризується він повільної ліквідацією мурашиної колонії.

Борна кислота змішується з жовтком круто звареного яйця. Отриману суміш необхідно замісити разом з медом або цукровим сиропом в тісто. З тіста ліпляться невеликі коржі, які в підсумку потрібно розмістити в цікавих для мурах місцях. Отрута уповільненої дії буде віднесена мурахами в їх гніздо до матки і іншим мурашкам і поступово перемога над мурахами буде здобута.

Як уникнути повторної атаки мурах

Позбувшись від мурашиної напасті, слід періодично проробляти кілька наступних дій, щоб цього більше не повторювалося:

  • ніяких крихт і залишків їжі, розкиданих по всьому будинку;
  • замазати всі тріщини клеєм або шпаклівкою, щоб загородити шлях комахам;
  • промити підлоги водою невеликою кількістю оцту або камфорної олії для профілактики.

Підводячи підсумки можна однозначно заявити, що від набігу мурах далеко не просто позбавитись, як це могло спочатку здатися, тому така ситуація чудово вчить не ставитися халатно до господарства по дому.

(Visited 806 times, 1 visits today)