Як правильно вибрати камін

         

Ще кілька століть тому камін був невід’ємною частиною будь-якого дому. Біля нього змерзлі господарі зігрівалися довгими зимовими вечорами, він тьмяно освітлював кімнату, коли гаснули останні свічки, біля нього, споглядаючи веселий танець полум’я, великий Шерлок Холмс вимовляв своє знамените: «Це елементарно, Ватсон!»

Час і технічний прогрес внесли в наше життя свої коректури. Ми давно не обігріваємо свої домівки дровами, електричне світло істотно знизило використання свічок, але думка про камін, як про символ затишного та надійного домашнього вогнища, як і раніше гріє наші серця. Що ж, завдяки сучасним технологіям в цьому немає нічого неможливого. Давайте навчимось правильно обирати камін!

Який камін вибрати для заміського будинку справа відповідальна

Де ж розташувати камін

У більшості готових проектів місце під камін уже заплановано. Але камін можна влаштувати і в уже готовому, і навіть в старому будинку. Перш за все, вам потрібно вирішити ряд питань.

Достатня кількість повітря

Піклуючись про збереження тепла, ми ретельно герметизиємо наші оселі. Камін (особливо традиційний відкритий камін),  який розпалюють дровами, вимагає значного надходження повітря. Найкраще підвести повітря по окремому каналу, якщо ж неможливо розгерметизувати вікна, то необхідно встановити на них провітрювачі з автоматичним регулюванням повітряного потоку.

Відвід диму

Якщо у вас є старий цегляний димохід – очистіть його, вставте сталеву трубу діаметром не менше 15 см – і ваш новий димар готовий! Якщо вам потрібен новий димар, перед вами дві можливості – новий димар можна побудувати всередині будинку або зовні.

Де розташувати камін у приватному будинку

Зовнішній димохід встановити порівняно легко, але він вимагає серйозного утеплення, а його встановлення також тим або іншим чином позначиться на архітектурному вигляді вашого будинку. Набагато краще внутрішній трубопровід, хоча для його спорудження можуть знадобитися капітальні ремонтні роботи. Димохід може бути розташований і безпосередньо над каміном, і за ним, або поруч з ним, головне – максимально близько, щоб звести до мінімуму число вигинів димоходу.

Міцність фундаменту або перекриття

Вся вага каміна лягає на горизонтальну поверхню підлоги, і може складати і 500, і 1000 кг. Попросіть фахівця розрахувати потрібні цифри та, якщо потрібно, зміцніть перекриття в потрібному місці.

Якщо ці технічні деталі враховані, давайте знайдемо місце для нашого каміну. Найчастіше камін розташовують біля стіни, але він може бути і в кутку, і навіть в центрі приміщення, при цьому топку може бути видно не тільки спереду, але і з боків, і навіть з усіх боків.

Камін в домі може бути навіть у вигляді буржуйки

Цікавий контраст може бути досягнутий, якщо камін помістити біля внутрішніх сходів. Якщо ж ви встановите камін на зовнішній стіні будинку, то ви можете встановити ще один камін – на терасі, спорудивши для них загальний димохід.

Оскільки поблизу каміна, як правило, ми маємо в своєму розпорядженні зону відпочинку, уникайте «прохідних» місць. Чи не занадто добре, якщо в поле зору відпочиваючих знаходяться такі малопривабливі об’єкти, як двері в комору або санвузол. Пам’ятайте, що в безпосередній близькості від каміна, а також на його корпусі ніколи не можна встановлювати газові труби або електричну проводку. Якщо поруч з вашим каміном є вікно – відмовтеся від легких фіранок.

Сучасна промисловість пропонує каміни на будь-який смак. Перш за все визначитеся з типом каміна – закритий чи відкритий.

Як часто ви будете розпалювати камін? Чи хочете ви обігрівати з його допомогою будинок? Відповіді на ці питання допоможуть вам визначитися з вибором каміна.

Традиційний відкритий камін гарний, якщо ви збираєтеся його розтоплювати лише час від часу. Він неефективний для обігріву приміщення, адже майже 90% енергії, що утвориться під час горіння, випаровується. Щоб знизити втрати тепла, плиту каміну слід розташувати якомога нижче.

Єдиний регулятор швидкості горіння – в’юшка, яка дозволяє регулювати силу тяги. Не забувайте закривати її, коли не користуєтеся каміном, щоб не тратити намарне тепло. Іскри, що вилітають з відкритого каміну,  або вугілля є цілком реальною загрозою і можуть спричинити пожежу. Тому підлогу перед каміном обов’язково повинна бути вогнетривкою.

Як виглядає традиційний відкритий камін у домі

В якості додаткового захисту використовуйте спеціальну ширму, вона може бути металевою або з вогнетривкого скла. Ніколи не залишайте відкритий камін без нагляду, особливо вночі. Щоб зола з відкритого каміна не розліталася по кімнаті, її слід видаляти совком кожен раз після використання каміна. Якщо ви вставите колосникові грати, зола буде потрапляти в зольник. Також можна вмонтувати великий ящик під золу на нижньому ярусі, видалити з нього воду можна набагато рідше.

Більш сучасний закритий камін або камін з вкладишем дозволяє використовувати його в якості основного джерела тепла, тому що в будинку з таким каміном залишається 80% тепла, що утворюється при горінні. Холодне повітря нагрівається, проходячи між корпусом топки і обшивкою каміна. Тепло з верхньої частини конвективного ковпака, де є віддушини для теплого повітря, можна розвести по всьому будинку. У порівнянні з відкритим каміном, в закритому каміні набагато більше можливостей для регулювання вогню.

Крім в’юшки тут є ручки, які дозволяють безпечно регулювати надходження тепла. Повітря для горіння в такому каміні потрібно набагато менше. Менше утворюється і золи, і видаляти її значно легше. В якості палива в більшості вставок і касет закритих камінів можна використовувати не тільки дрова, як у відкритому каміні, а й брикетоване, чи навіть кам’яне вугілля.

Як виглядає закритий камін у заміському будинку

Який би камін ви не вибрали, його спорудження найкраще довірити професіоналу. Камін із закритою топкою вимагає регулярної перевірки та обслуговування, як і будь-яке обігрівальне обладнання.

Облицювання каміну

І, нарешті, останній штрих – обробка каміна. Найчастіше каміни обробляють гранітом і мармуром, а також клінкерною цеглою. До речі зверніть увагу на виробництво цегли. Елементи, виконані з гіпсу, можуть зробити ваш камін досить стильним.

Можна облицювати камін кахлями – новими або навіть знятими зі старою кахельної печі. Зрідка для обробки камінів використовують навіть деревину, наприклад, для обробки камінної полиці. Як бачите, можливості для дизайну майже безмежні.

І ось ваш камін готовий. Яскраво палахкотить вогонь, тихо потріскують дрова. У вас в руках келих хорошого вина або пляшечка смачного пива. Життя прекрасне.

(Visited 953 times, 1 visits today)