Як вибрати електричну теплу підлогу

         

Дуже часто про необхідність в підігріві підлоги ми згадуємо вже після того, коли залита стяжка і рівень виведений на необхідну висоту. А як хочеться торкатися до теплого підлогового покриття і вранці в повному комфорті шльопати босоніж по кухні. Що ж робити? І на які критерії поділяються електричні підлоги, і що потрібно для успішного монтажу? Спробуємо розібратися. Електрична тепла підлога буває декількох видів: кабельна, міліматна, плівкова, стрижнева.

Як вибрати електричну теплу підлогу

Кабельна підлога

Кабельна підлога найекономічніший за вартістю варіант, але не по експлуатації тепла підлога. Даний вид підлоги потребує цементної стяжки не менше 3 см. Укладається під будь-який вид підлогового покриття, і під ламінат, і під ковролін і під плитку. Монтаж проводиться, як правило, так:

  • на чорнову підлогу стелиться шар теплоізоляційного матеріалу;
  • потім укладається кабель змійкою;
  • кріпиться і заливається стяжкою.

Потім вже кладеться підлогове покриття. Але в процесі експлуатації даний вид підлоги вимагає більшого часу для розігріву, оскільки це пов’язано з товщиною стяжки.

Мілімат – це електрична тепла підлога, що не вимагає стяжки. Нагрівальний кабель вже закріплений на сітці, яка в подальшому істотно полегшує монтаж. Найкраще під нього так само підстелити теплоізоляційний матеріал для того щоб тепло мало спрямовану дію і не йшла до тих же самих сусідів. А потім розстеляється мілімат, укладається він легко смужками, на всю площу поверхні, що обігрівається. Далі поверх нього можна нанести плитковий клей під плитку, або ж укладати відразу ковролін якщо ви вибрали його як свій вид підлогового покриття. Розігрівається дана тепла підлога досить швидко, але при покупці ціна істотно відрізняється від попереднього.

Плівкова тепла підлога

Плівкова тепла підлога не вимагає стяжки і монтаж ведеться без застосування будь-яких сумішей. Переваги такої підлоги дуже великі: мінімальна товщина нагрівального шару, легкий монтаж, нешкідливість для здоров’я. Монтаж проводиться так, теплоізоляційний матеріал, плівкова підлога, поліетиленова плівка і ваш вид підлогового покриття. При укладанні ковроліну рекомендують додати ДВП для додання жорсткості конструкції, але це суттєво збільшить час розігріву, та й знизить показники тепловіддачі. Під керамічну плитку даний вид підлоги класти не рекомендують, оскільки розігрів ведеться дуже швидко, плитка може просто тріснути. Говорячи про здоров’я, користь виражена в тому, що нагрівання відбувається через інфрачервоне випромінювання, яке іонізує повітря, сприятливо діє на організм в цілому і покращує мікроклімат в приміщенні.

Укладання електричної підлоги в квартирі

Укладання електричної підлоги в квартирі

Стрижнева тепла підлога

Для стрижневої теплої підлоги так само потрібна стяжка 2-3 см, але якщо використовується пісочно бетонна стяжка то вона необхідна порядку 7см. Переваги даного виду електричної нагрівальної підлоги в тому, що вона не боїться «замикання» перегріву, її можна укладати і під меблі, і під техніку і т.п. Для обігріву приміщення як правило вибирається потужність в 150 Вт / кв.м., Але ця потужність береться якщо є додатковий обігрів (батареї, камін і т.д.) В іншому випадку слід вибрати потужність близько 250 Вт / кв.м.

Як заощадити?

Обов’язково встановлюйте термостати, які будуть регулювати температуру електричної підлоги і відключати його в разі потреби без вашої участі. Обігрівати корисну площу (не треба укладати тепла підлога під диваном і т.д). Подумайте добре про вид підлогового покриття, оскільки теплопровідність у всіх різна і щось буде більше або менше віддавати або забирати тепло.

(Visited 350 times, 1 visits today)