Який колір ламінату вибрати для квартири

         

Вибір покриття для підлоги можна назвати одним із завершальних етапів ремонту в житловому приміщенні. Ламінат – це по-справжньому стильний і красивий варіант для хорошої підлоги, а простота монтажу взагалі робить цей матеріал ідеальним. Однак перш ніж остаточно приступити до втілення в реальність своїх дизайнерських ідей, необхідно визначитися, який же вибрати колір ламінату, адже від цього безпосередньо залежить зовнішній вигляд загального інтер’єру.

Як правильно підібрати ламінат для квартири

Підготовчий етап: основні аспекти вибору

Тон підлогового покриття є однією з головних складових його правильного вибору. В даному випадку максимально строго повинні бути дотримані всі правила дизайну. Основні тони повинні максимально гармоніювати з колірною гамою стелі, стін і загальною стилістикою кімнати. Оптимальний тон, що підходить практично для будь-якого інтер’єру – коричневий дуб. Він створює в будинку особливий затишок, підкреслюючи високий соціальний статус господаря, вселяючи атмосферу надійності і захищеності. Основною перевагою цього кольору є гармонійне поєднання практично з будь-якими іншими відтінками, починаючи від жовтих і закінчуючи зеленими тонами.

Ламінат під стиль коричневого дуба в інтер’єрі будинку

Настрій кімнати: колір має значення

Визначившись з кольором ламінату, необхідно також враховувати загальний настрій і призначення кімнати, адже від характеристик цього матеріалу залежить психологічний стан людини, що знаходиться в приміщенні тривалий проміжок часу.

Наприклад, червоно-коричнева палітра сприяє активності, а, значить, її краще використовувати в кабінеті для роботи. А темні глянцеві тони, доброзичливо налаштовують на товариськість, відмінний варіант для гостьової кімнати або залу.

Крім того, необхідно звернути увагу, що світлі тони візуально роблять кімнату більш просторою, а дошка з поздовжніми смужками значним чином її розширює. Тому відповідь на питання, який за кольором вибрати ламінат залежить ще і від розмірів і освітленості простору.

Світлий ламінат в квартирі візуально збільшить простір кімнати

Особливості інтер’єру і геометрія простору

Витримана в нотах «класики» кімната вимагає натурального дерева благородних порід, отже, можна без вагань зупинити свій вибір на червоному дереві і тонах типу «бук». Для інтер’єру в ретро або етно стилі підійде покриття, яке імітує вишню, або дерево екзотичних порід. А ось особливо неординарні особистості, прихильникам стилю авангард, по достоїнству оцінять несподівані комбінації білого і чорного.

Відмінним рішенням для дитячої кімнати стануть такі тони, як білий, синій і зелений. Подібна колірна гамма не стане приводом до зайвої дратівливості чи агресії та допоможе дитині зосередитися і максимально проявити свою працездатність.

Чорний колір ламінату – відмінний вибір для підлогового покриття кухні

Простір кімнати – ще один дуже важливий момент, який потребує уваги при правильному виборі. В даному випадку важливо врахувати наступні нюанси:

    • Стіни, підлога і стеля, виконані в ідентичній колірній гамі, втрачають індивідуальність, це стосується як суто темних, так і світлих тонів;
    • Темне підлогове покриття і стіни зовсім не поєднуються зі світлим стелею, ламінат при цьому краще вибирати світлих відтінків;
    • Темна підлога в поєднанні з аналогічними стелями і світлими стінами може візуально зменшити висоту приміщення, тому від такої дизайнерської знахідки слід утриматися при наявності занизький кімнат.

Вибір ламінату відповідальне рішення при плануванні дизайну квартири чи будинку

Таким чином, замислюючись над кольором ламінату, необхідно врахувати безліч чинників, починаючи від основного призначення кімнати і закінчуючи загальною плануванням квартири. Тільки при грамотному підході і дотриманні основних правил інтер’єрного дизайну, ваш будинок стане по-справжньому особливим.

(Visited 1,400 times, 1 visits today)