Як правильно підібрати інтер’єр для кухні

         

Планування кухні – процес цікавий і творчий. З одного боку, планування залежить від господарів квартири, їх переваг, кількості членів сім’ї, наявності або відсутності дітей. З іншого – від більш зовнішніх обставин, як наприклад, площа приміщення або матеріальні можливості власника. Тим не менше є кілька універсальних рекомендацій, які допоможуть якісно організувати затишний і функціональний кухонний інтер’єр при будь-яких умовах.

Маленька, але красива і затишна кухня

Як правильно підібрати плитку для кухні

Звичайно, плитка – це практично: її легко витирати, не страшно забруднити нові після ремонту стіни, іноді вона дуже красива сама по собі. Але чим більше стіни кухні обліплені плиткою, тим менше відчуття домашнього затишку. Посилюється ефект якогось «кухонного» приміщення. Плитку, звичайно, потрібно використовувати, але тільки біля кухонної плити і, ще вона може бути біля стільниці. Воплотіте в життя свої мрії з плиткою в дерев’яних тонах. Покладіть їх на кухні, і ви отримаєте вид, про який мріяли, за набагато менші гроші. Існує величезний вибір плитки, придатної для кухонних стін і для підлоги на кухні. Плитка ручної роботи – це найекономічніший варіант, тому що за такою плиткою найпростіше доглядати.

Натуральний камінь – дорожчий вибір, але володіє красою та індивідуальністю. До кам’яних плитках пред’являються більш суворі вимоги щодо догляду, ніж до штучних, але, слідуючи простим правилам, ви зможете зберігати камінь в прекрасному стані протягом довгих років.

Правило трикутника

Кухня складається з трьох основних функціональних зон: зона зберігання продуктів (холодильник), центр обробки продуктів (плита) і мийний центр (раковина). Правило трикутника говорить, що ці три центри повинні бути розміщені на невеликій відстані. Це в значній мірі оптимізує процес готування і саме переміщення по кухні. Перебір – це ж теж не добре. Якщо розмістити вищезгадані зони дуже близько, то двоє там можуть не развернутися. Арсенал вмілої господині (або господаря) може складатися з безлічі потрібних і не дуже предметів. А кухонне спорядження не завжди декоративне. Тому якщо використовувати багато меблів з прозорими скляними дверцятами, зміст шафок додасть приміщенню хаотичності та засмічення.

Планування меблів

Існує 4 головних способів розміщення меблів на кухні: лінійний, паралельний, Г-подібний і П-подібний. Лінійний спосіб організації інтер’єру на кухні передбачає розстановку меблів вздовж однієї стіни , що вельми просто і зручно. Холодильник, плиту і мийку в даних умовах слід чергувати зі стільницями.

Паралельне планування підходить для вузьких приміщень. В такому випадку кухонні меблі і техніка розставляються один навпроти одного, уздовж стен. Доволі поширене планування Г-подібне. Таким чином розставляють кухонні меблі в великих квадратних або прямокутних приміщеннях. Переміщатися і працювати в таких умовах, мабуть, зручніше, ніж при лінійної розстановці. Г-подібне планування дозволяє розмістити трикутником згадані вище кухонні зони.

П-подібний спосіб організації інтер’єру кухні найпоширеніший. Може бути тому, що він самий функціональний і єдино прийнятний, коли мова йде про маленькі кухні. Оснащення розставляються уздовж всіх стін. Мінус П-образного планування в тому, що обідню зону доведеться перенести в іншу комнату. Звичайно, є і більш екзотичні варіанти, наприклад Г-подібна розстановка меблів з барною стійкою, плюс винесені в центр мийка, кухонна плита і стільниці. Але подібні маневри допустимі тільки у великих приміщеннях.

Декілька слів про стільницю

Стільниця може бути практичною і красивою одночасно. Штучний або натуральний камінь ідеально для неї підійде. Це надійно, зручно і красиво. Більш економні матеріали для стільниці – це МДФ з ламінованої поверхнею і ДСП. Стільницю зручно ставити між плитою і мийкою. Оптимальна її довжина 120 см. Якщо стільницю, мийку і плиту треба розташувати уздовж вікна, то біля вікна краще ставити мийку, а плиту в самому кутку. До слова, якщо господарі готують трохи, то можна купити собі кухонну плиту на 2 конфорки. Так і економніше, і іноді навіть красивіше.

(Visited 902 times, 1 visits today)