Як виміряти і змінити рівень світлового потоку в приміщенні

         

Електричні лампи для створення світлового потоку мають різні характеристики. Лампи в даний час бувають в декількох варіантах виконання – розжарювання, світлодіодні, газорозрядні, натрієві, металогалогенні. Освітлювання прилади з всілякими лампами в залежності від їх числа можуть створювати різні рівні освітлення і комфортності в приміщеннях.

Прості лампи розжарювання в інтер’єрі сучасної квартири

Теплий і холодний спектри

Освітлювання прилади мають теплий і холодний спектри. Для житлових приміщень краще використовувати теплий світловий індекс освітлення, це створить більш високий рівень комфорту. Для медичних установ допустимо використання світла холодного спектра випромінювання.

Світловий потік холодного спектру зазвичай видають енергозберігаючі лампи ртутного типу. Їх можна використовувати в медичних кабінетах та в установах охорони здоров’я. Невелика ультрафіолетова складова в світловому спектрі дозволить незначно дезінфікувати предмети інтер’єру в приміщенні і повітря в кабінетах.

Світлові потоки від спеціалізованих медичних ультрафіолетових світильників призначені для тривалої дезінфекції медичних приміщень:

  • хірургічні зали,
  • процедурні кабінети,
  • перев’язувальні кімнати

Як виміряти світловий потік?

Для цих цілей використовуються прилади, іменовані люксометрами. Вони призначені для вимірювання сили світлових потоків в кімнатах і в робочих приміщеннях. Сила світлового потоку вимірюється в люксах (lx) або люменах (lm). Визначити потужність можна в різних одиницях виміру рівня яскравості ламп.

Випромінювання світла від різноманітних пристроїв можна змінювати за рахунок установки на світильник всякого роду прозорих і напівпрозорих коробів. Ці конструкції з пластика або оргскла допоможуть зробити необхідний фон приміщення (як житлового так і нежитлового). Також конструкція зі скла буде служити як світловий фільтр, прибираючи з спектра деякі складові.

Абажур в поєднанні з теплим світлом лам створює м’яку теплу атмосферу в домі

Для зміни рівня світлового потоку в приміщеннях можна застосовувати точкові світильники з підключеними пристроями регулювання яскравості приладів. В даний час з’явилися моделі світлодіодних ламп, що дозволяють змінювати рівень яскравості світла.

Світлодіодні електротехнічні прилади забезпечують рівний світловий потік в приміщеннях. Дуже зручно застосовувати їх для освітлення в офісах, житлових будівлях і квартирах. Також світлодіодні лампи стали широко застосовуватися в автомобільній електриці, як для підсвічування приладових панелей і автомобільних салонів, так і для застосування в габаритних вогнях і фарах далекого чи ближнього світла.

Комбінація різних джерел світлового потоку

Електричні джерела дозволяють комбінувати побудову світлового потоку за рахунок створення певного порядку при їх монтажі. Прилади в даний час дозволяють створювати комбіноване освітлення за рахунок підключення різних джерел світла – тут можуть застосовуватися стельові, настінні, підлогові джерела випромінювання.

Для створення комфортних умов домашнього освітлення можна скомбінувати різні джерела світлового потоку. Це може бути застосоване в комбінації з настінними і стельовими світильниками, встановленими на підлозі торшери. За допомогою кожного з цих джерел світла можна створювати всілякі комбінації.

Унікальні лампи, такі як ця, можуть наповнити вашу кімнату індивідуальністю

Потік світла в приміщеннях і кімнатах можна змінювати за рахунок переключення різних світлотехнічних пристроїв. Це дозволяє досягти оптимально прийнятного освітлення і створення комфортного режиму для перегляду телевізора або читання журналів чи газет в кімнаті.

Підбір рівня освітлення

Рівень освітлення можна підбирати самостійно за допомогою двох-або трьохклавішних вимикачів, а також за допомогою пристроїв регулювання напруги на джерело світла (електричні диммери).

Диммер освітлення дозволить плавно зменшувати або додавати рівні світлового потоку в приміщеннях, також він потрібен для регулювання зовнішнього освітлення будинку або офісу. Світловий потік від світлодіодних ламп є рівним джерелом, тобто він дає світло без різних пульсацій, як в газорозрядних лампах.

