Як заховати труби в санвузлі

         

Навіщо потрібно закривати від загального огляду труби в туалеті? Звичайно ж, естетика – це основа всякого дизайнерського рішення! Всілякі крани, трубки і лічильники підривають авторитетність дизайну інтер’єру, але звести будинок, уникнувши цієї “неземної краси” виходить украй рідко, тому потрібно знати, як закрити труби в туалеті.

Акуратний санвузол

Акуратна ванна завжди виглядає шикарно

Ховаємо труби

У туалеті завжди дуже багато труб. Тут знаходиться каналізаційний стояк, так як унітаз для нормальної роботи повинен знаходитися близько до стояка. Також в туалеті проходять труби з гарячою і холодною водою, а це означає, що саме тут встановлені лічильники. У цьому приміщенні починаються розводки труб, провідних до унітазу, у ванну кімнату. Крім того, вода з ванної доставляється в каналізацію, а стик обох труб теж знаходиться в туалеті. Як бачимо, закривати від загального огляду є що, тому важливо зробити це правильно.

Важливі труби повинні бути закриті так, щоб ви легко могли до них дістатися

З чого почати

Існує одне головне правило, з яким потрібно ознайомитися, перед тим, як закрити труби в туалеті. Вам потрібно буде прорахувати вільний доступ до водопроводу. Існує негативний досвід, коли під час аварії людям доводилося ламати стіни. Неприємною також є ситуація, коли пішло багато сил і засобів на маскування труб, а доводиться ламати всю конструкцію. Таке може трапиться з кожним, але сьогодні ми поговоримо про приємне і почнемо цю розмову з варіантів «конспірації» труб.

Як варіант можна закрити труби гіпсокартоном. У такому випадку набагато простіше здійснити демонтаж, а якщо передбачити отвір з дверцятами, то взагалі можна обійтися без актів вандалізму. Звичайно ж, стовідсоткової гарантії на те, що ця дверцята вас врятують, нема, адже проблема може виникнути і в іншому, важкодоступному, місці – закон підлості ще ніким не скасовувався.

Як правило, труби з гарячою і холодною водою розміщені горизонтально. Зробити камуфляж для труб можна і за допомогою ДСП, фанери або ж закрити труби пластиком. Для цього необхідно заміряти висоту, глибину і ширину, а також зробити нарізку матеріалу. Принцип дуже простий, робимо сходинку, яка скріплюється шурупами. Надати конструкції естетичний вигляд можна за допомогою лаку, фарби, або обклеювання шпалерами, плівкою.

Маскування вертикальних водопровідних труб

Маскування труб за допомогою пластику і кахлю

Маскування труб за допомогою пластику і кахлю

Якщо ваші труби розміщені в поглибленні в стіні, і ви не знаєте, як закрити труби в туалеті, тоді можна змайструвати для них шафку. Для початку слід зробити каркас з дерев’яних брусків і вмонтувати його в цеглу або бетон, це можна зробити за допомогою металевих дюбелів або анкерів. На каркас, який вийшов, кріпляться петлі, а на петлі – дверки. У цій дерев’яній шафці можна зберігати різні чистячі засоби і різний інвентар для ванної. Дверки можна покрити фарбою або лаком, це, по-перше, естетично, а, по-друге, практично. Виготовляючи подібну шафку, потрібно приділити особливу увагу надійності і практичності. Не варто забувати і про сучасні технології.

Рольставні

Це абсолютно новий і принципово інший спосіб, що відрізняється від всіх вищевикладених – закрити труби в туалеті жалюзі. Так-так, мова йде про роллети, які закривають частину ванної кімнати або туалету, від стелі до підлоги. Це, можливо, найзручніший спосіб, при акуратному і стильному зовнішньому вигляді, існує легкий і вільний доступ до будь-яких сантехнічних елементів. За рольставнями можна заховати навіть бойлер. А підводи водопостачання для унітазу можна встановити на бічну стіну, приховавши труби за допомогою плитки або ще чогось.

Точно також за допомогою рольставень закриваються ніші з різними фільтрами і лічильниками. Якщо треба почистити фільтр або подивитися на показання лічильника – підняв рольставні і все, ніякої зайвої роботи. Використовуючи їх, ваші очі не будуть муляти фільтри і лічильники. Місця для відкривання рольставень не потрібно.

Для маленьких квартир таке оформлення труб – це порятунок. У невеликих квартирах і так “ніде розгорнуться”, і труби заховати треба.

Сантехнічні рольставні намотуються на вал, коли відкриваються, тобто, місця не вимагають, це ідеал компактності.

Маскування труб за допомогою рольставней

Маскування труб за допомогою рольставней

Оздоблення труб за допомогою кахлю і ДСП

  1. Перед тим, як закрити труби в туалеті за допомогою ДСП і кахлю, потрібно виміряти висоту туалету рулеткою, це і буде ширина дошки. Отже, ширина дошки – це відстань від стіни до протилежного боку труби найдальшої його частини з запасом в один сантиметр.
  2. Далі потрібно випиляти дошку за отриманими розмірами, яка б закривала лицьову сторону труби. Цю дошку потрібно докласти на місце і поміряти рулеткою, яка ширина повинна бути у другої, тобто, бічної дошки. Потрібно щоб лицьова заходила на другу (бічну), і в торець можна було вбити цвях, скріпивши дошки разом. Довжина другої дошки повинна бути рівною довжині першою.
  3. Тепер потрібно випиляти другу дошку, приставити до першої та в трьох-чотирьох місцях збити цвяхами, довжиною не менше 7 сантиметрів, щоб з’єднання вийшло міцним.
  4. Не забудьте в лицьовій дошці (закриває лицьову сторону труби), випиляти всі потрібні отвори для шлангів, потрібно щоб в отвір проходила гайка, яка кріпить шланг до бачка, раковині і т.д.
  5. У дошці, якій буде закриватися бокова поверхня, зробіть отвір 150х120 мм, щоб в нього проходила рука з гайковим ключем. Кульовий кран, який подає воду в зливний бачок, часто засмічується, а щоб його прочистити, потрібно відкручувати гайку.
  6. Отримана конструкція приставляється на місце, щільно притискається до обох стін, відзначаються місця дотиків зовнішньої частини отриманого жолоби зі стіною.
  7. Тепер на позначках, відступивши на 1 сантиметр до кута, потрібно просвердлити на двох стінах по 3-4 отвори з глибиною не менше 4 сантиметрів, розташованих на однакових один від одного відстанях. Свердлити потрібно трохи навскіс, нахиляючи на себе дриль.
  8. Ну і, перекривши воду, відкрутивши всі гайки, встановлюємо жолоб, а після приєднуємо всі шланги і все прикручуємо на місця.
Маскування труб плиткою

Кахель – відмінний спосіб приховати комунікації

Висновок!

Тепер ви знаєте, як закрити труби в туалеті, але ще залишився останній етап роботи – облицюванню кахлем. Якщо поверхня дощок досить гладка, то можна укладати плиту на фарбу або на клей. На шорсткій поверхні можна використовувати цементний розчин з ПВА.

(Visited 1,504 times, 1 visits today)