Як зробити огорожу самостійно з використанням болтів DIN 933

         

Передбачається зробити огорожу для невеликої дачної ділянки висотою до 2 м. Крім захисної функції воно може стати важливим прикрасою садового ландшафту, якщо його колір буде гармоніювати з барвистими відтінками самого будинку. На стовпах можна зробити ковані прикраси, і посадити кучеряві рослини.

Вибір матеріалу

Для огорожі оптимально підходять сталеві елементи, спеціально оброблені для надання жорстких властивостей. Товщина гофрованих поверхонь змінюється на 0,8 мм. Чим товстіший матеріал, тим вище його несуча здатність. Для дачного забору підійдуть листи з шириною 40 – 80 мм, товщиною приблизно 1 мм, з гребенем заввишки 2,1 мм. Вартість профлиста змінюється від 600 до 15000 рублів за погонний метр. Рекомендується марка С8 – економічний стіновий оцинкований облицювальний матеріал із середньою несучою здатністю.

Ограждение сделанное своими руками

Огорожа з профлиста

Як стійок застосовуються цегляні або кам’яні стовпи, порожнисті труби з різним перерізом, металеві профілі. Найдешевший, часто використовуваний варіант це труби з діаметром 6,0 см. В якості поперечної деталі для огорожі використовуються металеві лаги, труби товщиною не менше 2 мм. Для двометрового паркану достатньо 2 лаг, якщо висота більше, необхідно додати ще одну балку. Як кріплення використовуються саморізи або болти DIN 933. Фарба для металу підбирається так, щоб профільовані листи, лаги і стійки підходили один до одного з точки зору декору. Для кріплення і засипання стовпів потрібні гравій і цемент.

Розраховується необхідна кількість листів і стійок:

  • вимірюється довжина огорожі по периметру ділянки;
  • визначається матеріал і розміри воріт;
  • якщо хвіртка робиться з таких же листів, що і паркан, її розміри також включаються до кошторису;
  • для визначення необхідного числа профнастилу, потрібно розрахувати, скільки листів вкладеться за величиною периметра;
  • висота стовпів повинна бути на одну третину більше величини забору, так як треба враховувати частину труби, яка буде вкопують у землю.

Як робити ями

Проміжок між трубами дорівнює 2 – 2,5 м для отримання хорошої міцності і стійкості конструкції. Починати копати треба від місця, де планується розміщення воріт або де вони вже знаходяться. Як робочий інструмент краще застосовувати садовий бур. Якщо його немає, можна користуватися лопатою. Це значно важче фізично, і робота рухається дуже повільно. Отвори в землі робляться по ширині, сумірною з розмірами стояків. Глибина повинна бути нижче, ніж одна третина стійки, так як на дно засипається шар гравій і утоптує.

Установка стовпів

Труби опускаються в ями по черзі. Прямий кут перевіряється будівельним рівнем. Отвір угорі труби заварюється або закривається фіксатором, щоб всередину не потрапляла волога. Під час зимових морозів замерзла вода сприятиме деформації стійок. Поставлені стовпи заливаються бетонним розчином, що складається з цементу і гравію в співвідношенні 1 до 4. Перед тим, як склад буде виливатися на підставу стовпа, його треба ретельно перемішати. Це необхідно для того щоб не було повітря, що впливає на однорідність розчину, і на міцність з’єднання в подальшому. Можна замість стовпів використовувати палі, які забиваються в грунт. Цей метод більш дорогий і трудомісткий. Остаточною операцією є забарвлення труб.

Кріплення лаг і профлистов

Після тижневої сушки фундаменту встановлених стовпів, треба приєднувати лаги. При наявності зварювального апарату їх приварюють до стояків. У разі з’єднання за допомогою болтів DIN 933 в балках і стовпах робляться отвори наскрізь, потім скріплюються болтами і гайками.

Поперечні лаги треба прикріплювати на відстані 20 см від землі і від верхнього краю стовпа. В кінці їх потрібно пофарбувати. Металеві листи укладаються на лаги внахлест і кріпляться за допомогою дриля або шуруповерта. Профнастил повинен знаходитися на відстані 15 см від землі, щоб здійснювався рух повітря, яке не дасть окислюватися металу. Кріплення потрібно робити досить частим, через одну хвилю для міцності з’єднання. Важливо не купувати найдешевших матеріалів, знайти потрібне відповідність: ціна-якість. В цьому випадку вийде огорожа, яка прослужить тривалий час.

(Visited 660 times, 1 visits today)