Світло від джерел електричного освітлення можна оптимізувати під свої потреби з використанням фільтрів різного рівня. В якості фільтрів можна використовувати оргскло, кварцове скло, прозорі або напівпрозорі пластикові панелі різної конфігурації.

Застосування пластикових панелей для створення світлових фільтрів – найбільш прийнятний варіант на відміну від панелей з оргскла. Пластикові панелі з часом не будуть втрачати прозорість від впливу сонячної радіації. Якщо застосовувати в якості світлофільтрів панелі з оргскла, то потрібно розуміти, що цей матеріал з часом стає матовим, і світловий потік через такі фільтри погіршується.

Ідеальне нове світло для читання книг увечері

За допомогою різного виду електроосвітлювальних джерел виходять цікаві світлові комбінації. Також в даний час є чимало світлотехнічних пристроїв, що використовують в своїй конструкції лазерні випромінювачі світлового потоку. Самі по собі лазери працюють в різних діапазонах світлового спектру, спектр випромінювання може бути як у видимому спектрі випромінювання, так і в невидимому рівні світла для очей людини.

Лазерні світлові потоки можуть бути як небезпечним рівнем випромінювання для зору людини або тварин, так і безпечним. Все залежить від потужності випромінювача лазерного пристрою і довжини радіохвиль світлового спектру випромінювання.

За допомогою лазерних світлових потоків можна створювати різні просторові ефекти, об’ємні графічні візуалізації (3D, 5D). Також за допомогою лазерних установок робиться всіляке освітлення або підсвічування фасадів будівель чи рекламних банерів.

Світлові потоки від лазерних пристроїв дозволяють отримувати контрастні і чіткі зображення. Вони дають можливість відтворювати тексти, відеозображення (в тому числі об’ємні), якісні фотозображення.

Потік від лазерів, особливо від досить потужних, слід направляти вгору, уникаючи попадання лазерного випромінювання в бік людей або тварин. Попадання випромінювання в очі може завдати шкоди здоров’ю, в тому числі і непоправної.

Світлові потоки різних джерел

Різні потоки від всіляких джерел мають різну силу і інтенсивність свого випромінювання. Лампи розжарювання дають силу рівня свого класу, газорозрядні світлові пристрої ртутного типу забезпечують світіння іншого виду спектра з ультрафіолетової складової. Світлодіодні світильники видають рівний світловий потік (що вельми зручно використовувати в бібліотеках, медустановах). Світлодіоди живляться постійним струмом, тому світло, що виходить від них, не блимає і не пульсує.

Від світлодіодних джерел завжди виходить рівний потік на відміну від ламп інших типів. Для освітлення різних місць необхідно підбирати відповідний світловий потік.

Ртутні лампи краще не використовувати для освітлення в цехах металообробки, так як частота пульсації іноді може збігатися з частотою обертання верстатного обладнання. Ультрафіолетові світильники або натрієві лампи найкраще підійдуть для створення потоку в тепличних господарствах. При такому освітленні урожай в теплицях буде швидше дозрівати і давати плоди.

Світловий потік можна комбінувати з ультрафіолетовими світильниками і натрієвими лампами, це дозволить створювати в тепличних приміщеннях кращий спектр для зростання і дозрівання рослин і саджанців. Для фільтрації світлового випромінювання від електроосвітлювальних приладів можна використовувати різні світлофільтри, як заводського виготовлення, так і виготовлені самостійно.

Cвітлофільтри

Світлофільтри допоможуть правильніше підібрати світловий спектр випромінювання від джерел електричного освітлення. За допомогою фільтруючих елементів на світильниках можна створювати оптимальний світловий потік для кімнатних або тепличних рослин.

Лофтовий торшер – фітосветильник із старої фари від мотоцикла на основі полноспектральных світлодіодів

Світлофільтри можуть бути закріплені на конструктивних елементах світлових приладів, або можна використовувати самостійно виготовлені кріпильні утримувачі. Фільтри допоможуть знизити або зовсім прибрати з спектра непотрібні для рослин промені. Деякі промені можуть не надавати на розвиток рослин позитивного впливу, або згубно діяти на ріст і плодючість культур рослин.

(Visited 676 times, 1 visits today)